Miből lehet látni azt, ha valaki nem való egy egyetemre vagy az adott szakra, ahova jár? Ha nem való ez neki, mi utalhat erre?
mernokinfora jar es nem kopaszodik, nincs szemuvege, nem hord bő farmert--> nem oda valo.
bolcsesz szakra jar es nincs fjallraven kanken taskaja, nincs hot dog mintas hosszu zoknija es nem jord 10 centi magas talpu feher edzocsukat---> nem oda valo
Tesi szakra jar es nincs kigyurva, nincs oldalt rovid felul hosszu seroja---> nem oda valo
Az adott illető ezt belül érzi, nem mennek a különféle tárgyak, nincs érdeklődés benne egyáltalán az adott szak iránt...
Olyan is lehet, hogy mennek a tárgyak, de az illető érzi: őt nem fogja motiválni ez hosszútávon.
Állandóan kínlódik a tanulással. És nem is feltétlenül az anyag megértésével van a baj, hanem az érdeklődés hiányával.
Nem tudja rávenni magát hogy tanulja az anyagot, fél óra után már menekülne a könyv és a jegyzetek fölül, mert halálosan unja.
Első év után még mindig fogalma nincsen, hogy mit is mondjon arra a kérdésre hogy "És mi érdekel a szakirányodon?".
Felfogtam, megértettem, kitolódott az embereknél a kamaszkor. Ma már kb 23-24 éves korig kamaszok az emberek, és a kamaszkori útkeresés, önmaga megismerése eltart még kora felnőtt korban is.
De azt egyszerűen nem vagyok hajlandó okésnak gondolni, hogy egy olyan világban, ami kisiskolás korodtól kezdve arra nevel, azért egzecíroztat állandóan, hogy minél hamarabb találd meg a leendő foglalkozásodat, ne tudnál 21-22 éves korodra valami épkézláb választ adni hogy mi leszel. (bocsi a többszörösen összetett mondatért, kicsit nyakatekert).
Milyen kérdést kap már 7-8 évesen is az ember a tanáraitól? Mi leszel ha nagy leszel.
14-15 évesen meg középsulit kell választania, ismét előkerül a "Mivel szeretnél foglalkozni?", "Mi érdekel?" kérdéskör. aztán ha egyetemre megy ott már elvileg kéne lennie egy jövőképnek. Hisz itt már nem állam bácsi pénzadományából fogsz tanulni, hanem állambácsi a tanulmányaid alatt fizeti ugyan a képzésedet, de aztán azt te vissza is kell hogy törleszd. Egy átlag 3 éves képzés kb 1.8 millióba kerül.
Szóval a zéró jövőkép, az "élünk a mának" felfogás, az undor a szakra jellemző tárgyaktól, és érdektelenség minden iránt... az eléggé erősen arra utal hogy csak a saját idődet húzod, és értelmetlenül kezded a munkába lépésedet majd egy jó adag visszafizetendő tartozással.
Az a baj hogy a modern nyugati életszemlélet kb lúzernek tekinti azt aki nem akar mindenáron valami diploma feliratú papírt szerezni.
Egyszerűen valaki nem alkalmas erre. Baj ez? Miért lenne baj?
Baj hogy nem vagyok alkalmas súlyemelő élsportolónak, mert nehezen tudok izomtömeget építeni, és nem szeretek sokat enni? Nem baj, miért lenne? Mások vagyunk. Baj hogy nem tudnék ipari alpinista lenni, mert egy 5 méter magas teraszon is tériszonyom van? Nem baj.
A legtöbbeknek akik átvergődik az egyetemet sokkal kifizetődőbb lenne egy testhezálló szakma.
Csak hát nincs presztizse a legtöbb nem egyetemet igénylő szakmának, ami a társadalom kollektiv hibája.
Igenis el kell ismerni a jó szakembert, és nem szabad ostoba módon méregetni a szakmákat, mint a piacon a zöldséget.
Elárulom, villanyszerelő nélkül ugyanolyan működésképtelen lenne a társadalom mint kardiológusok nélkül. csak épp más lenne a probléma.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!