A herén rúgást miért csak fiatalabbak használják?
Gondolok itt arra, hogy nálunk is általános suliban és főleg az első pár évben volt "divat", hogy főleg a csajok, ha egy fiú valami gyengébbet beszólt neki, már azért is tökön rúgta, volt aki szinte mindenért tökön rúgta a fiúkat. Aztán évről évre ezt valahogy "kinőtte" mindenki. Viszont egy felnőtt, 30-40 éves nő talán még akkor sem támad herékre, ha megtámadják, nemhogy egy vitában.
Ez miért van, hogy gyerekként sűrűn alkalmazzák a csajok, de ahogy felnőnek mintha kinőtték volna? Talán rájönnek hogy mennyire fáj vagy maradandó sérülést lehet vele okozni?
Mert normális felnőtt ember nem játszik a másik nemzőképességével egy sértődés miatt.
Normális férfi meg betöri annak az orrát aki tökön rúgta, legyen az férfi vagy nő.
Szerintem ez mikrokörnyezet kérdése is.
Sem általános-, sem középiskolában nem emlékszem, hogy bármelyik lány "tökönrúgást" hajtott volna végre.
Nem minden gyereknek mondják meg hogy kukit nunit nem rugjuk meg
Legtöbb szülő nem is beszél legalább a gyereke nemiszervéről annyit hogy ez egy fontos részünk nem szabad hogy megsérüljön másé sem.
Az hogy miképp nevelik a gyerekeiket az emberek az sajnos szomorű
Statisztikai felmérés eredményét írom le neked a mai társadalom, hogy áll a fiúkhoz és a lányokhoz:
Mi jelent nehézséget a fiúk nevelése során?
Az, hogy nem találunk általános érvényű szempontokat. A jellegzetes fiús tulajdonságok ma már "macsónak" számítanak. Azt viszont nem tudjuk pontosan, milyennek is akarjuk látni őket. Erősnek, de nem erőszakosnak, bátornak, de nem vakmerőnek, finom érzésűnek, de nem anyámasszony katonájának. A lányoktól elfogadjuk a fiús és lányos magatartást egyaránt, a fiúktól a lányosat semmiképpen, de a hagyományos fiúszerep is kérdésessé vált. Hol vannak a férfi példaképek? A kisfiúk környezetében biztosan nem, mert ott elsősorban nők vannak: anya, óvó néni, tanító néni. A megfigyelhető férfiak közül sem nyújt valamennyi követendő példát.
Ki is a gyengébb nem?
Úgy tűnik, sokszor a fiúk esendőbbek, betegesebbek. Valóban így van ez? Már a világrajövetelükkor több gond van velük. Átlagosan fél órával tovább tart egy kisfiú megszületése, mint egy kislányé. Gyakrabban kell császármetszéssel világra segíteni őket, mint a lányokat és az újszülött intenzív osztályokon is több a fiú, mint a lány. Az orvosok szerint mindezekre nem elégséges magyarázat a nagyobb születési átlagsúly (3600 gramm fiúknál, 3450 gramm lányoknál) és a nagyobb fejkörméret. Szomorú adat: a koraszülöttek és a halva születettek között is több a fiú.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!