Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok az életről?...

Mit gondoltok az életről? Hova tartotok, mit szeretnétek?

Figyelt kérdés

Gondolkozok az élet értelmén, az életen, a halálon, ezer dolgon.


Idősgondozóként, illetve a kórházi munka során sokakkal beszéltem, sok embert láttam, sok fájdalmat, problémát, az idő természetes múlását. Mégis olyan furcsa belegondolni, hogy egyedül eltartani magam (nyugdíjra meg ne is számítsak). Építgetem a jövőmet, mert kell, közben az egészet azért csinálom, mert kell, mert a Földre születtem, mert ha nem teszem, nyomorogni fogok és 70 évesen fizikai munkát végezhetek.


Csinálom, mert vagyok, és még leszek egy darabig, de közben erősen él bennem, hogy az életem végén mi lesz a fontos, az xy évtized alatt megéltekből mi pörög le a fejemben, amikért megérte megélni azt a kort.


Ti, mit gondoltok az életről, hova tartotok és szeretnétek jutni?


19/l


2020. júl. 20. 03:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Számomra az a fontos, hogy jól érezzem magam, együtt legyek a családommal és segítsek másokon.


Úgy gondolom, hogy jól haladok. Nem másokhoz mérem magam, a saját utamat járom. Jól érzem magam, jó a kapcsolatom a családommal, dolgozok és egyetemre járok. Gyógypedagógus leszek, hogy segíthessek azoknak a gyerekeknek, akikkel senki nem foglalkozott, amikor iskolás voltam.


Szeretem a családomat, a munkámat, az egyetemet. Szeretem az állataimat, a hobbijaimat, a tanulást, a nyelveket. Nem minden tökéletes, de boldog vagyok. 23/L

2020. júl. 20. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
3%
Eltértem mindent, amit akartam. Kivéve, hogy jó lenne saját család is. De ehhez az is kéne, a lányok ne uralkodni meg macskát tartani akarjanak.
2020. júl. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

19 évesen egy élet fájdalma rajtad...


Önmegvalósítás a szó amit keresel, ami értelmet ad majd az életednek

2020. júl. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem kiemelten fontos, hogy ilyen alapvető egzisztenciális kérdéseket feltegyünk.. Amit én problémának látok: sokan a maguk világában élnek, önös céljaik megvalósításával foglalkoznak, egy szűk körben mozognak, és a tágabb összefüggésekkel, a "világ állapotával" nem foglalkoznak.


A kérdező is a saját anyagi biztonságának megteremtésével van elfoglalva, és 19 évesen arra készül, hogy idős korára egyedül tartja majd el magát - társ, család, barát, közösség összefogása fel sem merül.. számomra ez sokkoló!


Kevesen gondolnak bele abba, hogy mi lesz itt a Földön néhány év és évtized múlva, ahol nem a nyugdíj hiánya lesz a legnagyobb probléma sokak számára, hanem ennél alapvetőbb körülmények hiánya..


Én igyekszem az életem során értéket előállítani, megérteni a világot és az embereket, de azt látom, hogy ezt kevesen értékelik, a súlyát fel sem fogják. Az egzisztenciális problémákkal foglalkozásnak nincs igazán kultúrája - a tömegek nincsenek erre érzékenyítve.


Ami szintén komoly probléma, hogy az "értelmesebb" emberek nem igazán tudnak összefogni, nem tudnak megfelelő érdekképviseletet kialakítani - márpedig ebben az esetben felvetődik, hogy nevezhetők-e az ilyen személyek egyáltalán értelmesnek?

2020. júl. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csak a rosszat kéne látnod. Az, hogy idősekkel foglalkozol (ami amúgy egy dicsérendő dolog) nem csak abba kéne, hogy bepillantást engedjen, amikor már vége és eljön a gyász élete, hanem abba is, ami előtte volt. Nekik is volt egy fiatalságuk és emlékeik, amikre boldogan gondolnak vissza. Ne csak a fájdalmukat lásd, mert mögötte több is van. Például sose felejtem el, hogy a szomszédunkban lakó idős párnál (70 és 80 köztiek, pontosan nem tudom) a férfi minden vasárnap visz egy szál rózsát a feleségének. Apróságnak tűnhet, de ezek (is) teszik széppé az életet. Miért van gyász és fájdalom? Mert olyan valakit vagy valamit veszítünk el, akit szerettünk és jó élményeink voltak vele. Ezeket is meg kéne tapasztalnod és látnod, nem csak a fájdalmat, amit az elvesztésük okoz.


Az én életem jelen pillanatban erősen ível felfelé és semmilyen problémám nincs. Külföldön felvettek annak az egyetemnek arra a szakára, amiért két évig folyamatosan tepertem. Az itteni akadályokat könnyen veszem és sok új barátom és egy szenvedélyes párkapcsolatom lett. A családomat és magyarországi barátaimat ritkán látom, és talán jelenleg ez az egy dolog, ami bánt. Se egészségügyileg, se anyagilag nincs komolyabb problémája senkinek a családban és baráti körömben és ezért elmondhatatlanul hálás vagyok. A hobbijaimban jó vagyok és egyre több lehetőség nyílt meg előttem, hogy valami többet is elérjek velük.


Az életről azt gondolom, hogy egy lehetőség. Jóra vagy rosszra, de egy lehetőség. Igazságtalan, de ennek ellenére érdemes mindenkinek a lehető legtöbbet kihoznia belőle, hogy amikor majd a halálos ágyán fekszik, akkor ne megbánásokkal és kihagyott lehetőségekkel tegye azt.

20/L

2020. júl. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez már csak ilyen.

Szerintem egy dologért éri meg élni az pedig nem más mint a boldogság,ha boldog tudsz lenni akkor már volt értelme élni.

Lehet butaság de engem nem nagyon motivál a pénz,nem leszek boldog tőle.

Mivel olyan a munkám hogy hol itt vagyok hol pedig ott ezért tudom értékelni a családomat hogy milyen jó is nekem hogy vannak,akármilyen idegesítőek is tudnak lenni olykor,magányosan egyedül nem jó sok ideig.

Igazából jó volna már egy kapcsolat is,pont az lenne a lényege hogy minél több időt töltsünk el boldogan,sokan inkább a karriert és a munkát választják aztán idősen ezt nagyon sokan megbanják.


Én már igazából attól boldog tudnák lenni ha végre megtalálnám azt az embert akivel boldogok tudunk lenni,többi dolog pedig úgy is alakul.

22F

2020. júl. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!