Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Etikus a céges karácsonyból...

Etikus a céges karácsonyból egy dolgozói réteget úgy ahogy van kizárni mert „alacsonyrendűek“?

Figyelt kérdés

Céges karácsony amire MINDEN dolgozót várnak és meghívók kap mindenki. Majdnem mindenki. Mert a mindössze 5-6 fős technikai állomány (takarító portás gondok) nem kap meghívót mintha nem is léteznének.


Ráadásul étteremből rendelik a kaját pontos adagra ahány fő lesz és ezen 5-6 fővel nem is számolnak mert pont ennyivel kevesebb kaját rendelnek.

Vagyis nem egy sima feledékenység hogy ők nem kaptak meghívót.


Etikus ez így ? Ők nem ugyanúgy a cég dolgozói? Vagy a nagyfejű irodisták és főnökök nem örülnének egy „pórnép“ portás és takarító társaságának?


2021. dec. 10. 11:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A technikai személyzet általában külsős cég alkalmazottja, azért nem szoktak ilyen eseményeken részt venni. Én is voltam takarító sok éve egy ruhaboltban, senkiben fel sem merült, hogy el kéne mennem a céges karipartira. Semmi közünk nem volt egymáshoz azon kívül, hogy a nap egy részében egy levegőt szívtunk.
2021. dec. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

"A technikai személyzet általában külsős cég alkalmazottja,"


Hát iTT NEM. itt a cég alkalmazottjai.

És ha egy cég MINDEN dolgozót vár ( ez a duma!!) akkor valóban MINDEN dolgozót várjon.

Elemi etika.

2021. dec. 10. 11:36
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Ha valóban a cég alkalmazottjai és nem valami közvetítő általa vannak ott, akkor szerintem ez a legkevésbé sem etikus, sőt, szégyen :)


Megnézném a nagy irodisták fejét, ha reggel nem lenne, aki be engedje őket / kulcsot adjon a kezükbe, vagy ha állna a por a kis asztalukon, mert senki sem takarítana.

2021. dec. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Honnan tudod, hogy a cég alkalmazottai? Te állitod ki a bérpapírjukat? Ha meg annyira zavar, állj ki értük, bátrabb dolog lenne, mint név nélkül hisztizni a gyakorin.
2021. dec. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Honnan tudod, hogy a cég alkalmazottai? "


Onnan hogy fel se kell álljak a gép elől, és a belső ügyviteli szoftverben munkaszerződés bérlap jelenléti ívek minden azonnal elérhető.

2021. dec. 10. 11:42
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
Már megint az alapítványi suli?
2021. dec. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Szokásos kamu provokáló kérdés.
2021. dec. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Etikus vagy nem, ez sok helyen így van.

Én dolgoztam önkormányzaton közmunkásként, ugyanolyan felelősséggel, ugyanazt a munkát végeztem, mint a rendes alkalmazottak csak fele annyi fizetést sem kaptam.

Nem volt olyan hét szinte, hogy ne koccintottak, sütiztek volna, engem természetesen kihagytak mindenből, a karácsonyi buliból, a csapatépítőkből is, nem mintha elmentem volna, de azért zavaró. Nagyon lekezelően bántak velem, ha valami baj volt, azért én voltam a hibás, ha hétvégén menni kellett dolgozni, nekik nem kellett, nekem igen. Marha jó volt kvázi egyedül az önkormányzaton a takarítóval. Vannak ilyen gusztustalan helyek.

2021. dec. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

Én etikusnak tartom. Egy munkahelyen (jelen esetben egy alapítványi iskolában) vannak a tanárok élükön az alkesz igazgatóval és a technikai dolgozók élükön a hülye kérdéseket kiíró alapítványi iskolás lúzerrel.


Szerveznek egy tanári bulit oda tanárok mennek el. Nincs ebben semmi rossz.

2021. dec. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
Ezt a k...rvaszájú alapítványi sulit miért emlegeti fel mindig valaki?
2021. dec. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!