Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valamit "kell" lebkokkolok....

Ha valamit "kell" lebkokkolok. Milyen témában keressek rá a "kezelésre"?

Figyelt kérdés

Azaz ha bármit nem csak ugy hanem kötelező jelleggel kell csinalnk.

Pl holnapra meg kell tanulni

Nagytakaritani "kell"mert jonnek

Sminkelnem "kell" mert partyra megyünk

Borotválni "kell" mert a barátomhoz megyek

Be "kell" érni időben

Indulni "kell"

Le "kell" tenni a telefont(mert a barátomat idegesiti)


Olyan szintű blokkjaim vannak hogy fizikailag is "lefagyaszt".

Nem birom elo se venni a tankonyvet, nem takaritok ki csak latszatra ha jonnek, (egyébkent preciz vagyok), utálok sminkelni ha muszaj es utálkozva csinalom es rosszul, es alig, inkabb at se megyek a paromhoz minthogy neki álljak muszájszőrteleniteni, minsemhonnan elkesek (már mindenki, aki ismer tolerálja a munkahelyem rugalmas, akkor jovok megyek amikor akarok, az elozo helyen folyamat csesztettek ezzel), ha kenyszeresen nem telefonozhatok(net),inkabb eljövök a barátomtol, stb.


Milyen agybajom van?



#kényszeresség miatti blokk
2021. okt. 12. 16:45
 1/3 A kérdező kommentje:

*mindenhonnan elkések



Képtelenség érzés, "lefagyás", blokk jön rám minden olyan teendőtől ami kötelező, muszáj.

2021. okt. 12. 16:46
 2/3 anonim válasza:

Szorongás (anxiety), esetleg executive dysfunction (nem tudom magyarra hogy fordítják, bocsi)?

De talán szakemberrel kellene megbeszélned, hátha ő többet s jobban tud segíteni.


Sok sikert és kitartást ennek kordában tartására/leküzdésére.

2021. nov. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pont ebben szenvedek.

Szerintem nem agybaj ez, hanemvteljesen természetes reakció. Szerintem az a nemnormális, ha valaki tapsikolva csinálja, amit utál, csak rá van kényszerülve.

Őszinte vagy. Mert nemet mondani.

Mondjuk a sminkelést, baráthoz készülődést nem igazán értem, mert az örömteli dolog és én mindig szivesen szépitgetem magam, még ha néha fárasztó is kicsit.

Esetleg megoldás lehet, ha próbálsz mihamarabb túlleni a dolgon vagy kellemesebbé, változatosabbá tenni valamivel.

Esetleg ne úgy állj hozzá, hogy "kell", hamem hogy "szeretném".

És máris könnyebb nekilátni.

Persze a reggeli melóba készülés és munka nem sok mindennel tehető elviselhetővé. Próbálom ezzel azzal túlélhetőbbé, változatosabbá tenni a dolgokat.

De minden ami "muszáj", az nekem is halálom.

2022. jan. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!