Zárkózott, szorongó, csendes, nagyon stresszes emberként át lehet vészelni az egyetemi éveket?
A kérdésem most azokhoz szól, akik tudnak azonosulni a fent leírt tulajdonságokkal. Februárig el kellene döntenem, hogy mit akarok, szeretnék-e jelentkezni vagy sem. Van kiszemelt szak és az egyetem nyílt napján is voltam, viszont el nem tudom képzelni hogy a fenében találnám ott fel magam, hogyan alakítanék ki bármiféle emberi kapcsolatot. Sokszor leginkább egy szobanövény értelmi szintjével vetekszem, ha hozzámszólnak, alig vagyok képes egy-két szóbál többet mondani. Már most iszonyúan félek, hogy mi lenne ott velem, a vizsgákról nem is beszélve. Most az érettségihez közeledve is egyre stresszesebb vagyok, nehezen alszom, enyhe nyugtatókat szedek. Be volt ütemezve egy nyelvvizsga is még nobemberben, de az utolsó pillanatban lemondtam annyira kikészültem előtte idegileg nagyjából 2 hét leforgása alatt. Fogalmam sincs mihez kezdjek, a jövőm múlik a továbbtanuláson, de egyszerűen annyira életképtelennek és gátlásosnak érzem magam, hogy nem merek belevágni, pedig mindenki támogat. Senkit nem fogok ismerni a szakon, szerintem hülyének fognak nézni, amiért nehezen nyílok meg és látszik rajtam, hogy szorongok...
Kérlek mondjatok valami bíztatót, mert nagyon kétségbe vagyok esve. Esetleg ha valaki ugyanilyen cipőben van, akkor érdekelne, hogy neki hogyan sikerült beilleszkednie az új közösségbe, hogyan boldogult a rengeteg tanulnivalóval, vizsgákkal.
Nem kötelező az egyetemen szociális életet élni. Bemész az órára, kijössz, ennyi. Az a rossz, hogy nagyon sok hasznos infóról (vizsgatippek, jegyzetek) is lemaradsz, ha nem vagy jóban a társaiddal.
Hogy állsz az önálló tanulással? Mert esetleg mehetnél levelezőre is, akkor nem kell mindennap bejárnod. De nem lesz egyszerű ott nyüstölni magad a tanulásra, és dolgoznod sem ártana mellette, mert a levelezősöknek tb-t is kellhet fizetniük, diákkedvezményt sem tudják annyira kihasználni, mint egy nappalis.
1. Ha tanulni szeretnél, jelentkezz az egyetemre, és járj be! Emellett kiváló terep ismerkedésre, kapcsolati tőke építésére, csajozásra/pasizásra. Ne hagyd ki egyiket sem!
2. Ha tényleg ennyire stresszelsz, az a munkában és az élet egyéb területein nem fog jól kamatozni. Az egyetemi vizsgaidőszak olyan, mintha 1-1,5 hónap alatt lenne 5 nyelvvizsga. Ezen változtatni érdemes. Javaslom, mielőbb keress fel egy pszichoterapeutát, aki segít feltárni/elhárítani ezt a stresszelést.
A kicsi stressz jó, de te túlzásba viheted. Kollégám nem kezelte jól, és most egyrészt döglik bele, másrészt elb.a.szta az előléptetését ezzel.
3. Ismerkedj felsőbbévesekkel, hogy a tanulásra, vizsgázásra jó tippeket kapj! Tanulj rendszeresen, mert akkor nő az önbizalmad, és a vizsgaidőszak kisebb munka. Sportolj heti 2 edzéssel vagy 5 kocogással, az segít levezetni a stresszt, növeli a stresdztűrést.
A pszichológus nem vicc. Ezzel a szanaszétstresszeléssel, önbizalomhiánnyal rontod a tanulmányi eredményekre, munkára, párkapcsolatra vonatkozó kilátásokat. Erre mielőbb (fiatalon) keresel megoldást, annál könnyebben oldható meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!