Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Veled is így van? - emberi...

Veled is így van? - emberi koncentráció?

Figyelt kérdés

Rájöttem, hogy miért kalandozok el már milliomodjára, mikor előadást hallgatok (netről). Pedig elég érdekes a téma. Szerintem az ember nem arra van kitalálva, hogy 10-20-30 percig némán hallgasson egy monológot, hanem párbeszédre. Az előadás a "tömegtermelés" miatt jött létre, mikor nincs idő személyesen foglalkozni minden egyes emberrel. Az agyam pedig elkezd valamit, ami megragadta, továbbgondolni, ami akár a párbeszédből az én részem lenne. Tehát arra jutottam most, hogy természetellenes dologra kényszerítem magam, ha előadást hallgatok. Ebből nem azt vontam le, hogy többet nem teszem, csak nem elégedetlenkedek magammal, ha elkalandozom.


Te találtál valami magyarázatot, miért szoktál elkalandozni?

A magyarázatomat is kiegészítheted, és nem kell egyetértened velem.



2019. nov. 1. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Kialvatlanság miatt.
2019. nov. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Felnőtt ember legyen képes irányítani annyira az agyát hogy akár 130 percet is tud előadást hallgatni. Az ember nem ki van találva valamire. Ha kellett az ősember is tudott kussba feküdni és figyelni mert vadászni kellett. Nagyon sok fekadat van ami megköveteli a koncentrálást monotonitás mellett is. Ha vezetés közben felkenődsz a szalagkorlátra az autópályán sem lesz elfogadható indok, hogy nem tudok koncentrálni.
2019. nov. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mi a téma. Ha érdekes, szemléletes, akkor átlagban 45-60 percig fenntartható a figyelem.


Konferenciákon gyakran 15-30 perc egy-egy előadás blokk. Az szerintem emészthető formátum.


Ha hardcore matematika pl, vagy tömény anatómia előadás, azt komolyan nehéz befogadni 45 perc után. Bárki bármit mond, 1.5 óráig koncentrálni nem lehet maximális hatékonysággal, ugyanakkor sajnos ez fér bele az időbe. Egyetemen nálunk kötelező volt a 45 perces előadás és szünet. Szerintem nehéz matematikai alapokon nyugvó tárgyaknál kifejezetten frissítő volt a szünet. Segítette a koncentrálást.

2019. nov. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Nekem alapból rossz a koncentrációs készségem.


Bármilyen suliban rettenetesen jónak kell lennie az előadónak vagy irtó érdekesnek a témának, különben csak szenvedni fogok.

De egy filmet se bírok végignézni úgy, hogy ne foglaljam el magam közben valamivel.


Úgyhogy én nem vagyok mérvadó...



Ettől függetlenül szerintem se erre lett kitalálva az ember, meg úgy am block nem a mai művilágra.


Nekem az a véleményem, hogy törekedni kell arra, hogy minél kevesebb olyan eset legyen, amikor egy ember pofázik, a többi meg ül és ezt figyeli...


Munkahelyeken megbeszélések minimálisan legyenek, sulikban (középsuli, egyetem, OKJ) változatos órák legyenek, kreatív módszerek.


Mindenféle előadásos, pofázós (már bocsánat) helyen legyen megfelelő szellőztetés, ne legyenek zsúfoltan az emberek és rendszeresen lehessen felállni, kimenni.

Nem egészséges egy helyben ülni se ennyit.

2019. nov. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Alapból elég szerteágazó gondolatvilággal rendelkezem, így nem csoda, ha elkalandozom. De előadásokkal kapcsolban akkor kalandozom el, ha nem elég érdekesen adják elő. Vannak emberek, akiknek olyan személyiségük és mondókájuk van, hogy muszáj meghallgatni, szinte tátott szájjal lesem minden szavát. És vannak, akik bár okos dolgot mondanak, de olyan a hangjuk, stílusuk, olyan szárazon adják elő, hogy igencsak meg kell küzdenem, hogy el ne aludjak.
2019. nov. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#4 A modern cégeknél már próbálják a meetingek és munkabeszámolók idejét minimalizálni. Max 20 perc és az lehet ott aki felszólal.


Sajnos itthon a kismagyar középvállalatoknál, nálunk is... imád a főnök meetingelni. Gyakran 1-1.5 órás gigaunalmas meetingeng angolul, olyan kollégákkal akik nem használják anyanyelvi szinten az angolt ezért mekegés makogás, félreértés és veszekedés.


Ilyenkor elképzelek szituációkat. Hogy a monitort kitépve széttöröm az ablakot és kiugrok rajta. Vagy egy hang-füstgránátot robbantok meeting közben... esetleg felállok ordítva az asztalra, letolom a gatyámat és elkezdek helikopterezni.

Egyszer néztem teknőspornót is, majdnem bekapcsolt hanggal :D meg volt amikor egy kollégámmal beszéltünk, és folyamatosan mémekkel kommentálta a főnök beszédét... én meg fulladoztam a röhögéstől. 😃 így talán elviselhető egy 1.5 órás beszámoló egy nekem full irreleváns témában.

2019. nov. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6



Egyik munkahelyemen (fél-állami, részben állami cégnek mondható) egy csomó megbeszélést a szomszéd szobában tartottak, így valamennyit hallottunk belőle, láttuk, amikor érkeznek, távoznak.

1, de inkább 1,5, 2 órás izék voltak, sok ember kis szobában, levegő gondolom semmi, télen nem lehet nyitva tartani az ablakot, de amúgy is zajos helyen voltunk.

Minden ilyen alkalomnál nagyon-nagyon örültem, hogy nem a mi csoportunknak kell bent ülnie (csak mellette :P); és elgondolkoztam, hogy vajon mennyi értelme van dolgokról ennyit pofázni (nem viccből használom ezt a szót).

Nem-e lehetne kisebb körben lerendezni ezt, vagy emailben, Skype-on, minimalizálva, csak a lényeget és helyette dolgozni.


Bááár biztos van ember, aki ezeket még szereti is. Ki tudja?

2019. nov. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A megalomán, nárcisztikus vagy pszichopata vezetők imádják a saját hangukat hallatni. Imádják a kontrollt, a beszámolókat és azt, hogy csak értük van ott ez a sok ember.


Egyszer kiszámoltuk órabérre mennyi egy ilyen meeting. A cégnek 60 ezer Ft kb egy megbeszélés... ez azért eléggé meggyőző érv :)

2019. nov. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!