Miért szólják le és nézik le azokat, akik a mának szeretnek élni és nem tűznek ki állandó célokat?
Szeretem a jelen pillanatait megélni, a spontán szituációkat. Egyetlen egy célom van az életben megtalálni a páromat, szeretni és szeretve lenni és boldogan leélni az életet.
Nekem van egy mottóm ami úgy hangzok, hogy "Nem kell ismernem a célomat, a célom ismer engem." Ezt egy Weöres Sándor versből vettem és ez egy tök normális hozzáállás. Ha valaki nem csinál semmit abból is lehet valami.
Azzal még nincs probléma, hogyha valaki szeret célokat kitűzni, szíve joga, de azt már nem tolerálom, hogy ítéleket gyártanak az olyan emberekre, akik nem tűznek ki állandó célokat.
Olyanokat ítélkezéseket látok minthogy elsorvad az élete, pesszimista, negatív, lusta és felelőtlen. Azóta találom békésebbnek az életemet mióta nem veszem túl komolyan magamat, volt időszak mikor tűztem ki célokat, stresszesebb életem volt. Nem vagyok pesszimista se, sőt néha túl naivan vagyok optimista, de próbálok inkább realista maradni. Lusta se vagyok, mert szeretem a spontán szituációkat, ha mondjuk a barátomnak van program ötlete akkor benne vagyok és találkozunk. Nem érzem, hogy felelőtlen lennék, nem szórom a pénzemet, nem vagyok alkesz se, nincsenek függőségeim.
Amikor valaki azt mutatja meg, hogy szerintük tévedésben élsz, akkor ezzel gyakorlatilag azt a gondolatmenetet váltják ki benned, hogy hierarchikusan a társadalomban egy alacsonyabb szintre degradálnak. Ezért gondolják sokan, hogy ha valaki véleménnyel van mások viselkedéséről (és nem mások személyiségéről), akkor az személyes támadás. Pedig egyrésztről csak egy viselkedést jellemez, nem magát a személyt. Másrészt, ha szerinted nincs igazuk, akkor mégis hogyan tud megsérteni?
Itt a fórumon sokszor azzal próbálnak védekezni az alacsony szókincsük miatt önkifejezésre képtelenek, hogy retardált vagyok, meg búzacsíra. Hiába írod rólam, hogy retartádlt vagyok, vagy búzacsíra, mert ezek nem nekem és nem rólam szólnak, hanem, belőled jönnek és a saját bizonytalanságodat tükrözik.
Ilyen szemlélettel el lehet könnyen engedni azt, ha valaki jellemzni a viselkedést, amit lát.
Az idézetek arra jók, hogy megspórolják az eredeti gondolatokat. Ha valaki nem csinál semmit, abból mégis hogyan lesz valami? Számomra ez teljesen ellentmond az életnek.
Te ítélkezésként éled meg, amikor valaki az alábbi szakvakkal illet téged: pesszimista, negatív, lusta, felelőtlen. Számodra megvannak azok a pontok az életedben, amik ennek ellentmondanak. Tehát vagy nem látják rajtad, amit te látsz magadban, vagy azonosan kifejezett jelzőt máskép értelmeztek és mást jelentenek számodra ezek a szavak, mint azoknak, akik így címkéznek fel.
Saját szavaiddal élve: "aki nem csinál semmit" - az nem lusta?
A lusta szó jelentése annyi, hogy valaki nem hajlandó elvégezni egy tevékenységet, vagy csak akkor végzi el, ha külső kényszert alatt van.
Felelőtlen szó azt jelenti, hogy tagadja, hogy bármi azért lenne, mert ő tehet róla, vagy ott lett volna.
Számodra azt jelenti, hogy valaki felelős, hogy spórol és nem drogozik, nincsenek függőségei. Az, hogy te spórolsz, az már egyérszt nem csak a jelenben élés, hanem a jövőre való gondolás, amit jónak tartok, mert bizony nem tudod kiszámolni, mit hoz a holnap és a félrerakott tartalékokkal esélyt adsz magadnak arra, hogy tovább életben maradhass. Tehát igaz, hogy ez egy felelősségteljes része az életednek. Másrészt nem CSAK a pénzzel való spórolás tesz valakit felelőtlenné. Ha azt állítod: "Ha valaki nem csinál semmit abból is lehet valami." Erre bizony azt mondom, hogy felelőtlen vagy, mert nem vállalod azt, akivél leszel és nem teszel érte, csak sodródsz az árral.
#4 Engem csak az előítéletek zavarnak és pláne amikor ismerkedek valakivel. Én hierarchia ellenes vagyok, szerintem ez csak a kapitalizmusnak a szellemisége és ráadásul a bolsevizmus pont ugyanilyen volt. Támogatnék egy olyan társadalmat ahol az otthonokon kívül minden köz kézbe kerül, a termelő eszközök mindenki kezében benne lennének. Mivel úgy hiszem az igazi demokrácia az az anarchizmusban gyökeredzik mivel, ha állítólag a népuralom a szent akkor nincs szükség vezetőkre, munkáltatókra és politikusokra sem. A hierarchia legfőbb bűne az, hogy eddig minden hierarchikus társadalmi berendeződés a fasizmushoz állt közel, (nem hiába van az a mondás, hogy a tőke és a fasizmus jegyesek) és az, hogy éreztetik egyesekkel azt, hogy a legalján van.
Amit mondtam, hogyha valaki nem csinál semmit és abból lehet nem felelőtlen állítás, ha valaki nem csinál semmit az nem egyenlő azzal, hogy nem halad semerre az élete. Pár éve egész másként gondolkoztam, teljesen más világnézetem volt és a változást nem úgy értem el, hogy most változtatni akarok, hanem úgy, hogy éltem az életemet és magától alakult. Persze a barátaim is hatással voltak arra, hogy változtam, nem hiába vagyunk társaslények.
Mondom amikor annak idején célokat akartam kitűzni magam elé, kényszernek éreztem és stresszeltem. Most már nem úgy fogom fel az életet, hogy küzdeni kelljen, mert annál inkább idegennek fogom magam érezni.
Úgy érzem ezek a célkitűzések arra szolgálnak, hogy az ember kiélje kapitalista fogyasztó igényeket, mint jobb karrier, nagyobb ház, jobb autó, jobb telefon, még jobb nyaralás, persze sokan mondják azt, hogy ők bezzeg nem ezekért tűznek ki célokat, de általában a célok e felé a társadalmi képek felé megy. Sokan kidolgozzák a belüket és, ha elérik a céljukat nem lesznek boldogabbak tőle, ezért megint kitűz maga elé egy célt, aztán megint nem lesz boldogabb és ez a körforgás uralkodik a társadalomban. Ez engem nyomasztással tölt el és mikor ismerkedek és ezeket hallom elálmosodok és megunom az ismerkedést. Inkább azt kéne megtanulni, hogy mi az elég. Mert, ha nem ez az állandó célkitűzés uralkodna, akkor ez a fogyasztói társadalom elkezdene kikopni és, ha nem az állandó gazdaság növelés lenne a cél, akkor a klíma változás is visszább szorulna. Szerintem klíma változás most a legsúlyosabb probléma.
Nincs ezzel baj,én pedig olyan vagyok hogy legalább egyszer mindent ki kell hogy próbáljak :-D valaki ezt hülyeségnek találja.
Teljesen igazad van abban hogy ha van célod sokkal stresszesebb az ember, én azt teszem ami boldoggá tesz, sokáig nem azt tettem és elég rossz volt de mostmár rá jöttem hogy én így érzem jól magam.
"elsorvad az élete, pesszimista, negatív, lusta és felelőtlen", célok nélkül is lehet úgy élni, hogy a fenti jelzőket ne lehessen rád aggatni, nem vagyok benne biztos, hogy ez így direktben a célok hiányából jön. Sokkal inkább a céltalan tengés, lengéssel, ami nem vezet sehova, nincs perspektíva.
Nem ugyanaz a kettő.
Màr több, mint egy hónapos a kèrdès, lehet nem követed màr a vàlaszokat.
Olvastad Eckhart Tolle Most hatalma ès Új föld c. könyvèt?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!