Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mások végig szórakozzák a...

Mások végig szórakozzák a fiatalságukat én meg csoda ha az utcára ki megyek, jól van ez így?

Figyelt kérdés
Nem kifejezetten bulira gondolok hanem bármi ami normális társasági élet. Én miért vagyok ilyen? Utálom magam ez miatt. Barátnőt nem tudok szerezni alap dolgok nem mennek. Barátkozás se megy. Mit lehetne csinálni? Másoknak olyan jó, miért lettem ilyen? Itthonról szoktam dolgozni van pénzem pedig de egy lúzer vagyok. Mások annyi kalandban részt vesznek nyaralnak minden. Oda az egész fiatalságom mi értelme élni ez már csak rosszabb lesz. Szorongok állandóan mindentől én már arra is gondoltam hogy drogozni kéne vagy nagyon sokat inni és akkor legalább egy csajom legyen. Nyaralni se szoktam de utálom magam már minek élek?? F

2021. máj. 9. 22:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%

Hasonló cipőben járok.

Egy introvertált senki vagyok akinek csak neten vannak barátai mert a valóságban félne beszélni...

2021. máj. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nekem még neten se. Utálok írogatni hosszú távon.
2021. máj. 9. 22:11
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Én szeretek csak néha van hogy "elfogy" a téma
2021. máj. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Ez depressziónak hangzik
2021. máj. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Hadd kérdezzek én is valamit:


Jól van ez így?

2021. máj. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Hát a drog és alkohol helyett lehet érdemes lenne pszichológusra költeni, ha már van rá pénzed. Sokat tud segíteni az önismeretben és, hogy elindulj egy jobb úton.
2021. máj. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

"Mások annyi kalandban részt vesznek nyaralnak minden."


Ezt te is megteheted. Nyilván ha otthon recskázod le az életed a gép előtt, akkor soha nem is fog semmi változni.

2021. máj. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%
És arra még nem gondoltál, hogy szépen elsétál egy pszichoterapeutához, hogy szakember segítségével foglalkozz önismerettel? Ez a legkézenfekvőbb és totálisan bizonyítottan működő út. Ne pszichiáterhez menjél, aki tisztán látja a problémáját, annak nem kell doki, a pszichológus tökéletesen megfelel.
2021. máj. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincsenek barátaim és igazából nem is voltak soha. Gyerek- és kamaszkoromban rengeteget bántottak fizikailag és verbálisan (csúfoltak, beszólogattak, megütöttek, leköptek stb.), ki voltam közösítve stb., emiatt még azok sem barátkoztak velem vagy nem vállaltak fel, akik amúgy szimpatikusnak találtak. Egyszerűen cikinek számított velem beszélgetni, jóban lenni. Ennek amúgy az volt az oka, hogy duci gyerek voltam és csendes, visszahúzódó személyiségem van, ez a kettő dolog miatt kaptam a bántásokat mindig. Mikor idősebb lettem (számoljuk kb. az egyetem elejétől) ez annyiban változott, hogy az emberek szimplán ignoráltak vagy már kevésbé gyerekes és indulatos módon kötöttek belém, de a mai napig kapok ilyen jellegű megjegyzéseket, beszólásokat. Én alapból nem vagyok egy nagyon társasági típus, de azért vágynék arra, hogy legyen egy baráti társaságom, párkapcsolatom és beszélgessünk, szervezzünk közös programokat legyen az csak egy kirándulás, közös sportolás, társasozás, iszogatás, nyaralás stb., bármi. Viszont mivel soha nem volt ezekhez a dolgokhoz társaságom és egyedül valami nem megvalósítható vagy az embernek egyszerűen egyedül nincsen hozzá kedve, ezért rengeteg dolog kimaradt az életemből. Erre persze zsigerből rávágja az ember, hogy “hát ki kell mozdulni, el kell menni valahova, társaságba kell járni, szerezz új hobbit” stb., de ez nem ilyen egyszerű. Ha az általános és középiskolás éveimet leszámítom, akkor is ott marad az egyetem, ahol rengeteg emberrel voltam tulajdonképpen egy közösségbe kényszerítve, kollégista voltam több éven keresztül, jártam nyelvtanfolyamokra, jártam sportolni csoportos edzésre, párszor beültem valahova enni/inni, elmentem moziba, kirándulni a környéken stb..... kb. két kezemen meg tudnám számolni, hogy ilyen alkalmak során kb. hány emberrel kerültünk egyáltalán olyan helyzetbe, hogy beszélgessünk, nemhogy barátokat szereztem volna vagy párt találtam volna. Egyrészt ennyi idős korára a legtöbb embernek már van egy kialakult baráti társasága vagy párkapcsolata és sokaknak az pont elég, nem nyitottak másokra és nem akarnak másokat megismerni, másokkal barátkozni. Másrészt pedig sokan úgy gondolkoznak, hogy “nem barátkozni/ismerkedni jöttem”, tehát pl. egy nyelvtanfolyamon kb. egymás nevét se tudtuk, mert mindenkit csak az érdekelt, hogy tanuljon, meglegyen a vizsga stb. Ráadásul hozzátenném, hogy magamhoz képest kifejezetten nyitott és bátor is voltam eleinte és mertem akár én is kezdeményezni, mert minden ilyenre úgy tekintettem mint egy lehetőség, hogy majd ott hátha találok olyan embereket, akikkel jóban lehetünk.... hozzám nagyjából soha nem jött oda vagy szólt senki. De így sem sikerült semmiféle kapcsolatot kialakítanom senkivel sem, úgyhogy marad az, hogy ugyanúgy egyedül vagyok és reménykedek, hogy majd egyszer talán, mert ezek után jobb ötletem nincsen.

Én jártam pszichológushoz, de nekem semmit nem segített, max. arra volt jó, hogy beszélgettem valakivel és ennyi. Tudtam mi a gondom, tudtam mi a problémám és tulajdonképpen volt elképzelésem róla, hogy mi lehetne rá a megoldás, de a gyakorlatban sosem sikerült megvalósítani. Ezen pedig a pszichológus vagy más szakember nem tud segíteni.

2021. máj. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%

A pszichoterápiás munka legnagyobb akadálya, ha valaki pontosan tudja, hogy minek kéne történnie a pszichoterápián és mit hogyan kéne megoldania. Amíg az önismereti meló megreked az agyi, gondolkodási szinten, addig nem lehet hatékony. Ez van. Az összes problémád gyökere ugyanis totálisan az érzelmi szinten van, mert ahonnan ezek erednek, ott még nem volt tudatos, elemző formában az agyad (kisgyerekkor). Így teljesen természetes, hogy gondolkodással max. rálátsz az elakadásaidra, de azok ettől egyáltalán nem oldódnak ki, legfeljebb magadat bosszantod fel, hogy látod őket és tehetetlen vagy bennük. Ha rábíznád magad egy terapeutára, hogy vezessen és lennél elég bátor szembenézni elnyomott érzésekkel, akkor változna az életed, egyébként nem.

Az agyad egy profi szerkezet, amelyiknek a célja a túlélés, ezért fut benne egy nagyon erős önvédelmi program, ami minden áron megpróbálja megakadályozni, hogy gyerekkori fájdalmakkal szembenézz. Itt jönnek a mentségek, hogy te kipróbáltad, de nem segített, meg hogy rajtad amúgy se lehet segíteni, meg a te problémád egyedi és úgysem ért meg senki stb. Ez mind az agyad ügyes védekezőmechanizmusa. A terapeuta pont azért kell, mert lát kívülről, van ebben tapasztalata, hogyan ver át a saját agyad és tud adni egy külső nézőpontot az egészben.

2021. máj. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!