Miért mondják, hogy az ember társas lény, ha valaki az egyedüllétet igényli?
Az introvertáltság veleszületett tulajdonság, vagy később alakul ki, s formálódik a személyiségben?
De lehetne folytatni a sort: ha fajfentartás a cél, miért vannak melegek, ha az erősebb kutya b. mi értelme a világon a gyenge jellemnek, nem lehet boldog. Ha a szépség tesz vonzóvá, minek születik valaki eldeformált, csúnya arccal születéstől magányra ítélve stb.
Így tehát a kérdés, társadalmi szempontból mi értelme az introvertált embereknek?
Én is az vagyok sajnos. Nagyon igénylem az egyedüllétet, viszont mindig elgondolkodom, hogy miért nem vagyok az a fajta ember, aki állandóan megy és keresi a társaságot, tesz-vesz, nevet, küzd stb.
Mert nincs olyan ember aki boldog ha álandóan egyedül van. A legintrovertáltabb embernek is szüksége van társas kapcsolatra. Biztos neked is van egy-két barátod vagy kedves családtagod akihez szólhatsz és szólsz is nem csak azért mert muszáj.
Nekem is van nagyon introvertált barátom, van kapcsolata és rajta kívül velem tartja a kapcsolatot. Találkozni nem igazán szoktunk mert nem igényli, de ő is vágyik néha beszélgetésre.
"Mert nincs olyan ember aki boldog ha állandóan egyedül van. A legintrovertáltabb embernek is szüksége van társas kapcsolatra. Biztos neked is van egy-két barátod vagy kedves családtagod akihez szólhatsz és szólsz is nem csak azért mert muszáj."
Igen,ez így van.Ha valaki azt mondja,hogy ő nem igényeli senki társaságát,az valójában nem igaz.A kutyája,macskája,akármilyen háziállata társaságát élvezi.Tehát itt arról van szó,hogy az illető nem a neki megfelelő emberekkel van körülvéve,és emiatt menekül az emberi kapcsolatok elől.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!