Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi abban a jó, ha elutazol...

Mi abban a jó, ha elutazol megnézni egy nevezetességet?

Figyelt kérdés
Mi a jó abban, ha pl. elutazol megnézni az Eiffel tornyot? És mi van ha már ott vagy, és épp nézed? Mi olyan nagy dolog abban, hogy személyesen megnézel egy ilyet? Kit érdekel egyébként egy Eiffel torony, vagy akármi más? Én inkább mennék valami olyan helyre, ahol pihenni, relaxálni tudok, a természetbe, fák, hegyek közé, távol az emberektől, esetleg vízpartra, de mi a fenének költsek egy valag pénzt, hogy elmenjek építményeket megnézni?

2021. nov. 3. 11:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki meg szereti az építményeket az lehet ugyanezt fogja kérdezni tőled a fákra, erdőre stb... Nem vagyunk egyformák.
2021. nov. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Speciel tudod, ízlések és pofonok. Ehhez nem kell sok ész.

Az Eiffel torony nekem se izgi, de azért mondjuk a piramisokat megnézném. Olyan rég állnak ott, hogy azt én az agyammal fel se tudom fogni. Teljesen más civilizáció és éra építette. Lenyűgöző. Én is szívesebben megyek tengerpartra, de azért jó pár dolgot, ami minden szempontból monumentális, szeretemm megnézni.

2021. nov. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Számomra jó érzés személyesen is látni azt, amiről korábban annyit hallottam, esetleg tanultam és láttam filmekben stb. Szerencsére sok pénz sem kell már hozzá. Nyilván mindenkit más érdekel, nincs ezzel baj.

Nekem a természet nem annyira vonzó utazás során meg a túrázás. Bár ehhez közre játszik az is, hogy egy csendes, nagy kertes házban élek és bármikor el tudok vonulni. Ha belvárosban élnék lakásban, lehet én is inkább a természetbe vágynék

2021. nov. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Megérint a hely varázsa (szelleme), ami persze csak azokra hat akik eleve rendkívülinek tartják az adott természeti képződményt, több száz éves fát, építményt, várost, stb.

Hasonló élményt jelentenek a zarándokhelyek, ahová fáradtságos úttal eljutnak az emberek és egyfajta lelki feltöltődés/megtisztulást élnek át, az odajutás fizikai megterhelése pedig szintén kizökkenti őket a hétköznapokból.

Egy ilyen testi és lelki utazás örök emlék lehet az adott személynek és kapaszkodó a szürke hétköznapokban.

2021. nov. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Kit érdekelnek az építmények? Pl. engem. Csodás emberi teljesítmény az Eiffel-torony is, a világon első a maga nemében, elálmélkodik az ember a mérnöki és kivitelezői munka bravúrján. A szép épületeknél pedig elérzékenyülök a szépséges díszítőmunkákon, és mély tiszteletet érzek azok iránt az emberek iránt, akik ezeket a csodákat megteremtették a saját kezükkel.
2021. nov. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az épületek az emberiség történelmének állomásait mutatják, az elődeink bravúrjai, tisztelem azokat, akik megalapozták a mai technikát és kultúrát, vagy hozzájárultak a kifejlődéséhez.
2021. nov. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Kinek mi jön be. Mi közöd hozzá? Nem a pénzedből megy oda.
2021. nov. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel falun élünk, nagy kertes hàzban, bármikor kimehetek a természetbe, ki is megyünk. Szóval nekünk amire te vágysz, nem akkora szám. Nyilvàn ha 40 m2-en élnénk ketten vagy többen, egy beton dzsungelben akkor nekem is számítana. Mi pont nyüzsgésre, nagy városra vàgyunk. Amúgy izgalmas maga az utazás, jó látni saját szemmel azokat a nevezetességeket amiről olvastunk, filmekben láttuk. Ha ott lennék élvezném a kilátást. Minden országnak más a kultúrája, az emberek, szokások, ételek. Szóval ez engem mind érdekel. Feltölt, kikapcsol. A környező országokban elég sok helyen jártunk. Pl nagyon szép volt a Plitvicei tavak de szép volt jó volt ennyi. Még egyszer nem hiszem, hogy elmegyek. De Velence elvarázsolt. A nyüzsgés, a nevezetességek stb… de nincs azzal baj hogy téged a természet érdekel, mész oda kirándulna ha téged az tölt fel.
2021. nov. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanúgy tudom élvezni a természetjárást, mint az építészeti nevezetességek megtekintését. Számomra mindkettő élvezet, de másképp.
2021. nov. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek 9-essel, engem is minden érdekel.

Nagyvárosi, kertes házban lakó ember vagyok. :-)

2021. nov. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!