Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől vannak ezek a különös...

Mitől vannak ezek a különös dolgok?

Figyelt kérdés

Már néhány éve észrevettem egy ilyen "véletlen a véletlenre" dolgot magammal és az egyik barátommal kapcsolatban.


Mind a kettőnkkel magánéletben is történik ilyesmi, és egymással is.


Például: van egy volt középiskolai osztálytársam, akit összesen 1x láttam az elmúlt 3 évben. Ma bmx-es videókat néztem róla, mert eszembe jutott, hogy milyen jól csinálta és vannak fent róla videók. Ma ahogy mentem a városban autóval, az egyik zebrán pont őt engedtem át, és a bmx-ével volt.


Vagy egy közös sztori a barátommal: beszélgettünk egy bizonyos személyről akit mindketten ismerünk, és fél percre rá a semmiből elbiciklizett mellettünk a járdán.


Illetve egy más jellegű eset, amely többször is előfordult szintén, csak nyilván más-más szavakkal. Valamelyik nap a szobámban tekergettem az Instagrammot, és ahogy az egyik posztnál elolvastam azt a szót, hogy "kontaktus", abban a pillanatban a másik szobában szinkronban a tv-ből egy nő kimondta azt a szót hogy "kontaktus".


És végül de nem utolsó sorban zenékkel is többször előfordult már, pl. legutóbb, hogy egy tök nemigazán ismert retróbb zenét hallgattam itthon, ami sem a rádióban nem szokott szólni, se embereknél nem hallottam volna, hogy szólt volna bárkinél. Utána lementem az utcára és 2 fiatal srác a telefonjukon hangosan azt a zenét hallgatták.



Nem azért tettem fel a kérdést, mert most ilyen hűde elismeréseket várnék, hogy mekkora csodák ezek. Hanem tényleg annyira érdekesnek tartom ezeket. Mert 1x megtörténik oké, véletlen. 2x megtörténik oké megesik. De hogy minden hétre van legalább 1 ilyen teljesen valószínűtlen dolog ez nekem annyira felfoghatatlan.

Veletek szokott ilyen lenni? Szerintetek erre van valami magyarázat?


2020. ápr. 8. 01:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkivel fordult már elő ilyesmi.

Rá gondolok és abban a pillanatban megszólal a telefon: és igen, ő hív.

Sorolhatnám.


Ez a véletlenek összejátszása, de persze bármit bele lehet látni . Van egy elmélet, miszerint végtelen számú majom végtelen számú írógépen véletlenül képes lehet előállítani Shakespeare összes művét.

Ez kb ilyen

2020. ápr. 8. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezek teljesen hetkoznapi dolgok, semmi kulunos nincs bennuk.
2020. ápr. 8. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor mindig azt kell végiggondolni, hogy ok, hogy ez megtörtént most, de hogy hányszor nem történik meg. Szóval ez csak a véletlen.
2020. ápr. 8. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg tudatos vagy a jelenre,és ezzel manipulálod a mátrixot.Vagy a mátrix téged:)
2020. ápr. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Megerősítési torzítás a jelenség neve :)
2020. ápr. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!