Hogyan befolyásolják a szemkontaktust az ember érzelmei ebben a helyzetben?
Most először történt velem olyan, hogy egy jó barátom nem tartja velem a szemkontaktust. Megesik hogy rám sem néz miközben beszélek hozzá. Csupán attól lettek kétségeim, hogy ha közösségben vagyunk normális ideig és megszokott módon fordul felém, hallgat meg.
Mikor viszont kettesben megyünk valahová,vagy ülünk és beszélgetünk, folyton másfelé néz. Abban biztos vagyok hogy nem bántottam meg avagy nem vagyok kellemetlen számára, különben nem is mondana lazán igent mikor elhívom valahová, és nem keresné a társaságomat. Persze, nem tudhatom százszázalékra mit gondol, sőt... de most nem ez érdekelne elsősorban.
Arra lennék kíváncsi hogy hogyan befolyásolja a közösségi lét az ember viselkedését ahhoz képest, amikor csak négyszemközt megy a beszélgetés. Ha van erről tapasztalatotok, vagy bármilyen cikk/forrás amelyet tudtok csatolni azt előre is köszönöm :) (jöhetnek angol/francia nyelvű pszichológiai ismeretterjesztők is!).
Szerintem a távolságtartás jele, de nem feltétlenül rosszból, lehet azt hiszi, hogy te haragudnál vagy stresszelnél ha a szemedbe nézne. Sok emberrel találkoztam, aki rosszul tűrte a szemkontaktust, úgyhogy a viszály elkerülése végett nem nézek sokáig a szemükbe akikkel beszélek.
Illetve beszéd közben nem feltétlenül kell mindig a szemkontaktus, a fiatalok talán fölöslegesebbnek tartják már ezt.
Lehetséges enyhe szociális fóbia is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!