Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy engem...

Miért van az, hogy engem mindig megtalálnak, leszólítanak a kéregetők?

Figyelt kérdés

Például van a városban egy fószer tudjátok, olyan "nyomorékmotorral", aki állandóan "megtalál". De a legdurvább ma volt: éppen mennék be a pékségbe, már nyitottam az ajtót, amikor az méterekről rám kiabál, miközben felém "robog" hogy várjak, várjak. Persze nem vártam, és bementem. Aznap viszont már ez volt a második "találkozásunk". De a legfurább, hogy kora délután már egyszer akart kunyerálni tőlem. Szóval eddig csak néhanap "futottunk össze", ma meg kétszer is. Kellemetlen. És még ha egyenesen megmondaná, mit akar, de egy sor felesleges szöveget letol, hogy áldjon meg így meg úyg engem a jóisten és satöbbi. Én meg sem várom, mert lemenne a nap, mire a végére érne. Egyébként a városi sétáim során nem szokott nálam pénz lenni, szóval még ha lenne sem tudnék adni, bár nem is akarok.

De nem csak ő az egyetlen, engem minden kéregető leszólít, nem tudom, miért.

Talán olyannak tűnők, aki megszánja őket? Vagy palimadárnak?

Mást is egyfolytában zargatnak ezek?



2019. febr. 22. 21:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Azok mindenkit leszólnak. Frappánsnak kell lenni. Pl egy ilyen párbeszédet nyomtam le egy csövessel:

- Van egy kis apród?

- Nincs.

- De nekem kéne.

- Nekem is, ezért megyek épp dolgozni.

2019. febr. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ma amikor először kéregetni akart, többen is voltak ott, de azokat nem szekálta. Szerintem nem mindenkihez mernek odamenni. Biztos jámbor az ábrázatom.
2019. febr. 22. 21:11
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Én egy határozott nemmel rövidre zárom a dolgot, általában bejön. Egyszer egy csöves visszaszólt hogy "akkor dögölj meg köcsög", nos adtam neki egy két pofont.
2019. febr. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Valoban nem mindenkihez mernek odamenni. Ha valaki felelmetes mit tudom en pl kigyurt azt nem merik zaklatni. Csak azt akitol nem felnek.
2019. febr. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit szoktam mondani, hogy nem adok. Minek mentegetőzzek, meg hazudozzak nekik? Van apróm, de nem adok, kész, slussz.


Azt imádom a legjobban, amikor megállnak mellettem buszmegállókban például, aztán csak állnak 5-10 másodpercig, gondolom törik a fejüket a nagy sztorin, aztán persze jön a szokásos kamu szöveg.


A vonatra/buszra gyűjtőknek már nem is válaszolok.

2019. febr. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mikor latom hogy kozelit megkerdezem hogy “he van egy kis aprod? Le vagyok egve” ezen ugy sokkot kapnak nem szolnak egy szot se
2019. febr. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 HaEv ***** válasza:
90%

Kedves Kérdező!

Budapesten élek, itt rengeteg a kéregető.

Többnyire rájuk se nézek, csak messziről, mert nem szánhatok meg én se mindenkit.

Ha adok, akkor gyümölcsöt vagy télen forró levest pohárban adok, ha van miből. Pénzt soha. Azt szoktam mondani, hogy nem hordok készpénzt. Ha hőbörög, akkor pedig a stílusára hivatkozok, egy-két lépést teszek felé előre - ettől behátrál és nem érzi magát fölényben...

Csak enyhülést keresnek, nem megoldást - nem dolgunk eltartani ilyen embereket. Embertelenül hangzik, de sajnos ez az igazság. Nem részletezem.

Akik másokból élnek, megérzik, ha valaki sebezhető, és elkezdenek rászállni és szívják a vérét. Igen, olyan az arcod. Mert olyan a lelked, aki megszánja őket. És ők ezt megérzik. Nézz jól utána, hogyan lehet úgy segítséget nyújtani nekik, hogy az neked ne legyen kellemetlen, de valódi segítség legyen. És meg fogod tanulni felismerni azokat, akiknek érdemes segíteni és megtanulod, hogyan érdemes.

Ha valaki pedig annyira követ, hozd tudomására, hogy a zaklatásért börtön jár.

Határozottság, rövidség - ahogy az előttem szólók is javasolták.

2019. febr. 23. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen,lehet,hogy barátságos arcod van,engem is le szoktak szólítani,de már azt csinálom,hogy nyitott szemmel járok,időben kiszúrom őket,és tudatosan folyamatosan más irányba nézek,így nem szólnak hozzám.
2019. febr. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Régebben engem is többen megszólítottak. Eleinte adtam is 50-100 ft-ot, de mióta hallottam a bérkoldulókról azóta nagyon megnézem, hogy kinek adjak. Nekem sem ingyen jön a pénz. Ha mégis adok akkor 20 ft max. Ha mindenki adna neki egy huszast akkor több összejönne estére mint az én fizetésem, amiért lótok futok egésznap
2019. febr. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az értelmesebbekkel beszélgetni szoktam néhány mondatot. Annak is tudnak örülni ha legalább a részvétet érzik
2019. febr. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!