Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ez? mit tegyek hogy...

Miért van ez? mit tegyek hogy változzon a helyzet ebből a szempontból? 25/F

Figyelt kérdés

Nagyon bosszant és frusztrál egy bizonyos dolog!

Már 25 vagyok . nem egy gyerek! szóval a problémám az lenne hogy a nevemen úgy szólitanak mintha tényleg gyerek lennék ! például : Pistike (kitalált név) Persze ez nem egy eget rengető probléma, szinte semmi de még is nagyon idegesit hogy úgy kezelnek 25 évesen mint egy gyereket a megszólitás alapján. Határozott vagyok. van önbizalmam. Felnöttként viselkedem és kulturált is vagyok ezért nem értem mi ez a jelenség


2021. aug. 13. 18:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Miért zavar? 🤔
2021. aug. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Mert ugy érzem hogy le alcsonyitan. gyerekesként érzem !!

25 éves ember azt gondolom már nem egy gyerek ! független attól hogy amig élnek valakkinek a szülei még az de másrészről nem !

Szeretném ha nem kicsinyitőképzöként használnák a nevem ! nagy kérés lenne?

2021. aug. 13. 20:08
 13/17 anonim ***** válasza:

#12

Egy 60 éves szemében még lehetsz gyerek.

2021. aug. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Nagyon bosszant ! de ezen fogok változtatni ! mert ezt már nem türöm el !"


Hát hidd el, ez kifejezetten kisgyerekes viselkedés részedrö!

2021. aug. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Az írásképedből (is) érződik a frusztráció (sok felkiáltójel, tőmondatok, kevés információ), a szöveg tartalmából pedig a sértettség. Az ilyen anonim dühös nyílt levelekkel az a baj, hogy nagyon nehéz válaszolni rá, tulajdonképpen csak önnyugtatás, de eddig úgy láttam, csak jobban belelovaltad magad a problémába a kiírás által. (Ne hogy úgy járj, mint a viccben - "Nem kell az ásó!".)

Jó volna még tudni például, hogy mást is "becézgetnek"-e a munkahelyeden, illetve milyen idősek a munkatársaid. Ha sokkal idősebbekkel vagy körülvéve, akkor azt is el tudom képzelni, hogy ez afféle "atyáskodás". Azt is meg kellene figyelned (vagy ha már megfigyelted, át kellene gondolnod), hogy milyen hangsúllyal mondják a neved.

(Nekem volt egy ismerősöm, aki "Pistikémnek" hívott - míg a többiek csak Pistinek -, ami önmagában lehetett volna egy őszinte baráti gesztus is [annak volt álcázva], mégis olyan negédesen és kissé lekezelően mondta, hogy kiderült belőle a "színjáték".)

2021. aug. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én már a kérdés legelején sejtettem hogy a munkahelyen szólítanak így . Igazam is lett . Ez nálunk is így működik . Apám munkahelyèn is . Akit becèznek , mint pl. nálad . Pistike .

Általában a tesze tosza , ügyetlen , gyerekes embereket szokták .


Pár hónappal ezelőtt dolgozott nálunk egy fiatal gyerek . Nagyon szerencsétlen volt . Nah őt is így hívtuk :)



Sajnálom .. jobb ha tőlem tudod az igazat .

2021. aug. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ferike te vagy az? :D
2021. aug. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!