Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják rám idegenek,...

Miért mondják rám idegenek, hogy szimpatikus vagyok ha még barátaim sincsenek évek óta?

Figyelt kérdés

Kb 10 éve egy barátom sincs, nem köszönt fel csak anyámék a születésnapomon, nincs kit felhívni csak úgy. Az oka biztosan bennem van! Magamat egy unalmas, furcsa, sokszor a társadalomból kilógó embernek tartom. Szüleim mondják hogy kiskorom óta vannak furcsa dolgaim, mozdulataim amiket mások nem csinálnak. Pl sokszor úgy ülök hogy felteszem az egyik lábam a másikra, majd rákönyökölök és a fejemet a tenyeremmel tartom. Ez kívülről elég furcsának hat. Vagy sokszor “bemelegítek” a karommal mintha sportolni készülnék, de ezek teljesen maguktól jövő mozdulatok, én észre se veszem. Úgy gondolom hogy nem vagyok szimpatikus senkinek, mert nem véletlenül rázott le mindenki évekig akivel barátkozni próbáltam.

Ehhez képest az utóbbi 1 évben mióta vállalkozó vagyok, több ügyfelem is akiknél dolgoztam, maguktól mondják, hogy milyen szimpatikus vagyok, milyen tisztességes. Legutóbb egy igazán intelligens fiatalabb főorvos mondta ezt akinél dolgoztam, meg hogy milyen jót beszélgettünk. Még felajánlotta azt is hogy tegezzem! Persze tudom hogy ilyen kaliberű ember nem lesz a barátom, mert nem egy körben mozgunk, de mégse értem hogy vadidegenek miért tartanak szimpatikusnak ha kollégáim, iskolatársaim szóba sem akartak szinte állni velem, mindig kerültek?


2020. márc. 25. 00:11
 1/3 anonim ***** válasza:
59%

Nem vagyok vállalkozó de ezt átérzem.

Őszintén megszoktam annyira h nincsenek barátaim hogy nem is érdekelt aztán egyre jobban bevonzottam embereket akik szimpatizáltak velem.

Mert az előtt erölködtem h legyen barátságom

2020. márc. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az is, hogy pont azért, mert nem ismernek. Helyben adsz egy képet, ha tisztességes vagy, az is becsülendő, szimpatikus, és azt kedvelik. De egyébként nem hiszem, hogy baj lenne veled. Akikkel baj van, azok általában nem gondolkodnak azon, hogy vajon van-e baj velük, csak élik a boldog kis életüket.
2020. márc. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs veled semmi baj,tapasztaltam már másokon is hogy munkából kifojólag lehet sok jó embert megismerni akikkel nagyon jót lehet is beszélgetni, az a baj sok emberrel hogy csak ránézésre ítélkezik ha például kicsit koszos a cipőd van aki azt gondolja úr isten hogy lehet ilyen igénytelen? abba nem gondol bele hogy véletlenül sárba léptél vagy például találkoztam olyan emberrel akiről mindenki azt gondolja milyen kemény tartanak is tőle aztán pedig megnyílik és belül egy kedves és érző lény van aki komolyan mondom nagyon megtudott lepni stb...

Szóval ha nem itélkezünk azonnal ha nem esetleg először megismerjük egymást akkor több esetben rá lehet jönni hogy valójában milyen rendes az az illető.

2020. márc. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!