Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Államvizsga előtt állok és...

Államvizsga előtt állok és annyira rettegek, hogy képtelen vagyok már tanulni.. pedig még lenne több hét és be is osztottam, hogy mit kell átismételnem. Valami tippetek van, hogy hogyan szedjem össze magam?

Figyelt kérdés
egész nap csak sírok lassan és emiatt még jobban utálom magam, hogy ezzel pont a cél előtt rontok el mindent. régen mindig motivált voltam a vizsgák előtt, tudtam lelkesen készülni, de most nem megy
2021. máj. 13. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztasd magad azzal, hogy ha eddig ennyi vizsgát sikeresen letettél, akkor ez az utolsó csak nem fog ki rajtad.

Ill. ha valami, az államvizsga már végképp nem "szóró" tantárgy. Ha azokon sikerült keresztülverekedned magad, itt már legalábbis jóindulatúan fognak vizsgáztatni.

2021. máj. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A cél előtt a legnehezebb.Mikor már majdnem megvan a diplomád de még kell egy kicsit tanulni.Rohadt idegesítő.Én is így voltam.Jobban örültem volna ha van még vagy 10 vizsgám,akkor nem lettem volna ilyen ideges. Az igazság az,hogy nincs tipp.Ki kell húzni valahogy. Nekem talán a vicces filmsorozatok lekötötték a figyelmem néha.
2021. máj. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Adj magadnak pár nap pihenőt, menjél fagyizni, aludjál, nézzél filmet, vagy bámuljál csak ki a fejedből, aztán csapj bele újult erővel. Menni fog.
2021. máj. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj rá úgy, hogy nem számít az se, ha meghúznak. Mit fog számítani 10 év múlva, amikor visszagondolsz a záróvizsgára? Semmit. :)

Hozzáteszem, én is féltem és voltam olyan peches, hogy meg is húztak. :D Eléggé szarul érintett a dolog pár hétig, de így 5 évvel később visszanézve szinte semmilyen komolyabb hatása nem volt az életemre. Elkezdtem dolgozni szakmámban majd fél évvel később letettem és ennyi.

Itt az a gond, hogy kicsit bepánikoltál tőle, de felesleges. Esetleg próbálj meg meditálni. Youtube-on keress rá guided meditation-re, azok jók, mert mondják a szöveget is mellé, ami megnyugtat. Meg mantrákat, amiket ismételned kell. :)

2021. máj. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

Már ne tanulj, próbálj meg lazulni.

Én azt hittem majd jót alszom előtte aló éjjel olyan hulla voltam, erre óránként felriadtam, túlltem, túlélünk sok mindent amit nem is gondolunk, nagy kalappal! :)

2021. máj. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!