Szerinted ez kivitelezhető lenne?
Ha Magyarországon az emberek ősszefognának és segítenénk egymásnak, házat venni.
Mondjuk, ha mindenki utalna az adott személynek 10 ft-ot.
Így soha nem kelle hitelt fel venni senkinek és élhetne boldogan.
Koszonjuk.
Evek ota nem hallottam ennel nagyobb baromsagot.
Az addig oké hogy neked többmillió ember utal 10 forintot, de utána neked is többmillió embernek kéne külön-külön elutalgatni a 10 forintokat, hiszen a te gondolatmeneted alapja a kölcsönösség. Akkor az úgy fair, ha mindenkinek visszaadod a segítséget akitől kaptál, hogy ők is meg tudják venni a maguk házát.
Csakhogy akkor ugyanott vagy, sok-sok milliódnak kell lennie hogy mindenkit ki tudj fizetni. Ergo ugyanott vagy, mintha nem szétosztottad volna a millióidat tízforintonként, hanem simán megvetted volna belőle a házat, felesleges körök nélkül.
Ez kb ilyen ovis szintű idealista gondolkodásmód, még egy nemlétezően tisztességes társadalomban is abszolút kivitelezhetetlen.
6
Nem ugyan ott vagyok, mert rengeteg olyan ember van ,aki nem tud önerőből házat venni.
És főleg nem olyan akinek milliói vannak.
Épp ezért nem lennék ugyan ott ,mivel millióim nincsenek, de havi 300 ft-om van.
5 válaszoló: Lehet ingyen is utalni, legalábbis én ingyen utalok.
Kérdező, létezett ez a dolog, amiről te beszélsz, és így hívták: vásárlói (fogyasztói) csoport. Tehát mondjuk 100 ember társul, akik közül egyik sem tudna zsebből lakást venni, de a lakás árának századrészét havonta ki tudná fizetni. És akkor havonta berakják a közösbe ezt az összeget, így havonta összejön egy lakás ára. Így 100 hónap múlva a legutolsónak is lesz lakása.
A gond a következő volt ezzel.
Már az elején megbukott a dolog, ui. a cég nem tisztességes volt, így pilótajátékká vált az egész: az elején néhány szerencsés még hozzájutott a lakáshoz, a későbbieknek a befizetése is elúszott. Ne feledjük, hogy mindez az 1990-es évek első felében zajlott, amikor finoman szólva is sok szerencselovag volt pénzügyi területeken.
Másrészt aki már beköltözött a lakásába, nagyon nehéz volt motiválni arra, hogy tovább fizessen.
Volt egy rakás ember, aki menet közben hagyott fel a fizetéssel, vagy azért, mert nem bírt tovább fizetni, vagy azért, mert meggondolta magát. Igaz, az ő pénzük benn is ragadt, tehát másokat segített lakáshoz.
Pénzintézeti tevékenységnek minősült (vagy közben a sorozatos botrányok miatt jogszabályt változtattak, ezért minősült annak), így nem csinálhatta tovább a cég, csak pénzintézet.
Ráadásul voltaképpen a spanyolviaszt találták fel: a bank is odaadja neked más emberek pénzét hitel formájában, hogy most vehess lakást, ne 30 év múlva, mire összespóroltad magadnak. Cserébe te 30 éven át fizeted a törlesztőt. Ha nem fizetsz, a banknak megvannak az eszközei, hogy a pénzéhez jusson (pl. jelzálogjog alapján övé lesz a lakás és elárverezi). És nem kell egyetlen peches vásárlótársnak utoljára maradnia, és sok évig fizetnie, mire beköltözhet. A bank a betétesek pénzt adja oda neked, és így mindenki azonnal tud lakást venni magának azon az áron, hogy fizeti majd a hiteltörlesztést.
Szóval ennek az ötletnek a középkor első felében lett volna jelentősége, amikor még nem voltak bankok, nem volt hitel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!