Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Felfelé hányadik emeletig,...

Felfelé hányadik emeletig, ill. lefelé hányadik emelettől nem használtok liftet?

Figyelt kérdés

A nehéz cuccok cipelését leszámítva, mert akkor nyilván a legtöbbször mindenki használja a liftet, akár egy emelet erejéig is.

Én felfelé kb. a 2. emeletig, lefelé pedig sokszor a 10. emeletről sem használom a liftet.



2021. szept. 23. 16:02
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
Felfelé 2. Lefelé 3.
2021. szept. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%

És vannak, akik nem dönthetnek mert nincs lift.

Úgyhigy 4 és 4. Mondjuk az nemolyan nagy cucc.

Nekem. Szegény idősek.

2021. szept. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
4%
Annak mi a fene értelme van, hogy csak félútig használod a liftet aztán onnantól gyalog mész? Nálunk senki nem csinál ilyen baromságot, mindenki felmegy vele az emeletéig vagy le a földszintig.
2021. szept. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem így értette.
2021. szept. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Nem mindegy a belmagasság sem.

Mert egy panelban a 3-ig simán nem, de egy belvárosi 4 méteres belmagasságú házban a 3-ra már inkább lifttel megyek.

Nagy általánosságban 4-5. emeletről már inkább lifttel jövök le.

Persze az sem mindegy, mennyit kell várni a liftre (kell-e egyáltalán), milyen állapotú a lift, stb.

2021. szept. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
3-as: nem úgy értettem a kérdést. Máshol is használhat az ember liftet, pl. vendégségben, vagy SZTK-ban. Az esetemben ez azt jelenti, hogy ha valakihez megyek, és nem lakik magasabban, mint a 2. emeleten, akkor gyalogolok, akárcsak pl. az SZTK-ban is, ha nem kell a 2. emeletnél magasabbra menni.
2021. szept. 23. 16:18
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

Azért a választ árnyalja, hogy régi vagy új építésű házról van-e szó. A Régi belmagassága kb 3,8m, míg az újaké kb 2,7. Az új építésű házaknál egy emelet kb 18 lépcső...


Nálam ez nagyjából: lefelé képes vagyok 6-8-10 emeletet is lemenni, és 4-5-6 emeletet felfelé (új építés), azonban ahol lakom, nem opció, hisz nincs lift, és régi építésű, így a 35 lépcső rám vár mindig.

2021. szept. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%

3. emeletig gyalog megyek felfelé és lefelé is. Hivatalosan nem szoktak építeni liftet a 3 emeletnél alacsonyabb lakásokba, én meg ezt szoktam meg.


Egyébként meg van, hogy teljes mértékben leszarom. Néhány ember akkora ügyet csinál ebből a lift dologból, aztán még mindig én vagyok a kisebbség azzal, hogy rendszeresen edzek és nem csinálok abból ügyet, ha valaki loftezik az elsőre. Hadd menjen, egy fiatal is lehet faradt, fájhat valamije vagy lehet olyan ruhában, amiben nem akar megizzadni.

2021. szept. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem használok liftet. És nem csak a sport miatt, hanem mert gyorsabb, egyszerübb, nem kell várakozni a liftre. 5-10 emeletet bármikor felszaladok.
2021. szept. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
65%

#3as, te nagyon hülye vagy xDddd nem így értette, ahogy te gondolod.

Nekem nem ettől függ, hanem, hogy hamar jön a lift, vagy már 5 perce vàrok rá, teljesen mindegy hanyadikon lakom.

2021. szept. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!