Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az alapvető erkölcsösség,...

Az alapvető erkölcsösség, emberség, az tanult, vagy belülről jön?

Figyelt kérdés
Sokszor mondják, hogy ennek belülről kell jönnie.

2021. júl. 8. 17:11
A kérdező szavazást indított:
Az emberben van egy alap érzet neveltetéstől és a környezettől függetlenül arra, hogy mi az emberséges
Ezek a dolgok csak a neveltetésen múlnak, nem belülről jönnek
6 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Engem sok-sok dologra nem tanítottak meg ilyen téren, nekem belülről jön. ;)
2021. júl. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 és a környezeted viselkedésében sem voltak ilyenek? A neveltetés alatt nem csak a szülői neveltetést értem, hiszen az embert az egész környezet és nem csak a családja formálja.
2021. júl. 8. 18:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Félő, hogy nagyrészt csak tanult dolog. Ha nem tanítanák meg hogy embertölni helytelen, akkor simán napi szinten gyilkolnák egymást az emberek. Az őskorban amikor nem voltak törvények, társadalmi elvárások, akkor valószinűleg senki nem problémázott azon, hogy bárki agyoncsapott egy másik embert. 2000 éve a romai időkben egy "előadás" során száz számra ölték, kinozták a stadionokban az embereket, állatokat, és senkinek nem volt gondja ezzel, megszokott átlagos szorakozás fajta volt.

Viszont az emberek érzékenysége érzelmi állapota sokféle, lehet hogy 1000-ből 1, magától is képes magasabb erkölcsi szintet elérni.

2021. júl. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

első vagyok

Nem, nem voltak ilyenek xd

2021. júl. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Fero89 ***** válasza:

A dolognak van egy nem tanult evolúciós komponense is. Az ember társas faj, csoportokban él, és ez fontos volt a túléléshez, ezért kialakult hogy többnyire szeretünk közösségeket alkotni. És bizony a közösségekben élő fajoknál kialakulnak bizonyos viselkedési formák melyek szolgálják a csoportkohéziót, pl. nem károsítjuk meg a csoport többi tagját. Ezek nagy része a mai napig az erkölcseink alapját képezi, és genetikailag öröklődik a késztetés, hisz az ilyen "erkölcsös" egyedek jobban beilleszkedtek és jobbak voltak a túlélési esélyeik.

#3 Valószínűleg már az őskorban sem nézték jó szemmel azt aki a fajtársait gyilkolja, az ilyen egyedeket egy csoportokban élő állat sem tolerálja. Hiszen ha tegnap megölt valaki mást lehet hogy holnap én jövök, jól felfogott érdekem hogy az ilyenek ne lehessenek tagjai a közösségnek.

De az igaz hogy nagy tömegekben ez a kohéziós erő csökken, hiszen egyre nehezebb mindenkivel a személyes kapcsolat kialakítása, és így nem tekintünk mindenkire a csoport tagjaként, mint azt a római példád mutatja.

De még akkoriban sem fordult volna elő ilyesmi kisebb szorosabb közösségekben, például falvakban.

Mellesleg az agresszív viselkedés és az emberek közötti erőszak máig a szórakoztatóipar meghatározó része. (akció- ill. horrorfilmek)

2021. júl. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!