Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vajon hogy fognak kinézni a...

Vajon hogy fognak kinézni a későbbi generációk?

Figyelt kérdés

A baby boom generáció – a mai 50-60 évesek – nyugodtabb társadalmi és gazdasági helyzetbe csöppentek bele. Abban az időben még előre meghatározták a munkaidő végét, a vezetőséget személyesen ismerték, és nem csak videokonferenciákon találkoztak a főnökkel.


Aztán jöttek a – ma 30-40-es éveikben járó – X generáció tagjai, akik a túlóra fogalma helyett a korlátlan munkaidővel találták szembe magukat. A multinacionális vállalatok új munkahelyi kultúrát hoztak magukkal, aminek egyik következményeként megjelent a munkahelyi szorongás, mint a munka állandó velejárója.


Néhány éve tört be a munkaerőpiacra a 20-30 évvel ezelőtt született Y generáció, amelynek tagjai már nem akarnak a hét minden napján készenlétben állni. Helyette inkább munkahelyet váltanak, még úgy is, hogy tudatában vannak annak a ténynek, hogy egy rendkívül telített és magas követelményeket felállító munkaerőpiacon kell eladniuk magukat.


A világ első globális és digitális nemzedéke a Z generáció ami változásokat fog elindítani a különböző társadalmi és vállalati rendszerekben, így a munka világában is. tagjai nagymértékben különböznek az elmúlt négyszáz év generációitól, hiszen ők a világ első globális nemzedéke, a globális falu első gyermekei, akik ugyanazon a zenén, ételen, mozifilmen, és divatirányzaton nőnek föl. Ez a nemzedék a legkisebb létszámú, a legoktatottabb, a legkisebb családba született, a legidősebb anyák nevelik és a leghosszabb várható élettartammal rendelkezik. Ez egy digitális generáció, ők a “dotcom” gyerekek, beleszülettek a digitalizált világba, így minden digitális eszközt természetesnek vesznek, az emberek mindennapjainak nemcsak kiegészítéseként, hanem szerves részeként kezelik azokat. A mai fiatalok virtuális közösségekben élnek, a világhálón töltik szabadidejük nagy részét, és kapcsolataikat is az internetes közösségi oldalakon építik ki, félő azonban, hogy a virtuális térben nem tanulják meg a konfliktusokat megfelelően kezelni.


A kérdés, hogy a Z generáció után mi következhet?



2021. máj. 20. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Utana semmi mert kihal az emberiség
2021. máj. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Van az úgy hogy egy generáció valamiben elmegy egy extrém irányba (pl. a világháborúk elég extrémek voltak) majd ahogy felnő még 1-2 generáció ők elmennek a másik végletbe (orgiák, drogozás stb. a "szeretet" nevében).

Ki tudja, lehet hogy a Z generáció gyerekei (az ún. Alfa generáció) önként lemond az online létről (látva az előző 2 generáció mentális leépülését) és ők ezzel lázadnak majd (talán cikinek is fogják tartani a közösségi médiát). Lehet hogy nyugaton konzervatívabbak lesznek mint ma.

Valószínűleg egyformán el fogják ítélni a rasszizmust és nem létező rasszizmus kiáltását is mert addigra lesz mindkettőről írásos nyom bőven. Egyszerre tartják majd problémának a klímaváltozást és a migrációs jelenséget is mert mindkettő valóság lesz a számukra.

Az is lehet hogy egy második hidegháború rémében fognak felnőni a nyugat és a kelet (főleg Kína) között. Számukra nem a nemzetállam lesz fontos hanem a civilizációs állam. Lehet hogy az iszlám radikalizmus annyira megerősödik hogy ez fogja az Alfa generációt patriótává tenni. Lehet hogy épp ellenkezőleg, mindegyik áttér az iszlámra. Ki tudja.

2021. máj. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a Strauss-Howe generációs elmélet választ adhat a kérdésedre:

[link]

2021. máj. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmunk sincs, az a helyzet, elképzelések viszont lehetnek, íme:


Az okostelefonok, a digitális tér középpontba kerülése és a közösségi média mentálisan teljesen tönkretették ezt a generációt, e mellett az értékrenddel és egyebekkel is súlyos problémák vannak. Megképződött egy alternatív, a valóságtól különálló, önálló világ, ami látszólag összehozza az embereket, viszont csak látszólag: soha ilyen magányos nem volt egy átlagember, mint ma. Depresszió, szorongás, megfelelési kényszer, és más teljesen egészségtelen és irracionális reakciók, ez az, amit szintén adott nekünk a közösségi média, csak erről végtelenül kevés szó esik általában.


Én mégis optimista vagyok: azt hiszem, hogy a következő generáció már a közösségi média utáni lesz, ami nem azt jelenti, hogy teljesen megszűnik ez a világ, de végre a helyére kerül, minimalizálódik a jelentősége. Egy generáció megszenvedte már ennek minden hátrányát, de legalább így a következőknek már nem kell. Azt jósolom, hogy

újra "egymásra találnak" az emberek, rájönnek, hogy az az út csak a teljes elértéktelenedéshez vezetett volna, és visszatalálnak a normalitáshoz. Ezzel persze minden probléma nem oldódik meg, de az ezt megelőző generáció legnagyobb gondja viszont igen.


Minden más esetben elképesztő sötét és keserves idők jönnek, nézzük csak meg a mai kultúrát (már ami maradt belőle), a mentális betegségek arányának rohamos emelkedését, a végtelen apátiáról és melankóliáról, ami árad mindenhonnan, nem is beszélve. Óriási változásra van szükség, mielőbb, mert különben teljesen elveszítjük a kontrollt.

2021. máj. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!