Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják, hogy az öngyilk...

Miért mondják, hogy az öngyilkosság gyáva tett?

Figyelt kérdés
Véleményem szerint öngyilkosságot csak azok tudják végrehajtani, akik nem félnek a haláltól és erősek, mert letudják küzdeni a legerősebb állati ösztönt, a létfenntartás (énösztön)-t.

2020. márc. 22. 23:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

Mert inkabb feladják és el menekülnek a problémák elől

Ettől függetlenül én nem tartom gyávaságnak, pont,hogy ehez kel a legnagyobb bátorság

2020. márc. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem mindkettő igaz rá. Gyáva és bátor tett is egyben. Gyáva azért mert így menekül el a legtöbb ember a problémái elől. Bátor pedig azért amit te is írtál hogy szembenéz a halállal és nem fél tőle.
2020. márc. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
4%
Könnyebb a halált legyűrni, mint az élet nehézségeit.... Tapasztalatból mondom.
2020. márc. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
21%
A menekülés mióta vall bátorságra? Ha jól csinálod, egy pillanat alatt vége. Meghalni könnyű, szenvedni/küzdeni nehéz.
2020. márc. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
40%
Az öngyilkosság egyik legfontosabb tulajdonsága, hogy mindig van alternatíva. És sajnos vannak olyan emberek, akik olyan helyzetbe kerülnek, amikor bizony az öngyilkosság objektíve a legjobb választás. Én egy lány miatt egyszer az sbo-n kötöttem ki. Csak a puszta véletlenen múlott, hogy megmaradtam. Ez amolyan "implicit" öngyilkosság volt. Igazából én nem akartam öngyilkos lenni, pusztán nem érdekelt, ha belehalok. Egyébként ipari mennyiségű alkohol, és nyugtató,
2020. márc. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
40%
Az öngyilkosság egyik legfontosabb tulajdonsága, hogy mindig van alternatíva. És sajnos vannak olyan emberek, akik olyan helyzetbe kerülnek, amikor bizony az öngyilkosság objektíve a legjobb választás. Én egy lány miatt egyszer az sbo-n kötöttem ki. Csak a puszta véletlenen múlott, hogy megmaradtam. Ez amolyan "implicit" öngyilkosság volt. Igazából én nem akartam öngyilkos lenni, pusztán nem érdekelt, ha belehalok. Egyébként ipari mennyiségű etanol, és benzodiazepin volt.
2020. márc. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%
Az öngyilkosság menekülés, ez tény. De itt nem arról van szó általában, hogy a könnyebbik utat választod. Meghalni nem könnyű, igenis nehéz. És van az az ár, amit már nem vállalsz be, szeretnél élni, de nem minden áron. A Te életed csak a Tiéd (kell hogy legyen), a Te döntésed mit teszel vele. Mégis kinek tartoznál több évtizednyi értelmetlen szenvedéssel? Ha nincs megoldás, vagy a megoldások olyan szituációk, amiket nem vagy hajlandó bevállalni, kinek van joga beleszólni ebbe? Senkinek. Persze csak akkor van értelme, ha már minden kötél szakad. Inkább bátorságnak mondám.
2020. márc. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%

A járvány miatt kirúgtak. Nincs munkám. Albérletbe lakok. Nem találok munkát míg a járvány tart. A tulajnak fizetni kell akkor is, ha járvány van. Pont azóta azon jár az eszem, hogy hogy tudnék magamon könnyíteni, nem írom le, mert arról szól a kérdésed. Csak ez az egy kiút van, most mindennek vége lett. Meg akarok szabadulni bajtol szenvedéstől😪.

De félek megtenni.

Gyávavagyok.

Úgysem teszem meg.

2020. márc. 23. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Szóval gyávaság. Szerintem.
2020. márc. 23. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
11%

Én tegnap a nyitott konnektort próbáltam megszerelni úgy, hogy nem is értettem hozzá.


Tehát akkor most bátor vagyok mert ki mertem hívni párbajra a halált? :D

2020. márc. 23. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!