Az emberek miért nem képesek megérteni, hogy akinek van mire beképzeltnek lenni, az lehet az?
Nietzsche egoista, beképzelt ember volt, de ő megtehette azt, hogy úgy viselkedik, hiszen a világ egyik legjelentősebb gondolkodója volt. Szókimondó, lázadó, racionalista stílusa sok emberre volt, és éppenséggel van is hatással. Nietzsche az egoizmusa nélkül nem is lehetne Nietzsche, ez neki hozzátartozott az imidzséhez.
A 21. századi emberek többsége azonban meg sem közelíti Nietzsche-t, nincs mire beképzeltnek lenniük, hiszen semmit semmi jelentőset nem fognak maguk után hátrahagyni a haláluk után. Nietzsche örökségét ellenben még 500 év múlva is tanulmányozni fogják.
Az igazi emberség pont abban mutatkozik meg, hogy bármilyen helyzetben is legysn valaki (jó értelemben), nem válik gőgössé.
Aki rendben van saját magával, annak nincsenek ilyen késztetései, hogy lenéző és felsőbbrendűségi komplexusos legyen.
A beképzelt ember különbnek érzi/mutatja magát a többieknél.
Igaza van, különb - negatív értelemben!
"Bárki lehet beképzelt, nem tiltja senki, csak épp nem fogják kedvelni érte."
Bárki lehet, de olyan NE legyen beképzelt, akinek nincs mire!
No jó-jó, de a beképzelt emberek akik büszkék arra, hogy 'vitték valamire', közülük hány olyat tudsz mondani, aki tényleg csak és kizárólag saját erejéből, nem pedig mások segítségével/kihasználásával jutottak oda, ahova?
.
Ezek szerint a sorozatgyilkos is büszke lehet eredményére, hogy többet ölt meg, mint más? - hiszen ő is olyat tett, amit kevesek.
A beképzeltség jellem hiba.
Más dolog ha valaki tisztában van vele mennyir ér, azonban ez miatt lekezelő másokkal, az jellem hiba.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!