Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért furcsállják sokan, ha...

Miért furcsállják sokan, ha azt mondom, hogy nekem nem kéne új autó, meg újépítésű ház/lakás?

Figyelt kérdés

Mindig okosabbak akarnak lenni nálam és elkezdik magyarázni, hogy csak azért mondom ezt, mert még nem volt új autóm, meg nem laktam ilyen pöpec helyeken. De ültem már új autóban és nem éreztem benne otthonosan magam, ahogy jártam már újépítésű ingatlanokban is és nem éreztem bennük jól magam. Nekem ezek olyan életidegenek, sterilnek, üresnek hatnak, furcsák. Valahogy a mostani új dolgok nem jönnek be nekem. Ha sok pénzem lenne, abból is autót inkább valami huszonéves kultikus japánt vennék, mint zsír újat. Házat is inkább olyat építtetnék, ami nekem tetszik, vagy inkább vennék egy régit, amit felújítanék a saját ízlésem szerint.

Miért olyan hihetetlen, hogy nem mindenkinek ugyanazok a vágyott dolgai az életben? Néha úgy érzem magam, mint amikor tiniként kioktattak a felnőttek a jövőmről, csak most épp felnőtt vagyok már és a szintén felnőtt ismerőseim játsszák a nagy megmondót.


2021. márc. 20. 00:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nem furcsálom, nekem sincs ilyenekre szükségem,még ha lenne is rá bőven pénzem akkor is 3x meggondolnám,de őszintén szólva butaságnak tartom azt aki egy vadi új autóért éveket dolgozik,ezekután megveszi,valami drága javítást kéne rajta fizetni azt már nagyon nehezményezné,esetleg egy kissebb karambol.
2021. márc. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
És nem tudná azt ki fizetni mert az összes pénze el ment az új autóra.
2021. márc. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Elfogadom, hogy úgy érzed, te ilyen vagy. Viszont, egy mondatrészen nagyon megakadt a szemem: "Ha sok pénzem lenne..."

Az a helyzet ezek szerint, hogy most nincs sok pénzed, ezért ezeket meg sem teheted. Valószínűleg nyugtat a tudat, hogy neked ezek nem is kellenek. Aztán, amikor ott lenne a lehetőség, valószínűleg vennél egy full új autót és házat.

2021. márc. 20. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3: Na, de ez az, hogy ebből rögtön te is arra következtetsz, hogy ezekre költeném. Miközben leírtam, hogy nem, de még azt is, hogy mire. :D Minek nyugtasson ilyen hülyeség, mert nem engedhetem meg magamnak az "újat", amikor a "régire" is ugyanúgy elverném kb ugyanazt a mennyiségű pénzt, ha lenne? Civic Type R EG6, EK9, régebbi Lancer Evo-k jobban lázba hoznak, mint szalonból új autót venni (azt bárki tud, nem nagy kunszt).
2021. márc. 20. 03:23
 5/10 anonim ***** válasza:
Sok ember nem képes olyan dolgokat feldolgozni hogy nem mindenkinek ugyan az az értékrendje mint neki.
2021. márc. 20. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Engem pl nagyon nem érdekelnek az autók,nekem kb az a lényeg mint a tesóknál,el tudjak jutni vele oda ahova kell.

Havernek is mondtam ne nyomtassa mindig a kocsi témát de csak folytatta,ezért sajnos vége lett a haverságnak,az sem érdekelt hogy ilyen drága cipőt vett meg olyat,egészségére.

Általában mindig azok akarnak ki tünni a tömegből akiknek nincs pénzük,ő is egy ilyen ember volt sajnos,pedig rendes volt.

2021. márc. 20. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyomassa
2021. márc. 20. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Autóból újat vettunk, viszont házból nem. Nagymamamek hazat ujitjuk. Voltam uj modern házban, nekem is üres, furcsa, idegen volt.
2021. márc. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Es igy van, tényleg az jatsza a gazdagot, aki nem az, vagy külföldön dolgozik és sokat keres(ett). Anyósom uj pasijanak tényleg durván sok pénze van, ő ebbe mar bele született, mégis egyszerű ruhákban jar, Opel autóval jar, igaz a haza az nagyon szép.
2021. márc. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Engem sem érdekelnek ezek a dolgok. De úgy egyáltalán nem szeretnék semmi ilyet :D. Manapság sajnos ez az emberek értékrendje.
2021. márc. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!