Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vesztettél már el kisállatodat...

Vesztettél már el kisállatodat? Cica kutya vagy bármi. (Elpusztult, eltűnt stb) Ha igen, hogy dolgoztad fel? Hiányzik?

Figyelt kérdés

2021. okt. 19. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál mind megtörtént már velem. Igazából elfogadtam, nem tudtam mást tenni...utoljára fél éve meghalt természetes halálban a kutyánk nagyon sajnáltuk, de csak szenvedett már, helyette azonnal hoztunk egy másik kis kutyát, most neki adjuk meg azt amit a másiknak már nem tudtunk.
2021. okt. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig több állatom volt. (Most épp öten vannak.) Amikor meghalt valamelyik, azt hittem belepusztulok, de mindig az vitt tovább hogy ott a többi akiket ugyanúgy el kell látni. A mai napig gondolok az előző állataimra, hiányoznak, de a többi éltet. Segítenek a gyászon.
2021. okt. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A cicámat, 8 évesen. Már fél éves korától betegeskedett (húgyúti szindróma), de gyógytáppal és sűrű orvosi kezeléssel kordában lehetett tartani. Sajnos, veseelégtelenség lett a vége, el lett altatva. Azt hittem, megszakad a szívem, mert 4 hetes korától neveltem (szinte tenyérnyi méretű volt), életemben nem sokszor bőgtem úgy, mint akkor, napokig. A legszörnyűbb az volt, amikor az elaltatás után hazamentem nélküle és ott voltak a táljai, játékai, minden. Na, akkor tört el igazán a mécses.

Nekem az segített, hogy igen gyorsan befogadtam egy tündéri, menhelyes cicát, mert a gondolataim így inkább az újra terelődtek. Ennek ellenére még évekkel később is előfordult, hogy pityeregtem kicsit.

2021. okt. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze, többször is.

Az utolsó macsek után (még van két kutyám,de már nem fiatalok) eldöntöttem,hogy nem lesz több.


Hiányzik, persze.

Napokig nem voltam itthon.

Ma hazajöttem és ahogy pakolászok,hallom hogy nyávog a cica...pedig már fél éve nem él.

Majdnem elindultam az ajtót nyitni neki.

Sosem állt még ennyire közel hozzám egy kisállat sem.11 évig élt.

Volt 3 sz.r évem.

Minden este velem aludt.

Többet jelentett,mint egy ember.

2021. okt. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Átmentem rajta véletlen traktorral.Mikor láttam hogy nem jön ki a traktor alól, visszatolattam, hátha megijedt csak és majd kiszalad a traktor alól.Ekkor mentem át rajta másodszor.
2021. okt. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Az összeset.

2 kutyám volt, kimaxolták a fajtájukra jellemző kort, a végére az egyik szívbeteg lett, a másik pedig rákos, az ő elvesztésük fájt a legjobban.

Dehát az élet sajnos ezzel jár 😔

A macskáim sorra eltűntek, a madaraim és halaim kimúltak, ezek annyira nem vágtak földhöz

2021. okt. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A 13 éves goldimat :/ az ölemben aludt el utoljára.

Hogyan dolgoztam fel ? Rendes "temetést" kapott egy rózsafa és egy betonból öntött mancs alatt.

2021. okt. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ember halalaval egyenertekuen. Az idosen meghalt allataimnal elore szomorkodtam ki magam es el tudtam fogadni, mert nem kivantam nekik meltatlan vegetalast. De az utolso, egyetlen es nagyon kozel allo cicank halala ota megis oriasi uresseget erzek. Mikor az idoseket el tudtam engedni, az elokre koncentraltam, es az emlekuk napi szinten jelen van. De az egesz ejjel az arcomhoz simulo, minden gondolatomat kiolvaso cica halala ugyan megkonnyebbules, de nagy hianyt hagyott. Es bar vagyom allatokra, ugy erzem, nem akarok mas annyira szeretni, mint oket, akik most zarultak le egy korszakkent.
2021. okt. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kicsi voltam, volt egy angol cocker spánielünk, aki nem sokkal a születésem előtt került a szüleimhez. Konkrétan vele együtt nőttem fel és rengeteg helyre elkísért minket az évek alatt, és mindig mellettem volt nehezebb napokon is.

Szegénynek nem volt egyszerű az utolsó ~1 éve. Hirtelen megöregedett, nem hallott és látni is összevissza látott (volt úgy, mintha kristálytisztán, de utána mégis sokszor nekiment bútoroknak, amik első napja óta ugyanott voltak), le is fogyott, pedig rendszeresen evett és még sorolhatnám sajnos. Nem tudom, hogy voltak-e fájdalmai, de végül meg kellett hoznunk a döntést, és sajnos el kellett engednünk.


Most is könnyes szemmel írok, mert a mai napig, 21 éves fejjel, nem tudom elfelejteni, amikor 7 éve elment. Vittük az orvoshoz, és mintha tudta volna, hogy miért megyünk, egyszerűen úgy nézett ránk, mintha ott köszönte volna meg az elmúlt majdnem 16 évet és ott köszönt volna el tőlünk :(

Életemben nem sírtam annyira, mint akkor, és azzal próbáltam magam nyugtatni, hogy neki legalább jobb már. A mai napig rettenet mód hiányzik, nehéz is volt feldolgozni, arról nem is beszélve, hogy mekkora űrt hagyott hátra :(

2021. okt. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!