Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nincsenek érzéseim, nem tudok...

Nincsenek érzéseim, nem tudok azonosulni mások érzéseivel?

Figyelt kérdés

30 éves férfi vagyok! Tudok boldog lenni, örülni de valahogy az együttérzés, ha valaki sír nem tudom mit kell tenni (nem tudom kezelni) nekem ez az érzés idegen, igyekszek úgy élni, hogy elnyomom magamba a bánatot, ha fáj ne lássa senki!


Konfliktus kerülő is vagyok, ha veszekszek pl. a párommal akkor persze megvédem magam, meg veszekszek én is viszont békülni nem megy.. egyszerűen nem tudom mit kell ilyenkor tenni..


Valami bajom lehet, érzelmileg nem vagyok fejlett? Valaki van ilyen helyzetbe?


Exem szerint én nem is tudok szeretni, de van egy kiskutyám Ő érte mindent megteszek, úgyhogy azt hiszen a szeretet részében nincs igaza, de valaki akkor sem oke..?!



2020. jún. 28. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok.

Esetleg keress egy szakembert, ha zavar téged ez az állapot.

2020. jún. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Megismertem egy csodás lányt! De szerintem miattam lett vége, egyszerűen azt érzem szeretem őt de nem eléggé! Nem tudtam kezelni a konfliktusokat! Nem tudok változni sem... nem tudom, zavarni nem zavar csak azt hiszem az én hibámból lett vége!
2020. jún. 28. 12:08
 3/7 anonim ***** válasza:

#2: Neked kell magadban letisztázni, hogy milyen helyzetekben kellett volna máshogy reagálnod. Ezt a neten senki nem tudja megítélni, mert nem lehet reális képet lefesteni ennyi karakterben rólad, a lányról és a kapcsolatotokról. Ha egyedül nem tudod helyretenni, akkor tényleg szakember kell.

(Mondom ezt úgy, hogy nekem is kellene, de mégse megyek:))


#1

2020. jún. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Abban biztos vagyok, hogy felismerted, ami dicseretes, de nem tehetsz rola es az erzeseiden a legnagyobb joakarattal sem tudsz valtoztatni.

Biztos van ennek neve, van ra egy cimke, de meg kell tanulni egyutt elni vele. Es letezhet olyan tars, esetleg azutan, hogy ez a problema nevesitve van, szeretni tud ezzel egyutt.

2020. jún. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A hölgy így is szeretett, de úgy érzetem nem boldog, szerintem Ő sokkal jobb embert érdemel! Aki érzelmileg Is ki tudja elégíteni!

Tudom ez most hülyén hangzik, de jót akartam neki! Bármennyire is szeret!

2020. jún. 28. 15:28
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. jún. 28. 15:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Miért nincsenek érzelmeim?

Polla Adrienn képe

Ellenőrzött szakember


Szerző: Polla Adrienn tanácsadó szakpszichológus - 2015. december 20. 12.01


Előfordul, hogy azt vesszük észre, hogy tudjuk, mit kellene éreznünk, de csak a fejünkben, gondolatok formájában, érezni nem érzünk semmit. Olyan is van, hogy nem értjük miért viselkedünk így vagy úgy bizonyos helyzetekben. Csak az tűnik fel, hogy valami befolyásolja a viselkedésünket, de nem tudjuk meghatározni, mi az.


Ilyenkor az érzelmeink a felelősek. Az ezen állapotot kialakító mechanizmust hívják a pszichológiában elfojtásnak.



Erről az oldalról másoltam: Miért nincsenek érzelmeim? | Pszichológus kereső

pszichologuskereso.hu › miert-nincsenek-erzelmeim

2015. dec. 20. - Olyan is van, hogy nem értjük miért viselkedünk így vagy úgy bizonyos ... szomorúság, lehangoltság, elárultság-érzés, megalázottság stb. ... Ha azt vesszük észre, hogy nincsenek érzelmeink, érdemes első körben ... Igen, valószínű, hogy ha feltörnek érzések a témával kapcsolatban, az nem lesz kellemes

2020. jún. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!