Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy képes rengeteg ember egy...

Hogy képes rengeteg ember egy teljesen valótlan hamis identitásban az életét?

Figyelt kérdés

Az olyan emberek, akik azért gondolnak valamit a világról, meg azon belül saját magukról, azoknak van egy magukról alkotott képük. De rengeteg embernél ez a kép teljesen hamis. Vagy egyáltalán nem kapnak arról visszaigazolást a valóságból, vagy pont az ellenkezőjét. Még sem rendül meg a magukról alkotott hamis képük? Ez hogy lehetséges egyáltalán? Nekem van egy idealizált képem saját magamról, aki szeretnék lenni, de képtelen lennék vele azonosulni, úgy hogy a valóságból erre abszolút nem jön visszajelzés, vagy

pont az ellenkezője. Mások hogy képesek erre?


2020. jan. 22. 10:15
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Úgy hogy képesek letojni az emberek véleményét, mert 90%-ban nem releváns, ezáltal boldogok és elfogadták magukat. Vagy menekülnek egy olyan személyiségbe, amilyenek szeretnének lenni, ezzel hitegetik magukat.
2020. jan. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Inkább az utóbbi.


Persze nem lehet mindenkinek megfelelni, és nincs olyan ember aki ne kapna kritikát, de ettől még lehet valaki autentikusan önmaga.


Ezzel szemben én inkább azt veszem észre, hogy az emberek teljesen ignorálják mások véleményét, és így építenek fel egy totális kamuegót.

2020. jan. 22. 10:25
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

Nekem is van egy ilyen idealizált képem saját magamról, de én sem vagyok képes vele azonosulni.


Gondolhatunk magunkról akármit, viselkedhetünk akárhogy, mások szemében úgy is a rólunk alkotott kép fogja meghatározni, hogy kik vagyunk és ha ez nem egyezik a miénkkel, akkor könnyen elég kínos helyzetekbe kerülhetünk.


Ezeknek az embereknek szerintem nincsen szégyenérzete vagy csak nem érdekli őket, hogy nem hiteles az általuk játszott szerep.

2020. jan. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Olyan mintha a társadalom nagy része nárcisztikus személyiségzavarral küzdene,
2020. jan. 22. 10:37
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
azt mondják, az énkép az "egyetlen kapaszkodó a valósághoz" és ez alapján alakítják ki sokan a viszonyulásukat: miképpen viszonyulnak a világhoz, önmagukhoz, másokhoz. Sokan nem alakítanak ki ilyen idealizált elgondolást, hanem mások véleményeiből építkeznek, ezek a meghatározóak számukra. Ha mások negatívan vélekedtek róluk, akkor rossz életük lesz. Vannak olyanok is, akiket huzamosabban ért bántalmazás mondjuk 10-20 évig. Új közösségben is csak arra figyelnek: "mikor jön már a bántás" és ha valaki pozitívan viszonyul hozzájuk, azt esetleg észre se veszik.
2020. jan. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#2 Felszínes a világ, ahol az fontosabb, hogy mit mutatunk magunkról/fel, mint hogy kik vagyunk/mink van. Ennek meg a többség megakar felelni, hogy ne szórják ki.
2020. jan. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az egyik munkatársam nagyon jónak képzeli magát minden területen. Ő mindenkinél keményebb, gyorsabb, erősebb, okosabb, mindent ő csinál és mindenhez ő ért. Szerinte. Amúgy 100 kilós (és nem izomból), tohonya, 2 perc gyors sétától leveri a víz, ha új probléma merül fel a munkában, nem ért hozzá, hanem megijed. Úgy vettem észre, hogy az egész mögött van egy gyerekes szinten megragadt, törékeny lelke és ezzel próbálja ezt eldugni. Aztán, mivel évek óta ezt csinálta, már ő maga is elhiszi és észre sem veszi, hogy mennyien utálják. Neki ez a biztonságos védelem és ebben szépen eléldegél.
2020. jan. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Szerintem ha kapnak is visszajelzést, akkor azt nem fogadják el, így maradnak a saját nézetükben. Van, aki csak a négy fal közt él, így tényleg nincs neki visszajelzés.
2020. jan. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

4. A nárcisztikus személyiségzavart gyakran összetévesztik a magát szépnek, és tökéletesnek találó egyénekkel, akikre azt hiszed hogy a társadalom nagy részét képezik. Sajnos emiatt is nehéz megmondani, pontosan kit nevezhetünk annak.


Egyébként szakértők szerint mindenkinek van egy egészséges nárcisztikus éne, kamaszkorban válhat veszélyessé, az önfényezés, ami kihathat a felnőttkorára és a kapcsolataira.

2020. jan. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!