Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha úgy érzem valaki miatt...

Ha úgy érzem valaki miatt tönkrement az életem, és bosszút akarok állni, de mégsem teszem, akkor én most jó vagy rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés
Tényleg nem tudom már eldönteni.. kihasználtak, szórakoztak velem, éveket pazaroltam valakire, aki átvert, évekig csalt valakivel, és már nem vagyok olyan fiatal, hogy csak úgy találjak mást. Úgy érzem pazarolta az időmet, teljesen magam alatt vagyok. Bosszút tudnék állni rajta, van olyan dolog, amivel tudnék neki nagyon rosszat okozni. Sokszor eltervezem, hogy megteszem, és jó érzéssel tölt el. Végiggondolom, hogy mennyire el tudnám rontani az életét, mint ahogy ő tette velem, és teljesen úgy érzem, megérdemelné. Viszont nem akarok lesüllyedni erre a szintre, ezért elhessegetem magamtól a gondolatot, de elég nehéz, mert szívem szerint megtenném.. én most akkor jó vagy rossz ember vagyok?
2021. aug. 4. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi: az élet elrendez szinte mindent. Nem érdemes a bosszú, mert pl.: ha megnézed Mo.-n a megbetegedések arányát, vagy más társadalommal kapcsolatos statisztikákat, máris láthatod, hogy szinte mindenkinek jut rossz dolog.

Én azt mondom, hogy nyugi.

2021. aug. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Oké, csak ő, aki ennyire aljas volt, most boldog a másikkal. Én pedig teljesen magam alatt vagyok.
2021. aug. 4. 20:13
 3/9 A kérdező kommentje:
De igazából az érdekelne, hogy ilyen szituban más, aki jó lelkű embernek tartja magát, szintén szokott bosszún gondolkodni, vagy én vagyok annyira gáz, hogy ezen gondolkodok?
2021. aug. 4. 20:16
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sem érdemes bosszút állni. Több hátulütője lenne, mint előnye.


Jólelkűnek tartanak a közeli rokonaim/ismerőseim, és bevallom, néha nekem is megfordul a fejemben a bosszú gondolata, de aztán hamar elhessegetem magamtól.

2021. aug. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem akarom megtenni, de megőrít, hogy boldogan él, amikor nemrég még velem tervezett, most pedig itt ülök átverve..
2021. aug. 4. 20:24
 6/9 Thispain ***** válasza:
Szerintem ne ez alapján döntsd el, hogy jó ember vagy-e. Ha ez kell az igazság érzetednek, álj bosszút jó keményen! Rúgjad fel körülötte azt az idilli környezetet, ami egy kártyavár stabilításával lehet azonos, had szenvedjen egy kicsit. xD.
2021. aug. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1# vagyok: "...más, aki jó lelkű embernek tartja magát, szintén szokott bosszún gondolkodni,...":

Volt, hogy igen, gondolkodtam rajta, de nem tettem meg, mert valóban van az, hogy az élet 1× ad, másszor elvesz.

Vegyél egy boxzsákot+boxkesztyűt otthonra, cipő+zokni le, kesztyű fel, és üsd-rúgd szét a zsákot, így vezesd le a feszkót.

Jobban jársz vele:), pluszban még erősödsz is tőle.

2021. aug. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sosem gondolkodtam még bosszún pasi miatt, de ő annyira aljas szemét volt velem... Megérdemelné. Gusztustalan ember.
2021. aug. 4. 20:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez se nem jó, senem rossz. Ez a minimum.


Te csak foglalkozz magaddal! Attól lesz jobb neked,nem mások nyomkrától.

2021. aug. 5. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!