Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy barátom elmondja...

Ha egy barátom elmondja nekem, hogy ő transznemű, akkor hogyan illik rákérdezni arra, hogy hogyan szólíthatom?

Figyelt kérdés

Amikor ezt elmondta, nem mondta, hogy akkor hogyan szólíthatom. Most nyilván, ha ő úgy érzi, hogy lány, akkor csak nem szólíthatom az "eredeti" fiú nevével. Nyilván senkit nem bántanék meg ilyesmi gesztussal, hogy nem jó néven szólítom, pláne az egyik legjobb barátommal nem tenném ezt.


Viszont nem tudom, hogy erre hogy illik rákérdezni, hogy mégis hogy hívjam akkor? Ez milyen formában nem bunkóság? Hogy ne legyen ez kellemetlen vagy sértő?


(Ilyen ítélkező, és rosszindulatú válaszokat kéretik mellőzni. Nem szeretnék rosszmájú megjegyzéseket olvasni a mondhatni legjobb barátommal kapcsolatosan)



2021. jún. 19. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Hívjalak ezután is Pistinek, vagy máshogy szeretnéd?
2021. jún. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Hívd a fiú nevén még. Ha szeretné hogy máshogy szólítsd el fogja mondani ő maga.
2021. jún. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Vsz társaságban neki is ciki lenne, ha le Marcsiznád.
2021. jún. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsés, hogy ilyen barátja/barátai van/nak!
2021. jún. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én barátnőm kitalált magának egy nevet, de amíg nem vállalta fel magát mint transz addig a rendes fiú nevén hívtuk. Amíg ő nem komfortos az új nevével addig nyugodtan hívd a régin nehogy kellemetlen helyzetbe hozd valahol. Egyébként ha ezt elmondta neked akkor vagytok olyan viszonyban hogy így nyíltan rákérdezhetsz tőle :)
2021. jún. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát a nevén,ahogy eddigis szólítottad. Amíg nem mond mást,hogy most már szólítsd másképpen,addig hívjad úgy, ahogyan megszoktad a nevezését. :):)
2021. jún. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

*Majd ő szól,ha már nem tetszik a neve neki. :)

"Néma gyereknek anyja se látja a fától az erdőt.":):)

Szép napot! :)

2021. jún. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyat, aki katának szólítatja magát őt nem zavarja, hogy lány testben lány névvel él. Százszor fiúsabb mint én, gondolom a tény, hogy fiú neki is elég.


De a figyelmesség a fő. Ha megkérdezed, hogy akkor ő mit akar ezzel egyáltalán, szólítsad-e máshogy, vagy mit tehetsz érte, akkor már csak jól jöhetsz ki a helyzetből.

2021. jún. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!