Akik megosztják pl. most az Amazonban tomboló tüzet és annak következményeiről az irományokat, azok mit éreznek?
Gondolok itt arra, hogy ezzel ők azt gondolják tettek valamit a Földért?
Csak nekem tűnik kétszínű cselekedetnek? Ha csak 1000 Ft-tal is, de támogatják, akkor azt mondom rendben, tett valamit ossza meg másokkal is, hogy tudják mit kell tenni és támogassák.
De akik csak szimplán megosztják, hogy nagy a baj, azok elégedettséget éreznek? Ez a cselekedett egyfajta védekezés?
Hát ez szép...ha nem osztaná senki, akkor meg azért lehetne szidni, hogy nem is érdekli. Nektek semmi nem jó?
És honnan is tudod, hogy az illető, aki megosztotta, az nem utalt is pénzt? Ott álltál mellettük minden egyes percben? Nem? Akkor meg ne ítélkezz talán.
“Nem alszik ki a tűz attól, ha megosztom.” Az autóbalesetben meghalt illető sem fog feltámadni, de ha megosztom az esetet, talán legalább egy kicsit felhívom a figyelmet arra, hogy vigyázzunk egymásra (az Amazonas esetében meg a környezetre). Ha csak egy embernél is elérte a célt, már jót tettem. Neked meg ott a törlés gomb, ha nem tetszik valami.
Nem tudom hogy miért kell baromi nagy pszichológiai hattereket keresni ilyen irreleváns dolgoknak.
Azért osztják meg, amiert megosztják a fényképeiket, a kedvenc idézetüket, a cikkeket, amiket értékesnek találnak, a hülye személyiségtesztjeik eredményeit, amiket senki sem olvas el, stb stb...
Azért, mert érzelmeket vált ki belőlük, és szeretnék, ha más is látná. Ez nem valami gyökér magvalto komplexus, vagy mit akartok belemagyarazni. Ez csak az a kategória, mint amikor ülsz egy szobában egy barátoddal, és az egyszer megszolal, hogy "basszus most olvasom, kigyulladt az Amazonas. El tudod hinni?" Ebben az esetben is az emberi elme sherlock holmesjaként próbálnál a végére járni, hogy most akkor az illető felsőbbrebdűnek érzi magát csak azért mert elolvasott egy hulye cikket?
#12 Valóban nem álltam ott. Azért a sok kérdőjel a kérdésemben.
"Az autóbalesetben meghalt illető sem fog feltámadni, de ha megosztom az esetet, talán legalább egy kicsit felhívom a figyelmet arra, hogy vigyázzunk egymásra (az Amazonas esetében meg a környezetre)."
És aki megosztotta elkezdett tudatosabban élni? Vagy folytatja a posztolás előtti életét?
#13 szerintem igenis van pszichológiai háttere ennek. Mert ha elkezdesz valakivel beszélgetni erről, akkor csatlakoznak hozzá az emberek és nem újra és újra felhozzák a témát. Valaki megosztja, akkor ott reagál rá az, aki szeretne és megvitatja ott. De amikor már minden 2. ember megosztja ugyanazt a saját oldalán is, annak van pszichológiai háttere.
“És aki megosztotta elkezdett tudatosabban élni? Vagy folytatja a posztolás előtti életét?”
Mi közöd van hozzá? Meg megint csak kérdezem, hogy honnan tudod PONTOSAN, mindenre kiterjedően, hogy hogyan él?
"Mi közöd van hozzá? Meg megint csak kérdezem, hogy honnan tudod PONTOSAN, mindenre kiterjedően, hogy hogyan él?"
Nem tudom. De ha az a sok ember úgy élne, akkor nem is kéne ilyet posztolni, mert nem lenne miről. 😉
De a kérdésem nem is az. Én inkább arra vagyok kíváncsi mit érez vki, amikor megosztja. Valószínűleg nem Leonardo DiCaprio az ismerőse, akiről köztudott, hogy támogatja a környezetvédelmet.
Kinek a figyelmét akarja felhívni?
#16 Rengeteg mindennek van sok megosztása, nem csak katasztrófahíreknek. Amikor pl elterjed egy új meme, azt is mindenki kiposztolja, attól függetlenül hogy a csapbol is az folyik.
Továbbra is azt mondom, hogy nem olyan őrülten komplikált az a jelenség, hogy az emberek kiraknak egy cikket arról, ami az egész világot érinti.
Ti, akik fanyalogtok, nyilván küldtetek pénzt. Ugye? Mind a tizenezer erdőtűz megsegítésére...
Mellesleg a párizsi Notre Dame tűzesete sokkal nagyobb érdeklődést kapott.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!