Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzem úgy, hogy...

Csak én érzem úgy, hogy Puzsér követőinek nagyrésze pont ugyanúgy nem gondolkodik összetetten, mint mások?

Figyelt kérdés
Puzsér ugyan valóban összetetten fogalmaz, meg az átlag celeb szintje fölé emelkedett, de többször hallottam már tájékozatlanul hozzászólni témákhoz. (A zenéről például nagy baromságokat tud beszélni, de a Csillag születikes értékeléseivel sem mindig értettem egyet, mert már eleve azzal nem értek egyet, hogy nem valamely művészeti ágban tapasztalt embereket ültetnek be egy zsűribe, és ilyen ömlesztett tematikájú tehetségkutatót csinálnak. Ilyen szempontból Puzsér sem ért jobban a zenéhez vagy bármihez, mint amikor mondjuk Friderikusz ült a Megasztárban). Mástól is hallottam, hogy amikor Puzsér olyan témához szólt hozzá, amihez ő (mármint a hallgató) értett, akkor kilógott a lóláb. Egyszerűen lusta utánanézni, vagy van annyira arrogáns, hogy utánanézés nélkül beszéljen egy műsorban, nem tudom. Mindenesetre azt vettem észre, hogy míg Puzsér követői úgy tekintenek magukra, mint akik a stílus mögé látnak, és a mondanivaló tartalmával foglalkoznak, mint akik értelmesek, mert nem néznek ValóVilágot (ami valóban egy gagyi műsor, de attól még senki nem lett kiemelkedően intelligens, hogy nem néz ValóVilágot), a többségük nem tud igazán összetett érveket megfogalmazni. Puzsér oldalán a kritizálók és az őt támogatók közt is kb. ugyanolyan arányban vannak az érvekkel érvelők. (Igen, a kiritizálóinak nagy része is érzelmi alapon érvel, legyünk őszinték.) A többség inkább csak szó nélkül elhiszi neki, hogy egy film, egy zene vagy akármi rossz, és ilyeneket kommentelnek, hogy "én ezeket szerencsére nem ismerem, de most már nem is fogom", tehát nyíltan vállalják, hogy Puzsár véleményét benyelik, és nem alakítják ki a sajátjukat. Több olyan esettel találkoztam, amikor valaki azért nem szeretett egy előadót vagy egy műsort vagy bármit, mert Puzsér azt mondta, és aztán visszaböfögte a véleményét. A politikai tevékenységéhez most nem szólnék hozzá, azt nem követtem annyira. Szerintem sokan arra használják Puzsért, hogy helyettük gondolkodjon. Bizonyos értelemben olyan, mint Coelho (oké, Coelho azért rosszabb!), mert akik Coelhót olvasnak, azok is azt veszik meg egy könyv áráért, hogy okosnak érzik magukat. Természetesen Puzsér követői közt vannak értelmesek is, félreértés ne essék, de nagyon sokan nem gondolkodnak összetetten, csak most Puzsér véleményét fogadják el kérdés nélkül, és még büszkén le is írják. Ugyanolyan rajongás tárgáyává vált. Ilyen értelemben Puzsér maga sem biztos, hogy elégedett lenne a saját követőivel. Tényleg, mint az a híres Monty Python-jelent, hogy "ti mind egyéniségek vagytok"...

2021. márc. 16. 21:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagy ritkán tényleg előfordul, hogy Puzsér olyan témához szól hozzá, amihez nem ért kellő mélységben. Ez tényleg gáz, de azért nem ez a jellemző szerintem. Ez tényleg egy hibája, de úgy gondolom, ennyi belefér. Főleg azért, mert sok témában jártas és szinte mindig morális alapon foglal álláspontot, ami nekem tetszik (sokaknak inkább ez nem tetszik, mert felpiszkálja a tudatalattijukat). Egyébként pedig jól érvel, nem a személyeskedés-visszatámadás eszközét használja. Összességében "pozitív" véleményem van Puzsér munkásságáról és gondolkodásáról, de van olyan is, hogy nem értek vele egyet, vagy túlzásnak gondolom, amit mond. Szóval biztos sok olyan ember van, aki kritika nélkül elfogadja a véleményét, de azért nem mindenki ilyen. Tudni kell "mértéket, távolságot tartani", nem elfogadni mindent kételkedés nélkül. Ebben tökéletesen igazad van.
2021. márc. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én követője vagyok, és mondhatni szinte rajongok érte, de azért látom a hibáit is. Nyilván van amikor téved, és nem tetszik a sok felesleges káromkodása, miközben küldetésének érzi a kultúra védelmét. Nem hiszem hogy a fiatalokat csak így lehet megszólítani, ha mocskos szavakat használ. Mégis meg tudom bocsátani neki, mert igazi egyéniség. Olyan őszinte

mer lenni nyilvánosság előtt, mint senki más a közéletben. A bátor és kifinomult érveléstechnikája pedig a hevessége ellenére valóban irigylésre méltó.

2021. márc. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Nem értek egyet, de köszönöm a véleményeket. Még hozzátenném, mert épp most láttam egy példát rá: egy csomóan átvették a szóhasználatát is (tűpontos, szellemi kútmérgezés, szekunder szégyenérzet, vagy amikor egy névhez főnévképzőt tesznek [-ság/-ség], meg a szó szerinti idézetek: "az ötös számú italkimérőben színvonalasabb produkciót látni este 11 után").
2021. márc. 18. 23:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!