Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindig azon agyalok, hogy...

Mindig azon agyalok, hogy mások mit gondolnak rólam. Mit tudnék tenni ez ellen?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor eszembe jut,hogy vajon az osztálytársaim,ismerőseim milyennek gondolnak engem.Tudom,hogy a csapból is az folyik, hogy ne érdekeljen,ki mit gondol rólad,de hogy lehet ezt elengedni?
2019. aug. 20. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem tudom megoldani magamban.
2019. aug. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Olvass önismereti könyveket és más, megfelelési kényszerrel foglalkozó irodalmat. Ha pedig még ezek segítségével megy, akkor fordulj szakemberhez, rád fér. Szerintem az ember addig sose lehet igazán boldog, amíg nem tudja magából kiírtani a megfelelési kényszert. Nekem is csak pszichológussal sikerült, de megérte.
2019. aug. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Megsértődnél ha megtudnád h mennyire tojnak rád :D
2019. aug. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Igazából az emberek mindig csak magukra gondolnak és az alól te se vagy kivétel.Saját magad miatt aggódsz azon hogy mások ugyan mit gondolhatnak.De a valóság az hogy a nagy többségüket egyáltalán nem érdekled vagy csak felszínesen foglalkoznak vele időnként amit hamar el is felejtenek.Persze nem baj az ha foglalkoztat hogy milyennek tűnhetsz.De nincs értelme az alapján meghozni a döntéseidet hogy mások számára elfogadható legyél mert ilyen nincs de nem is kell így tenned.Éld az életed a tőled és lehetőségeidtől telhetően úgy hogy az számodra a leginkább megfelelő legyen.Erre meg hogy mit gondolnak "mások" nincs értelme még egy percet se szánni.
2019. aug. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,ment a zöld kéz mindenkinek.
2019. aug. 21. 13:27
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt magamban mindig úgy próbálom megoldani, hogy végiggondolom, hogy bizony csak egy életem van, és azt pedig nem szeretném elfecsérelni arra, hogy mindig másoknak megfeleljek. Lesznek olyan emberek az életedben, akiknek SOHA nem fogsz megfelelni, mindig fognak találni benned valami apróságot, amibe beleköthetnek. És nyilván azért fontos meghallgatni másokat, megfogadni a tanácsokat stb, de az ember elsősorban maga felel az életéért, és nem mások. Kár lenne megfosztanod magadat bármitől, ami számodra fontos, csak azért mert egy adott közeg nem értékeli, mert simán lehet, hogy másnap találkozol valakivel,aki szerint ez a legkirályabb dolog a világon :) ezzel csak azt akarom mondani, hogy nagyon képlékeny ez az egész megfelelési dolog, ezért nem érdemes ettől függővé tenni az életedet... Én ilyeneket szoktam felhozni magamban, de bevallom, én is küzdök vele, ahogy még sokan mások. Sok sikert!
2019. aug. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,ez nagyon jól esett :)
2019. aug. 21. 20:47
 8/8 anonim ***** válasza:
88%
Én sosem értettem az olyan embereket, akik másoknak akarnak megfelelni. Nekem mindig volt önbecsülésem, így ösztönösen elhatárolódtam attól, ha szidnak, ha negatívan néznek rám, igaz, ez egy kétélű fegyver, mert ha nem veszed magadra a negatív dolgokat, akkor egy idő után a dicséretet se fogod magadra venni, tapasztalatból mondom. A kettő csak együtt iktatható ki. De nem is oly lényeges, ha te tudod magadról, mit is érsz a világban, és elégedett vagy magaddal, akkor boldog leszel. Az önbecsülés a legfontosabb szerintem az egész életben, hát erősítsd meg. Minden lefekvés előtt mantrázd magadban, hogy "jó vagyok, okos vagyok, erős vagyok, szép vagyok, és szeretem magam!" És ne csak mantrázd, hanem gondold is komolyan. Én nagyon sok problémámat ezzel a technikával küzdöttem le, és valóban hatásos. Lehet hogy nem az első héten, vagy az első hónapban, de ha kitartóan csinálod, akkor bármit elérhetsz. Mert legvégső esetben nem az számít, hogy mi zajlik a nagyvilágban, csakis az, hogy Te magad hogy éled meg.
2019. aug. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!