Más is úgy véli, hogy a koronavírus és a miatta kialakult helyzet hosszú távon a társadalom elmagányosodásához vezet?
2020 márciusa óta, mióta kirobbant ez a fránya vírus, az életünk nem a megszokott mederben folyik. Én szociális, társaságkedvelő emberként nagyon hiányolom a közösségi élményeket. Nehezen viselem, hogy nem lehet elmenni egy koncertre, beülni egy moziba vagy egy kávézóba. Arról nem is beszélve, hogy a digitális oktatásnak is van jó pár hátulütője. Több ismerősöm panaszolta, hogy romlott a látása, plusz gyakran fáj a válla és a nyaka, mióta beállt a távoktatás, szerintük a jelenléti oktatás a normális állapot, a digitális oktatás pedig egy kényszermegoldás, ami közel sem olyan hatékony. Ezzel én is egyetértek. Azt is megjegyezték, hogy közülük többen magukba fordultak, mióta kénytelenek otthonról tanulni.
Ti hogyan vélekedtek?
Én arra akartam kilyukadni, hogy október óta nem láttam a nagyszüleimet. Igaz, hogy telefonon lehet tartani a kapcsolatot, de a társas érintkezést semmi sem pótolja. Erősek nálunk a családi kötelékek, ezért is viselem nehezen.
Plusz: minden évben részt veszek a Campus Fesztiválon, retro bulikra is szoktam járni, ezek hiányoznak. Tavaly télen úgy terveztük a barátnőimmel, hogy ellátogatunk a Budapest Parkba, Thomas Anders-koncertre. Szeptemberben került volna megrendezésre, de a járvány miatt le kellett fújni. Áttették júniusra, kíváncsi vagyok, megvalósul-e. :(
Engem is zavar, hogy bizonyos helyekre nem mehetek, de a haverokkal amúgyis online tartjuk a kapcsolatot, mert távol élünk egymástól.
Az online oktatás szerintem sem hatékony, de nagyon remélem, hogy ezután ha nem is a rendszer, hanem a tanárok tovább fognak használni digitális eszközöket. Anyum pedagógus, mindketten a jelenléti oktatásban hiszünk, viszont lehetnének olyan részei a tanításnak, amit digitálisan is meg lehetne oldani.
Én úgy gondolom nem okoz ez akkora magányt, mint amekkorának te ezt hiszed. Manapság már szinte mindenki online beszél a másikkal a legtöbbet és emiatt a személyes találkozáskor nem teljesértékű a kommunikációjuk.
Egyébként ez idővel változni fog, addig is a te feladatod elszórakoztatni magad, alternatívákat keresni.
Szívemből szóltál! Én is a jelenléti oktatást pártolom, viszont érdemes digitális eszközöket bevetni a tanteremben. :)
Persze, tudom, gyors ütemben változik a világ, de a személyes kapcsolatokat is fontosnak tartom.
Szerintem mindenképpen van valamennyi hatása a szociális kapcsolatainkra -ahogyan a legtöbb online térbe került- és más pszichológiai szempontból is hatással van ránk, de ezt majd csak a hosszútávú kutatások alapján tudhatjuk meg. Egy eleve eléggé introvertált emberként nem okoz túl nagy gondot ez a maradj otthon dolog, akivel szeretném, azzal így is tartom a kapcsolatot.
A digitális oktatás nekem bejött, mert így nagyobb önnállóságot kaptam az időbeosztásommal kapcsolatban és egyébként is megy a tanulás. (Természetesen tisztában vagyok vele, hogy sok helyen ez egy katasztrófa)
Mindenesetre nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy mi lesz ennek az egésznek a vége.
Őszintén, engem nagyon "elmagányosított".
Pánikbeteg vagyok, kezdtem kijönni belőle, koliba jelentkeztem, stb., erre jött a vírus. A barátaim az ország különböző pontjaira kerültek. Azóta én szinte sehova nem mentem, mert veszélyeztetettekkel élek együtt, és nem kockáztatom senki egészségét, ezért csak boltba járok el.
A barátaim lekoptak, online egyszerűen nem tudjuk tartani úgy a kapcsolatot. Néha videózunk, de az nem az igazi. Szóval sajnos igen.
Viszont látni kell a fényt az alagút végén, egyszer ennek is vége.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!