Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A felsoroltak közül nektek...

A felsoroltak közül nektek melyik élet-hasonlat, képi motívum tetszik a legjobban ? Mihez tudnátok az életet hasonlítani ?

Figyelt kérdés

2020. dec. 24. 11:50
A kérdező szavazást indított:
Olyan, mint a sakk, mindig minden helyzetben a lehető legjobb lepést kell meghozni, 1 rossz lépés akár végzetes is lehet. Előre kell gondolkodni.
Olyan, mint egy keresztrejtvény, minél jobban megfejted, annál jobban átlátod az összefüggéseket, megoldásokat
Egy színdarab, ahol mindenki egy színész és mindig valamilyen szerepet kell játszani, a darabban te lehetsz a főszereplő, statiszta, vagy a rendező.
Olyan, mint egy bokszmérkőzés, az élet ad pofonokat és ütéseket, de tudni kell elhajolni, kitérni és visszaütni
Az élet olyan, mint egy svédasztal, egy igazi bőségtál, és te választhatsz belőle a számodra megfelelő mennyiségű és minőségű ételekből.
Olyan, mint egy háború, hosszú hadjárat, minden nap meg kell vívnunk a saját csatáinkat, harcainkat, lehetőség szerint minél több győzelmet aratni.
Olyan az élet, mint egy játékszimuláció, ahol egy játékos vagy, akit bezártak ebbe a szimulációba, és a játékszabályokat betartva kell előrehaladni.
Mint egy bábjáték, ahol mi puszta bábok vagyunk, és a bábozó minket irányít, minden lépésünket.
Az élet olyan, mint az állatkert, különböző tulajdonságú és jellegű állatokkal, külön falkákban, sok a majom és a marha. Nagyon változatos és sokszínű
Mint a börtön, örök rabságban vagyunk a Földön, nincs szabadság, ember embernek farkasa, a börtönőr (az Élet) fogvatart minket, végül kiszabadulunk
21 szavazat
 1/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Nekem ezek:

1) Az élet egy nemi úton terjedő halálos “betegség”.


2) Az élet egy nagyon-nagyon hosszú történet arról ,hogy hogyan haltál meg.


(Meg a klasszikus “az élet olyan mint egy doboz bonbon, sosem tudhatod mit húzhatsz ki belőle”)

2020. dec. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1es 2es 3as és 7es keveréke.

Talán nem annyira komoly, mint az 1.megközelítés.

3assal egyetértek, csak annyi, hogy szerintem nincsenek rendezők stb. Mindenki színész.

A saját elképzelésem a 7es megközelítéshez áll legközelebb úgyhogy a játékszimulációsat jelöltem.

2020. dec. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hasonlóan, mint a kettes.
2020. dec. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az élet olyan, mint a fing. Ha nagyon erőlteted, lehet, hogy szar lesz...
2020. dec. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én a háborússal értek egyet.

De hát mindenkinek másmilyen az élete, mindenki másképp látja a világot.

2020. dec. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem annyi sok hasonlat tetszett ezekből, nem tudtam választani. Szinte mindben van igazság
2020. dec. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az élet egy utazás. Végighakadsz és mindig új dolgokat tapasztalsz. Midig bővül a tudásod és nem utolsósorban az élet azért olyan mint egy utazás mert jó. Minden utazás jó még ha néha rossz élmények is érnek bennünket, és az élet is ilyen.

Számomra a többsége azoknak amiket felsoroltal túl negatív főleg a háborús....

2020. dec. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!