Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy rengeteg...

Miért van az, hogy rengeteg ember azt mondja, hogy csak a kőkemény kétkezi munka a tisztességes?

Figyelt kérdés

Rengetegszer hallom idős emberektől is meg sokszor középkorúaktól is, hogy "bezzeg a mi időnkben" "nekünk 3 műszakban kellett dolgozni" "mi tényleg megdolgoztunk a pénzünkért"


Na és aztán? már bocs de ki a lófszt érdekel? Ha nekem van egy cégem amit 18 éves korom óta építgetek az nem tisztességes? Mindenképp tetőtől talpig olajban és szétcserzett kezekkel kell lennem a nap végére, hogy "tisztességesen" keressem a kenyeremet?


2020. júl. 2. 17:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
7%
Mert van benne valami igazság.
2020. júl. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem a pénz meg a körülmények a tisztességesek, hanem az elvégzett munka! Ezt felgravíroztathatnád a napszemcsid belsejére, legalább kicsit ismételnéd, amikor lecsusszan a vállalkozóhajráf!
2020. júl. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Mert régen az volt a gyakoribb. Ma már nem igy van. Én speciel sokkal tobbet dolgozok,.mint a beosztottjaim, mégis ugyanezt gondolják, csak mert én a szgépen teszem ezt
2020. júl. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Azo ka milliárdos gyerekek is tisztességesek akik az apjuktól naponta kapnak pár milliót költőpénznek. Egyszerűen csak féltékenyek. Hogy ők nem érhették el azt, ami a "mai" ember.

Én irodaházban dolgozom. van egy szerverszobám (nem az én tulajdonom de én "gondozom"), mert informatikus vagyok. Mégis más dolog a földeken dolgozni úgy ,hogy önlik rólad a víz.

2020. júl. 2. 17:57
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Nem kell ennyire magadra venni, rólam is meg van győződve mindenki, hogy vetem a valagam egész nap, mert azt látják, hogy ülök a gép előtt. Persze amikor ezzel megkönnyítem a munkájukat, arra nem mondanak semmit...

Szerintem mindkét munka tisztességes, én megbecsülöm a kétkezi munkásokat is, mert az se való mindenkinek, mint a szellemi munka se. Földeken meg valószínűleg én lennék a béna, na.

De ne ugorj ennyire a kérdésre, inkább szerintem ezzel van a baj.

2020. júl. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

laborban dolgozom, de nem laborosként, hanem laborvezetőkent, egész nsp megállas nélkül csinalom dolgom, főként gépen kell, a heten3 is túlóráztam, s ilyenkor delutan be-bejárkálnak az üzemi dolgozók, ücsörögtek most is fél-1 órát, miközben csinaltam s dolgom és folyamatosan arról pampogott, hogy nem érti az irodistáknak milyen munkája lehet, biztos nincs is, gúnyolódott, hogy csak 10 órát voltam bent, miközben ő 12 órázik sokszor.


Ezzel szemben nekem sosincs fél-1 órám szimplán ücsörögni, így is alig lehet a feladatokat befejezni, pedig az átlagnak gyorsabban dolgozom

2020. júl. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Mert csalóka, és arról nem beszélnek, hogy közben ment a kétkezi munkával a fusikázás 1000-el...
2020. júl. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
39%

"informatikus vagyok. Mégis más dolog a földeken dolgozni úgy ,hogy önlik rólad a víz."


Nem kellene lenézned a földeken izzadókat, mert ha ők nem termelnének, akkor ebédre megehetnéd a számítógépedet.

2020. júl. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
nem néztem le. Egyáltalán nem. Amúgy már a földön nem dolgozik senki. Aki a traktort vezeti és a gyártósoron kezeli a gépeket az sem földműves.
2020. júl. 2. 21:52
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha ők nem termelnének, az okos tanult ember megoldaná a problémát, a földműves meg gondolja csak azt, hogy pótolhatatlan, ha neki ez ji
2020. júl. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!