Szerintetek mi az alapvető különbség a gyerekek és a felnőttek boldogságkeresése között?
"No, szóval el lehet ezeken filozofálni amúgy rendesen."
Aki holmi mesékre alapozza következtetéseit, annak számára valóban filozofikus lehet. De az ember szervezetében minden jelen van ahhoz, hogy soha ne öregedjen meg. Ezt csak tudatlansága nem engedi észlelni, és tudatlanságból teszi tönkre mindenki a saját életét, létét. Persze voltak,vannak olyanok is akiket embertömegek nyilvánítanak okosnak, mindenhatónak, ennek neve: megvezetés!
"Az embernek nem kell boldogságot keresnie, mert az adott minden ember számára. Amit keresnie kell az az a harmónia a környezetével," Ez eddig mind igaz!
"...ami a boldogságot felismerteti vele!" - Ezt most ~jól írtad. Ugyanis nem kell és nem lehet olyant, mint 'boldogság' felismertetni azzal, aki számára ismeretlen a boldogtalanság. (Ilyenek a kisgyerekek... egészen addig, amíg meg nem ismertetik velük, hogy van, létezik boldogtalanság is)
A boldogságot csak az keresi, aki úgy tudja, és véli is ismerni a "boldogtalanságot". (Mert "Minden ember boldog akar lenni!" - szólt a nóta is)
Ez a duális látásmódból fakad. Mint ahogyan csak ott létezik világosság, ahol létezik a sötétség is. Maga a 'megvilágosodás' (Buddha) is csak ott lehetséges, ahol létezik a 'megsötétülés'. (Az elme sötétsége... lásd: sötét középkor, inkvizíció, stb.)
Ez egyfajta mentalitás, gondolkodás-mód kérdése. Ezért van az, hogy léteznek szegénységben élők, de mégis "boldogok"... illetve léteznek jó-létben élők és mégis boldogtalanok...
Viszont... a megvilágosodás (Buddha tudat) hiánya nem jelenti azt, hogy az illető teljes sötétségben él. És fordítva is, az elmében(tudatban) a "sötétség" hiánya nem jelenti azt, hogy az illető meg van világosodva.
Az ERŐ legyen Veletek!
"30 éves, akkor az agy is fiatal maradna,"
e szerint viszont nem suhanhatnak az évek. Én úgy látom, hogy szűkülő időt a dementálódás okozhatja. Fiatalon az agy még teljes kapacitással dolgozik, de idős korra ez nehézkessé válik.
"Szerintem a halálvágy, a megbékélés utáni sóvárgás a korral alakul ki a fejben. Az öregség melléktermékeként az agy már teljesen másként működik, mint a fiatal agy. Az öregek nem félnek a haláltól, és nem szomorkodnak, ha jön a természetes vég. Ez egy önvédelmi mechanizmus, a természet rendje."
A kornak, az életben eltöltött időnek nincs befolyása erre! Amiről Te beszélsz, az az agy kapacitásának vesztéséből fakad. A megnyugvás utáni vágyat azt egy ember már csak a halálos ágyán érezheti. Mikor szervei már kezdik felmondani a szolgálatot.
"Fiatalon az agy még teljes kapacitással dolgozik, de idős korra ez nehézkessé válik." Én azért ebben nem vagyok annyira biztos. Hogy fiatalon az agy teljes kapacitással dolgozna? Háááát, ez merész egy kijelentés... Ugyanis, lehet, hogy nálad igen... no de nézzünk már körül egy kicsit az iskolákban...
Valóban így lenne? Akkor miért nem mindenki kitűnő? Vagy... mikor kicsit később munkába áll, miért nem nevezik ki 2-3 év után igazgatónak? Mármint a többséget...
Amit állítasz, annak pont ellent mond sok (ismert, vagy kevésbé ismert) bölcs ember élete. De még Einstein is később, öregkorára vált annyira bölcs emberré, amikor már nem az E=m*C2 képletén rágódott, hanem bölcseleti tanulmányokat írt.
Szóval az igaz, hogy sokan meg a demencia felé hajolnak el... Ez így is van. De, pont nem az életkor indokolja ezt. Hanem a bele-fásultság... a boldogság keresésébe. No meg a hajszolt életvitel. Az nagyon oda tesz neki. Az biztos. Magam is tapasztalom úton-útfélen...
"De az ember szervezetében minden jelen van ahhoz, hogy soha ne öregedjen meg." - Akkor miért öregszik meg? És a fű, a fa? A virág? A bogár? A kutya, a tehén, a majom? stb... Miért öregednek meg? Vagy azt állítod, hogy az ember alkotórészei nem ugyanabból az anyagból vannak gyúrva, mint mondjuk a majmoké?
Ha pedig nem... akkor miért állítják tudósok, hogy csillagporból születtünk mindannyian? (Pontosabban a Nap nevű bolygó ~porából) Ezek mind hülyék? vagy csak baromi tévúton járnak?
Ámbár, még az is lehet... Sőőőt, Darwin is téves elmélkedésre alapozta elméletét... és nem is a majomtól származik az ember. Lehet, hogy egy távoli galaxisból telepítették őseinket ide. Mert ez egy lakható bolygónak tűnt. (Egészen idáig...)
No, szóval én magam sem hiszek Darwin elméletében. De hát ezt tanították. Erről van tudásunk. Mármint nem az evolúcióról, hanem Darwin elméletéről. (A kettő nem ugyanaz!)
Az ERŐ legyen Veletek!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!