Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit kell tenni otthon történő...

Mit kell tenni otthon történő elhalálozás esetén?

Figyelt kérdés

Sajnos a legtöbben megéljük, hogy egy családtagunk otthonunkban meghal. Azt szeretném megtudni, hogy ilyenkor mi a teendő, mert most csak annyit tudok róla, hogy kétségbeesve állnék ott, nem tudva, hogy mit kell tennem.

A mai kor által biztosított kütyükkel elkezdenék telefonálgatni, de jobb lenne, ha felkészült lennék rá.


2019. febr. 13. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én első körben a 112-t hívnám, ott a diszpécsernek elmondanám mi történt.

Ha már nincsenek életjelek, akkor is kell egy orvos aki megállapítja a halált.

Nem tudom ez mentőorvos-e vagy a körzeti.

De ha ne adj isten ilyen történik, akkor nyugodtan hívd a 112-t.

2019. febr. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk az apósom halt meg otthon. Pár nap után találtuk meg, mi egyből hívtuk az orvosát, és a rendőrséget. A doktornő jött ki előbb, ő megnézte, és egy cetlit tett a lábára, hogy halott- Nemsokkal rá egy rendőr jött ki, aki írt egy papírt, hogy az orvossal konzultált, és természetes halállal halt meg. ( nem történt bűncselekmény) A rendőr hívta a hullaszállítókat. Addig ott maradt velünk amíg meg nem érkeztek. A rendőr addig feltett pár kérdést nekünk. (pl: volt-e tartós betegsége, milyen volt a közérzete stb) Hullaszállítók megkérdezték, hogy szeretnénk-e hogy átöltöztessék egy öltönybe, vagy bármibe, vagy elvigyék úgy ahogy van. Kedvesek voltak, mert ők átöltöztették, és elvitték azt a ruhát is ami rajta volt ( ez mindenképpen jó ötlet mert az elhunyt halála után teljesen kiüríti magát. Vagyis a vizelet, széklet ilyenkor eltávozik) Hullaszállítók felöltöztették, betették a ládába, és elvitték. Adtak egy névjegykártyát, és elmondták, hogy ott tudunk a továbbiakban intézkedni. Rendőr kitöltött velük egy papírt, hogy rendben elvitték. Majd ő szólt az egészségügyeseknek, hogy otthon halt meg valaki. Ők felvették velünk a kapcsolatot, és elmondták, hogy egyik nap kijönnek a lakáshoz, teljes fertőtlenítést csinálnak majd.Én ennek ellenére kitakarítottam, mert vagy 2 héttel később jöttek ki..

Másnap mentünk a temetkezési vállalkozóhoz, és minden egyéb dolgot elintéztünk még.

2019. febr. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ezzel lett egy kis rálátásom.

Nem hangzik túl kegyeletteljesnek. Sok tekintetben olyan a résztvevők szemszögéből, mint bármely hétköznapi esemény.

2019. febr. 14. 12:50
 4/4 anonim ***** válasza:

" Nem hangzik túl kegyeletteljesnek. Sok tekintetben olyan a résztvevők szemszögéből, mint bármely hétköznapi esemény."


Hát így leírva nem hangzik annak, de cselekedni kell. Mint írtam az apósom volt. A férjem kiborult rendesen, a rendőr inkább vele beszélt, vigasztalta, szóval nagyon emberséges volt. Én voltam az aki a hullaszállítókkal beszélt, vagy telefonon amikor kellett. Ilyenkor nincs helye a napokig tartó sírással, azt majd akkor amikor már a holttest nincs a lakásban. Mi nem éltünk együtt, és apósom legalább 4 napja halott volt amikor mi megtaláltuk. Ilyenkor a sokkot kell kezelni. Ilyenkor a szakemberek mint orvos, rendőr, hullaszállítók, temetkezési vállalkozók igyekszenek minél hamarabb elvégezni a munkát, mert tudják az emberek nehezen birkóznak meg a halállal.Minden gyorsan lezajlott. Voltaképpen a halála után 6 -dik napon már temettük is.

2019. febr. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!