Az anime tényleg szabadabb mint az amerikai filmek?: Én úgy vettem észre, hofgy míg egy csomó amerikai film motiválni,vagy befojásolni akar engem szépen sunyiban, addig az animék nem és eléggé komoly mély mondanivaló is van egyesek mögött. más is?
A dragon ballon kívül sosem néztem más animét Tv-ben. Vagyis, ha adnák vágatlanúl, eredeti nyelven RENDES KOMOLY fordítással, akkor lehet, de erre asszem volt egy kísérlet és megbukott. Amúgy vicces, néha felkapom a fejem amikor félrefordítottak valamit az Angol Subberek :D
Amúgy sok helyen hatalmas hiszti volt/van belőlük és sokan szeretnék végleg betiltani ezeket a műveket. a Manga még nyersebb, amit pl a narutoban cenzúráztak még japánban is az animében, a mangában benne van. Pl Shikamaru amikor elveszti Ashumát elkezd dohányozni, amíg nem tudja elengedni a Sensei-t. na ezt egy hülye öngyujtós gyujtogatásra cserélték le, de érdekes a mangában tényleg cigizett.... :D
Szerintem csak azért hiszed ezt, mert az amerikai narratívához vagy szokva, azon nőttél fel, az anime pedig viszonylag új számodra, ezért sokkal forradalmibbnak tűnik.
26 éves vagyok, és kb 14 éves koromtól kb 20 éves koromig rendszeresen néztem animéket, ez alatt az idő alatt pedig teljesen le voltam hidalva attól, hogy milyen egyedi a többségük. Most, ha belenézek 1-2be, szinte az összeset klisének látom, annak ellenére, hogy máshogy klisék, mint a nyugati sorozatok.
Mindegy, hogy milyen nemzetiségű szórakoztatóipart nézel, mindegyiknek megvan valami sajátossága, amivel kitunik a többi közül, és más lesz mindegyik "hangulata" is.
Ettől függetlenül nehéz olyan műre találni, ami TÉNYLEG szembe mer menni az árral, és többet ad, mint a kategóriájából a többi mű.
De persze preferencia kérdése is; ha te összességében több értéket látsz az animekben, akkor megvan hozzá a jogod, hogy azt tartsd felsőbbrendűnek. :)
Mindkettőben vannak klisék. Animéből is nehéz olyat találni, amiben nincsenek. Ugyanúgy megvannak mindkét ágazatnak a rétegei.
Az igazán sokatmondó filmet nem a blockbusterek között fogod megtalálni, ahogy az igazán sokatmondó animét nem a tömeg shounenek között. Ezeket mindkét kategóriában keresni kell.
Én is azt hittem, amit te, amíg meg nem néztem mondjuk egy American History X - et. Amikor pedig animében megnéztem egy Monstert (a 2006 - osat), akkor meg ott éreztem azt, hogy eddig leginkább csak sablonos animéket néztem. A lényeg, hogy gyöngyszemek mindkettőben vannak.
Régebben még talán elmondható volt, hogy animében ez több, mert egy sokkal jobban rétegműfajnak számító hely volt, de mára, hogy kezd feljönni a mainstreambe, ugyanúgy a művek 95% - a tömegsablon, mint a hollywoodi filmeknél. Amivel amúgy semmi baj nincs. Ezeknek is megvan a célközönsége és külön kategóriaként kezelendően a saját értékeik. Mármint, ha egy lövöldözős akciófilmet szeretnél megnézni, és a látványra koncentrálni mondjuk, akkor filmekben sem a mélyebbeket fogod keresni.
Lényeg, ami lényeg. Keresni kell, és találni fogsz mélyebbet, legyen szó nyugati, vagy keleti művekről.
Abban viszont igazad van, hogy az animék naturalisztikusabbak, még a népszerűbb kategóriákban is. Ez valószínűleg annak köszönhető, hogy animáció gyanánt nem olyan megbotránkoztató.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!