Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy ellenszenve...

Miért van az, hogy ellenszenves számomra az összes gyerek? Normális ez?

Figyelt kérdés

Akármilyen életkorban csak a sunyi ábrázatuk jön le nekem, valamiben sántikálnak már fiatalon is, kis gonoszak egymással, más felnőttekkel pedig lekezelőek és megvetőek. Utóbbi azok körében baromi feltűnő, akiket már fiatalon is egy gazdag család sarjaként úgy szocializáltak, hogy akik nem úgy élnek, mint mi azok lusták és semmirevalóak. Múltkor mentem egy fürdőszoba kiskereskedésbe (egy régi Skoda-m van), előtte leparkoltam, amikor láttam, hogy az üzlet udvarán őrjöng 2 óvodás pisis gyerek. Fél füllel hallom: "De sz**os kis tragacs." Gondoltam magamban: "Ti is jól lettetek nevelve."

Az üzletben pedig pár perc után megjelent a tulaj, odahívta magához az egyik gyerekét, a másik meg engem sasolt ilyen kis sunyi Denisz a komisz kaliberű "hát te meg ki a f@**om vagy ürge" tekintettel. Na onnantól mindent megértettem. De az is nevetséges, amikor üveghangon kell az anyja mellett őrjöngenie vagy már óvodásként bunkón csapják a szelet a kislányoknak, akik már akkor a nagypofájú, nagyarcú kölykökkel társalognak, a gyengébbet meg belerugdossák a homokozóba. Tisztára mintha kicsi felnőtteket látnék. Azonban rá kellett jönnöm, hogy az egész emberiség egy nevetséges óvoda csak idővel ezek az emberek megnőnek és a végzettségüket/tudásukat még aljasabb célokra fordítják, mint elvenni a homokozólapátot, hanem mondjuk olyanra, hogy tegyen keresztbe a munkahelyen vagy jól jöjjön ki egy peres ügyből.



2019. okt. 26. 19:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Én sem bírom a gyerekeket, semmilyen korban. De szerintem te pusztán az anyagi helyzetedet és a csajozási sikerültelenséedet vetíted ki másokra
2019. okt. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
#1: Nem feltétlenül, mert szimplán a hisztis, nagyokos személyiségüktől is rosszul vagyok.
2019. okt. 26. 19:54
 3/20 anonim ***** válasza:
56%
Engem is felkurnak, ha lenne gyerekem,es hisztizne valamiert pl tuti naponta meglenne verve, mert nem birnam visszafogni a duhomet. De nem akarok verekedo allat lenni, ezert nem szulok :D
2019. okt. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
24%

"Miért van az, hogy ellenszenves számomra az összes gyerek? Normális ez?"

- legalább azt, hogy " Normális ez?" ne tetted volna hozzá, hisz Te is tudod, hogy rohadtul nem az.

Így egy beteges eltorzult személyiség beszél - aki soha nem volt gyerek, felnőttként született. Vagy ha az biológiai imposszibilitás, akkor mentálisan sérült és nem emlékszik az előző életszakaszaira. Ha nő vagy - akkor pedig frusztráció, hogy neked nem született gyereked.

Szívesen segítettem.

2019. okt. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

"De szerintem te pusztán az anyagi helyzetedet és a csajozási sikerültelenséedet vetíted ki másokra"


Az egy dolog, hogy kivetíti, de teszi ezt átlag napi 30 kérdés kiírásával...

2019. okt. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem meg igenis normális, és teljesen jogos.

Engem is idegesítenek, és nem vagyok beteges, eltorzult személyiség.

Sajnos a nevelésük sem OK a legtöbb esetben, de azért legyünk annyira korrektek, hogy ezért nem a szülőt hibáztatjuk.

Viszont végeredményben nekem mindegy, ki a hibás, nem akarom a buszon ülve ezeket a kérdéseket boncolgatni egy vadidegennel, de amikor üvölt, és nem szólnak rá, vagy amikor felmászik vagy felteszik az ülésre, és összesároz... boccs má', tisztában vagyok vele, hogy a gyerek mozgáskoordinációja nem tökéletes, de nekem meg kva drága volt a nadrágom, meg a mosóport is én cipelem haza, meg a mosógépem se ingyen elektromos árammal megy ám!

Lehetne sorolni órákig, egyszerűen zavaróak, na.

Sokan vagyunk így ezzel, és nem kell ehhez beteg személyiségnek lenni.

Azt szokták mondani, ha majd neked is lesz, máshogy állsz hozzá.

Elhiszem. De nekem még nincs, és hadd legyen jogom nem jó képet vágni hozzájuk. Köszönöm, hogy megengeded, pszichológus-kommentelő.

2019. okt. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

"Sajnos a nevelésük sem OK a legtöbb esetben, de azért legyünk annyira korrektek, hogy ezért nem a szülőt hibáztatjuk."

Mégis ki a bánat tehet a neveletlen gyerek viselkedéséről, ha nem a szülő?

2019. okt. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
79%

Ááá, basszus, természetes a szülő tehet róla, jogos!

Azt akartam írni:

... ezért nem a gyereket hibáztatjuk.


Köszi a javítást!


Szóval bár nem a gyereket hibáztatjuk, mégis ő csinálja azt, ami idegesítő.

Ezáltal idegesítő maga a gyerek, de őáltala a szülő is, aki nem szól rá, nem nevelte meg, nincs tekintettel a többi emberre, stb.

2019. okt. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%

Ne a gyerek legyen, hanem a hülye szülője, aki mindent megenged neki.

Igazság szerint az a jó szülő, aki szrik a gyereke nevelésére.

De komolyan.

Újabban már kismillió pszichológiai cikk jelent meg, hogy a túlszeretett, elkényeztetett, agyondicsért kölkökből micsoda rémségek lesznek.

És ezt neves pszichológusok mondják.


Bár a szülő nevelné normálisan esetleg a gyerekét, aztán megjelenik a nagyi, aki szrrá kényezteti a gyereket, a szülő meg nevelné rendesen, de nem fogja tudni, így megy a harc a gyerek szeretetéért. Talán ez a legrosszabb verzió.

És milyen gyakori. :(

2019. okt. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
25%
Egyszer te is voltàl gyerek, tudod? Te is hisztiztél, gonoszkodtál, stb. Most meg azt írod, idegesítenek. Az összes ilyen gyerekgyűlölő embernek szomorú, boldogtalan az élete. Érdekes, én nem látom kicsi szörnyetegnek őket!
2019. okt. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!