Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell az élethez úgy...

Miért kell az élethez úgy hozzá állni, hogy mindenért megkell küzdeni?

Figyelt kérdés

Én elég nagy antikapitalista vagyok és szerintem nem így kéne hozzá állni az élethez. Annakidején Marx is azt írta, hogy az élet ne a küzdelemről szóljon hanem a teljes szabadságról.

Rühellem az olyan embereket akik lenézik az olyanokat, akik nem küzdelemként fogják fel az életet hanem szeretnek az árral sodródni. Nem veszik észre azt, hogy az egy kapitalista konstrukció és a kapitalizmus ép a hanyatlását éli. Egy új globális rendszer kéne!


2019. márc. 28. 06:59
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Te azért küzdesz, hogy ne kelljen küzdeni.
2019. márc. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Mindenkinek megvan a szabadsága ahhoz, hogy akarjon küzdeni, vagy ne.

Élhetnék egy kis lakásban életem végéig, de !küzdhetek! azért, hogy ne így legyen.

2019. márc. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kell úgy hozzá állni, de mindenkinek más tervei vannak az életet tekintve, és én ennek örülök, ettől vagyunk különbözőek.

Nagyjából egyetértek veled, én is inkább az árral sodródó kategóriába tartozom, Marx bizonyos nézeteivel is egyetértek, de a kapitalizmust például támogatom, hiszen ez az a rendszer, ami az ilyen embereknek mint mi is megteremti az (elsősorban túléléshez és) élet élvezéséhez szükséges materiális dolgokat.

Szerintem nem kellene globális rendszer, és igazából egy feltehetőleg kommunistától érdekes is hallani, hiszen aki kicsit is elgondolkodik a témán vagy utána néz több szemszögből is, nem csak az általa preferáltból, az rájön, hogy kommunizmus az emberi társadalomban csak nagyon kicsi létszámban képes működni, nemzeti szinten is mindig összedőlt és mindig is össze fog, globális szinten pedig nem tartana pár napnál tovább míg az emberek fellázadnának és követelnék vissza a volt életkörülményeiket.

Maximum úgy tudnám elképzelni a működését, hogy egy világméretű katasztrófa által előidézett apokalipszis után az lenne az első rendszer ami megszületne, de ez már inkább fantasy kategória és azután is viszonylag hamar visszaállna a kapitalizmus rendszerére az emberiség. :)


Mire érted, hogy a kapitalizmus hanyatlását éli? Én úgy látom sosem voltak még ennyire a gazdasági jobb oldalán az emberek, akik tudatosan nem is foglalkoznak a politikával is a kapitalizmus rendszerében élnek és annak termékeit veszik, használják és támogatják a fejlesztését.

2019. márc. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3 Hát úgyértem, hogy a neoliberalizmus beköszöntével csak a recesszió tapasztalható. Amiről írsz abban van igazság, de csak 70es évek végéig volt ez igaz, mert a kapitalizmus addig élte a fénykorát.

A neoliberalimus hozta el ezt a szélsőségesen invidualista nézetet, hogy az életben küzdeni kell. Mivel leépítették a jóléti elemeket. Akik ezt mondogatják amit írtam, hogy küzdés, célok ők kiszolgálják a neoliberalizmus embertelenségét.

Tudtommal már nem ősemberek vagyunk, akik a mamut ellen küzdenek, hanem civilizált emberek és ez a túl tolt invidualizmzs nem fér bele ebbe.

2019. márc. 28. 07:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Idézet Russeltől, brit polihisztortól, wikipédiáról: "Bertrand Russell said that envy was one of the most potent causes of unhappiness. Not only is the envious person rendered unhappy by his or her envy, Russell explained, but that person may also wish to inflict misfortune on others, in forms of emotional abuse and violent acts of criminality. Although envy is generally seen as something negative, Russell also believed that envy was a driving force behind the movement of economies and must be endured to achieve the "keep up with Jones" system. He believed this is what helps to maintain democracy, a system where no one can achieve more than anyone else."


Szerintem valami ilyesmit gondolhat egy kapitalizmust preferáló ember. Az idézet szabad fordításban, tehát saját interpretációban a következőt jelenti szerintem: legyen mindenki boldogtalan és frusztrált, mert ez a belső frusztráció üzemanyagként szolgál a kapitalizmusnak, aminek segítségével fenntartható a demokrácia.


Szerintem amikor egy társadalmi rendszer a hét főbűn egyikére épül, azt nem lehet morálisan megvédeni, mert az olyan, mint amikor férges sárgombócokból építesz egy nagy házat és azt mondod, hogy mindenkinek jut benne hely: ez inkább negatívum.


Az idézet utolsó mondatát, mely szerint demokráciában mindenki ugyanannyit érhet el, nem kommentálom, mert a csávó brit arisztokrata volt, akiknél pozitív jellemvonás volt, hogy nem tudtak semmit az alacsonyabb társadalmi körökről.

2019. márc. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"mindenért meg kell küzdeni"


ezt csak önigazolásként mondják olyanok akik alá toltak sokmindent...

2019. ápr. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!