Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy veszed rá magad a tanulás...

Hogy veszed rá magad a tanulásra? Mivel motiválod magad?

Figyelt kérdés

Harmadéves egyetemista vagyok. Eddig nem volt nehéz, egyszerűen rá tudtam magam venni. Az utóbbi időben úgy érzem, hogy kezdem feladni, de közben van rajtam egy olyan nyomás, ami hajt előre. (Ha most feladnám az ösztöndíjak miatt kb 2 millió forintot kellene visszafizetnem.)

Gyerekkorom nem nagyon volt, már általános alsóban is állandóan tanulnom kellett. (Pl. ha egy matekfeladatot elrontottam, akkor 20 másikat kaptam helyette, vagy ha nem írtam le helyesen egy szót, akkor egy A/4-es oldalt tele kellett írnom, és mindíg vissza kellett mondanom amit megtanultam, ez kb 10.-es koromig volt így).

Magántanárokhoz is jártam.

A sok tanulásnak meg lett az eredménye, általános és középiskolában is végig kitűnő voltam, de ez egy idő után már természetes volt, illetve a szüleim is ezt várták el.

Mostanában már a szüleim nem mondogatják, hogy tanuljak, bizonyos értelemben magamra vagyok hagyva. Nincs önfegyelmem, de felismerem a helyzetet, hogy tanulnom kellene, de nincs rá passzióm.

Alapból jobban szeretem megérteni a dolgok lényegét, magolni annyira nem tudok, de jelenleg rengeteg olyan dolog van, amit be kellene magolni.

Van olyan, hogy 3-szer elolvasok egy oldalt, és abszolút nem tudom miről van szó.


Próbáltam sportolni, de az lefáraszt, akkor annyira sem tudok koncentrálni. Van valami hatásos módszer?



2021. szept. 28. 18:33
 1/7 A kérdező kommentje:
+ magántanárhoz akkor jártam amikor nyelvvizsgára készültem, illetve érettségi előtt.
2021. szept. 28. 18:35
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Nem nagyon érdekel a dolog az van, mármint téged.

3szor elolvasok egy lapot, akkor tudom mivan rajta ha érdekel, ha nem akkor meg nem is igazán olvasod, hanem csak nézed, vagy futsz a szemeddel a sorok közt

2021. szept. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Gondolj a leendő sikerekre, amiket elérhetsz egy jó szakmával.
2021. szept. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem mindenkinek vannak nehezebb időszakai, ez normális. Nincs rá csoda-módszer, kitartással és önfegyelemmel lehet rajta átlendülni. Nekem ilyenkor az segített, ha arra gondoltam, hogy mit veszítek vele, ha most feladom és mit nyerek, ha nem. Pl. felesleges volt minden eddigi erőfeszítésed, ha most nem szeded össze magad és nem tanulsz, viszont már nem olyen sok van hátra és ezzel is közelebb jutsz a célhoz. Azért ne vidd túlzásba, szünet és pihenés is kell, ne égj ki. Oszd be jól az idődet és akkor nem lesz gond.

Koncentráláshoz meg azt ajánlanám, hogy próbálj ki több tanulási módszert, valami biztos fog segíteni. Konkrét tippeket nem tudok mondani, mert mindenkinek más jön be, ezt neked kell kitapasztalni. (Ötletnek: Nem csak olyanokra gondolok, hogy emeld ki színessel a lényeget, hanem mindenfélére. Pl. milyen napszakban fog jobban az agyad, hol tudsz jobban tanulni, segít-e, ha nem egyedül csinálod, egyszerre mennyi ideig tudsz figyelni, mennyi szünetre van szükséged, csendben vagy zenére megy jobban, saját jegyzet segít-e, esetleg jobban rögzül, ha hallod stb. Konkrét módszerek is vannak, mint a pomodoro technika vagy a mind mapping, de biztos találsz még egy csomót, ha ilyesmi érdekelne)

2021. szept. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
6%

Rovid es egyszeru valasz lesz.

Egyszeruen az iskola olyan rovid ha beleszamolod 8 ev(gimi meg egyetem, talán még több mint 8) és ez nem olyan nagyon sok viccen kivul. Ha szerencsés vagy akkor 60 évet betoltod eletedbe most minnek rontsd el az életed azért mert lusta voltál meg mást kellett csinálni ugyanmár

Hiába szenvedsz majd mikozben tanulsz, szenvedésnek mindig van vége és a 8évre gondolok.

Csak leülsz és olvasol. Ne gondolkozz semmiről, az életet túlságosan bonyolítjuk.

2021. szept. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akkor volt gondom a tanulással, amikor magam sem voltam jól, a mostani covidos-távoktatásos-korlátozásos időszak alatt. Előtte imádtam egyetemre járni, szerettem tanulni, szerettem a szakomat, mindig hasonlóképpen jó tanuló voltam stb., de a második online féléve közepe - vége táján már egyáltalán nem ment. A tanulmányaimat tekintve tulajdonképpen semmi nem változott, ugyanazt tanultam, ugyanúgy érdekelt, ugyanaz volt vele a célom stb., viszont a magánéletemben annyi negatív történés volt, hogy az már erre is rányomta a bélyeget. Korábban szerettem tanulni, magát a tanulás folyamatát is szerettem és azt is élveztem ami amúgy annyira nem érdekelt, elszánt voltam, egy jó beadandó miatt képes voltam éjszakákat virrasztani, hordtam magammal mindenhova a tanulnivalót is stb., aztán egyszer csak már nem tudtam semmire sem kellően koncentrálni, szintén nem értettem meg amit éppen olvastam / hallgattam / néztem, nem voltam képes befogadni, folyton fáradtnak és kimerültnek éreztem magam, veszítettem a motivációmból stb. Én passziváltam és pszichológushoz is fordultam, illetve próbáltam minél több időt adni magamnak. Ebben az időszakban gyakorlatilag 0-24 az egyetemmel voltam elfoglalva, egy átlag napon csak részt vettem az óráimon, tanultam és kész, már aludtam is… nem mentem szinte sehova, nem találkoztam a barátaimmal sem a szüleimen kívül szinte senki mással, nagyon sokat voltam egyedül, nem történt velem semmi, nem értek új ingerek, nem foglalkoztam a hobbimmal vagy akármilyen szórakoztató szabadidős tevékenységgel stb., így ezt követően több időt szántam magamra. Na most egy aktív egyetemi félév mellett nyilván nincs annyi kapacitása az embernek, de én most is próbálok a korábbiaknál több időt szakítani magamra és legalább heti 1x valami programot beiktatni, legyen az valami hobbi (én “művészkedni” szeretek, rajz, festés stb.), sport, kirándulás, barátok, étterem stb. és szerencsére most már több a lehetőség, nincsenek korlátozások stb. Nekem pl. az is nagyon hiányzott az online oktatás alatt, hogy nem tudtam beülni az egyetemi épületekbe / könyvtárba tanulni, mert én ezt mindig szerettem, szeretem azt a közeget, a hangulatot, engem már ez is motivál. Határozottan jobban érzem magam most, a tanulás is jobban megy és több a motivációm.
2021. szept. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Gondolj arra miért kezdted el! Én még csak másodéves vagyok így tapasztalatlanabb, mint te, de én még mindig folyamatosan nagyon lelkes vagyok, mert egyszerűen imádom azt, amit tanulok. Néha, ha eszembe jut valami, hogy hogy érzem magam ezzel kapcsolatban, azt leírom, és később nagyon jó visszaolvasni, mert motivál. Hirtelen ihletek ilyesmik.

Meg eléggé be vagyok táblázva, ezért nem igazán döntés kérdése hogy mikor tanulok. Akkor tanulok, amikor lyukasórám van.

Plusz a hobbik és a barátok fenntartják az egyensúlyt.

2021. szept. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!