Az utcai adománygyűjtők sokszor miért olyan közönségesek?
Nem a lejmos csövikre, meg az "aggyámá" etnikumra gondoltam, hanem az utcai vagy aluljárós, elméletileg más számára gyűjtő személyekre (persze belőlük is sok a csaló).
Elmegyek mellette, max. jelzem, hogy nem érdekel, tehát nem anyázom vagy veszekszem vele, akkor minek tesz megjegyzéseket? Szerintem számíthat arra, hogy nem fogja mindenki örömmel fogadni karitatív(?) tevékenységét.
Szóval miért kell tuskóskodniuk?
Pont azért, mert akiknek van hozzáfűzni valójuk azokhoz, akik nem adnak, azok ezzel árulják el magukról, hogy valójában nem oda menne a pénz, ahová kérik.
Az ilyeneket, akik beszólnak emiatt, az teszi dühössé és ingerültté, hogy nem tudott magának pénzt lopni.
Pedig elég közönségesen tudnak viselkedni.
Nem írhattam azt, hogy gyökerek, mert akkor törlik a kérdést is.
Rákerestem, parancsolj: Olyan <személy>, aki az adott helyzetben udvariatlan, esetleg sértőn durva magatartást tanúsít. Forrás: a magyar nyelv értelmező szótára
Ez a szó egyik jelentése.
Lehet, hogy valakit ez zavar, de attól még annak tartom az ilyen gyűjtők nagyobb részt.
Mert mind csaló, saját zsebre vagy a "főnöknek" megy a bevétel. Többségük kisebbségi, akiktől ne is várj udvarias reagálást, hanem olyat, hogy "a rák egyen meg" vagy "akkor költsél a sírhelyedre".
Karitatív tevékenységet folytató csoportoknak utána lehet nézni: be vannak jegyezve, van normális bankszámlaszámuk, stb. és nem az aluljárókban lobogtatnak képeslapokat. Kitűzőket bárki tud gyártani magának.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!