Mennyire elfogadott ha valaki vlogol?
Nem, mert ha az a célod, hogy kitűnj a tömegből, akor olyan egyedi tartalmat kéne közzétenned, amit más nem, de erre gyakorlatilag nincs esélyed.
Ha a kreativitásodat akarod kiélni, arra sem ez a jó módszer.
Ha tudsz szépen, tisztán, érthetően beszélni (nem ő-zöl, nem minden második szavad az izé, nem káromkodsz, mint egy kocsis, nem vagy pösze, nem raccsolsz, nem hadarsz, nincs elviselhetetlen kappanhangod, orrhangod, ÉS van gazdag szókincsed, akkor azért érdemes belevágni, legfeljebb kiábrándulsz az emberekből, ha nem bírod a negatív visszajelzést.
hogy mennyire elfogadott, az szubjektív. attól függ kit kérdezel és ő hogyan viszonyul a dologhoz. ahány ember, annyi féle vélemény - de kinek a véleménye számít???
van akit foglalkoztat, lelkesít, inspirál, motivál, szórakoztat, stb. vannak, akiket irritál, nem szeretik, elítélik, megvetik. jobb esetben viszont ők nem is nézik, szóval nem fogsz velük találkozni. rosszabb esetben ők beszólnak, trollkodnak. ezt meg kell tanulni a helyén kezelni, meg moderálni.
egy csomó vlogger irtó sikeres, elismert, népszerű. szóval helye van a világban. jóval többen vannak, akik nem sokra viszik, de azért nekik is van valamekkora közönségük és jól el vannak vele.
a belépési küszöb alacsony. lényegében semmi sem kell hozzá, hogy csináld és amíg nem csinálod, nem fog kiderülni, hogy mire is mész vele. hogy mennyire neked való, mennyire tudod, akarod csinálni csak úgy tudod kideríteni, ha belevágsz és kipróbálod magad benne.
hogy kell-e világ megújító egyedi és különleges téma, stílus, tartalom? nyilván nem árt, ha nem egy millimodik másolatot csinálsz ugyanabból. ha tudsz valami nagyon egyedit és sajátot csinálni, az könnyebben vezet kirívó sikerre. viszont az ezer kávézó és pizzázó mellett is mindig elfér még egy. és visszakanyarodva a korábbi ponthoz: ha el se kezded, sosem találod meg a saját műfajod, stílusod, hangnemed. ha belevágsz és kipróbálod magad benne, akkor tudsz kísérletezni, menet közben módosíthatsz, ha valami nem megfelelő és majd így kialakul az egyéniség és különlegesség.
ha másra nem mész az egésszel, arra mindenképpen jó, hogy gyakorolj, új dolgokkal ismerkedj és tapasztalatot szerezz, ami szélesítheti a látóköröd és ki tudja hol és mikor fog még jól jönni. például a beszéd gyakorlására, az előadásmódod, beszédstílusod fejlesztésére mindenképp hasznos - még akkor is, ha nem is publikálod a videókat, csak magadnak csinálod, esetleg még vissza is nézed és kielemzed, hogy min érdemes javítanod. persze az ilyen tanulási, gyakorlási folyamat akkor a legeredményesebb, ha nem csak magadban csinálod, hanem egy beszédtechnika, prezentáció, kommunikáció tanár, vagy pszichológus segít a hibák kiküszöbölésében, hogy ne a rossz dolgokat gyakorold be, hanem javíts is rajtuk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!