Mit tennél egy üzlet ilyen dolgozójával szemben?
Vettem egy bringát pár hónapja. Sajnos már többedjére kellett visszavinnem, mert mindig kijött rajta valami probléma. Mentem vissza érte a napokban, amikor a szerviz munkalapot meglattam rajta, amire a fellepo probléma mellett nem a nevem volt felirva, hanem ez: A nyomoréké. Bementem balhézni, hogy ez mi a fhasz, de tagadták, biztos véletlen cetlit felkaptak és rákerült. Érdekes, pont az én bringámra, a mellette lévő összesre mind normálisan voltak a nevek felírva.
Beszéltem a főnökkel telefonon, mert aznap vidéken volt és ledobbent ezen. Azt mondta, utána fog járni. Szerintem csak nyugtatgatott. Mondtam, ha van infója, hívjon fel. Azt mondta, fog. Ha hétfőig nem hív vissza, azon gondolkodom, a Fogyasztóvedelemhez fordulok. Nálam van a papír a felirattal, lefotóztam, ahogy áll a bringa a többi közt, jól látható a felirat rajta.
Szerintetek jó döntés lenne?
Jelentsd fel.
Ennek az elődöntéséhez neked interneten kell segítséget kérni? Nincs senki az életben, akivel ezt meg tudd beszélni? Vajon miért? Ennyire életképtelen vagy? Vagy csak húzod az agyunkat?
Mivel anyagilag nem károsítottak meg,békéltető testülethez tudsz fordulni.
Magyarországon a békéltető testületek 2000. évtől kezdve kezdték meg tevékenységüket.
Az 1997. évi fogyasztóvédelmi törvény VI. fejezete és a 211/1998. (XII.24.) Kormányrendelet rendelkezései határozták meg elsődlegesen a békéltető testületekre vonatkozó rendelkezéseket. A testületek a törvény szóhasználata alapján a területi gazdasági kamarák mellett működő, független testületek, minden megyében (megyeszékhelyen) és a fővárosban működnek.
Az eljárás kérelemre indul és ingyenes. A békéltető testületi eljárás megindításának feltétele, hogy a fogyasztó nyilatkozzon, hogy az érintett gazdálkodó szervezettel közvetlenül megkísérelte a panaszügy rendezését. A kérelmet a Békéltető Testület Elnökéhez írásban kell benyújtani. Az eljárás során a tanács elnöke egyezséget kísérel meg létrehozni a felek között. Ha az egyezség megfelel a jogszabályoknak, a tanács azt határozattal jóváhagyja, ellenkező esetben, illetve egyezség hiányában az eljárást folytatja. A tanács az eljárást az eljárás megindulását követő hatvan napon belül befejezi. Indokolt esetben ez a határidő legfeljebb harminc nappal meghosszabbítható.
A békéltető testületi határozatnak nincs kötelező ereje, de egy esetleges későbbi bírósági eljárásban bizonyítékként szolgálhat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!