Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én látom mennyire gáz...

Csak én látom mennyire gáz hatásai vannak annak, hogy minden fiatal a telefonján függ?

Figyelt kérdés

Az értékrendjükben az első 3 pontban foglal helyet a telefon és az internet. Rendesen elvonási tüneteket produkálnak ha nem tudják nyomkodni két napig. Az életük posztolgatás és kommentelés. Jobban érdekli őket az hogy mennyi követőjük van instán, mint az, hogy milyen életük lesz felnőttként. Nincsenek céljaik és olyan ideálokat utánoznak amik teljesen irreálisak de nem csak irreálisak, egyenesen pusztítóak és értéktelennek.


Ez csak nekem fáj?



2018. nov. 7. 08:22
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Igen mester! Nagyon jól látod mester! Igazad van, már megint!
2018. nov. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Esetleg valami értelmes válaszokat?
2018. nov. 7. 08:56
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Nemhiába mondják, hogy nincs új a nap alatt...

A kérdést akár özv. Kovácsné tömbházmester is írhatta volna 1967-ben. Neki is ugyanez volt az élménye a hanyatló fiatalságról. És az előtte lévő generációból is sokan érezték ezt, aztán az utána következő is, aztán itt vagy te, és neked is lesznek ilyen szellemiségű utódaid. És furcsamód a világ mindezek ellenére működött és működik.

Megmondom, mi a te bajod. Úgy hívják, hogy válságtudat. A múlt század közepén született erről egy esszé Hamvas Bélától Világválság címmel. Megtalálható a Magyar Elektronikus Könyvtárban. Abban szépen levezeti, hogy már az ókori embernek is ugyanez volt az élménye, mint neked. Azóta semmi sem változott, csak a technikai környezet. Az emberi tudat ugyanazokat a köröket rója. Sajnállak, hogy nincs saját életed, hanem egy évezredes gondolkodási pattern határozza meg a mindennapjaidat.

2018. nov. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezt nem mondanám :'D "évezredes gondolati pattern határozza meg"
2018. nov. 7. 09:10
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó, egyetértek veled abban hogy a fiatalabb generációt hanyatlásnak látni, és a múlt felé visszatekinteni, mint "a vissza nem hozható aranykorra" jelentős mértékben az emberi tudat egyik korlátoltságából adódó jelenség, mert láthatóan sok-sok generáció után van még emberiség.


De a kérdező kérdése ettől függetlenül valóban megalapozott.


Ha 1900-ban lennénk, és valaki egy újságban feltette volna a kérdést hogy "Titeket nem aggaszt az egyre növekvő mértékű dohányzás?", akkor erre nem az a helyes válasz, hogy "Válság tudatod van, úgyis lesz valahogy, mindig volt valahogy", hanem megvizsgálod a kérdés valódi tárgyát.

Káros-e a dohányzás, vagy nem?

Káros-e a mobilhasználat, vagy nem?


Jól láthatóan mindkettő függőséghez vezet, a függőségnek pedig bármely formája káros. A ciginál a fiziológiai károsodás persze szembeötlőbb, mint a lelki, de az életminőséget mindkettő ugyanúgy rontja.


Kérdező: Nem csak neked tűnik fel, erről rengeteget lehetne beszélni hogy hogyan járul hozzá ez is, sok más "modern" vivmánnyal együtt a társadalom atomizálódásához, az emberi élet kiüresedéséhez, az érzelmi spektrum teljes ellaposodásához.

2018. nov. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem fáj. De örülök neki, hogy egy olyan "köztes" generáció vagyok, akik gyerekként még mentes volt a sok kütyütől, de fiatalon kezdte el használni, ezért rendesen ért hozzá. Az meg, hogy ki, mennyit, hogyan használja talán nemcsak az életkortól függ. Ismerek én olyan negyveneseket bőven, akik állandóan csak szelfinek, teszik fel, nézik a lájkokat, és aki ismeri őket igazán, tudják, hogy se a kinézetük, se az életük nincs igazán köszönőviszonyban azzal, amit el akarnak hitetni magukról.
2018. nov. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]

[link] (-> VII. A fiatalság)

2018. nov. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Wadmalac ***** válasza:
55%

"Az értékrendjükben az első 3 pontban foglal helyet a telefon és az internet"

Mert a személyközi kommunikációban ez egy új végtag, ami sokkal hatékonyabb, mint a fizikális találkozás és információcsere. Ők ebbe "nőttek bele", nekik természetes kommunikációs forma, mint régen volt csak a személyes beszélgetés és találkozás. Az nem igaz, hogy ezt ahelyett teszik, de fizikális találkozás nélkül is "online" kapcsolat minden ismerőssel, persze, hogy kiélik.

Ezzel ők nem visszaestek, hanem nagyságrenddel többet, több emberrel kommunikálnak, mint bárki mondjuk 50 évvel ezelőtt.


"Rendesen elvonási tüneteket produkálnak ha nem tudják nyomkodni két napig."

Te hogyan reagálsz, ha egy érzékszervedet, végtagodat nem tudod használni két napig? Nekik a virtuális világ a kapcsolataival már plusz végtag és érzékszerv.


"Az életük posztolgatás és kommentelés."

Általánosítás és nem igaz. Akinek tényleg az, az teló nélkül is csak lényegtelenségeket rizsálna magáról mindenkinek, akit nem érdekel.


" Jobban érdekli őket az hogy mennyi követőjük van instán, mint az, hogy milyen életük lesz felnőttként. "

Mert tizenéves fejjel nem mindenkit a bulizás és a haverok érdekeltek mindig is jobban, ugye?

Egyébként a jövőbeli érvényesülésnek éppen fontos része lesz a netes érvényesülés, figyelemfelkeltés. Persze ez nem minden és a kivagyiság is benne van, de az exhibicionizmust nem lehet eltanulni, akiben ez van alapból, az úgyis csinálja. Az introvertáltabbak internet előtt is háttérbe szorultak.


"Nincsenek céljaik és olyan ideálokat utánoznak amik teljesen irreálisak de nem csak irreálisak, egyenesen pusztítóak és értéktelennek."


Generációról generációra szóról szóra elhangzik ez a sztereotípia. És természetesen nem igaz.


És vannak olyan trendek is az "Y-generációnál", ami pozitív.


Esik az érdeklődésük a szerencsejátékok iránt, a tucatkajás gyorséttermek felől a minőségibb ételek felé húznak, óvatosabbak és szkeptikusabbak hitelügyekben az előző generációknál és nagyobb arányban terveznek továbbtanulást (sajnos kevesen ipari szakmai irányokban).

2018. nov. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Wadmalac ***** válasza:
49%

Ami negatívumot én ma látok a tizenéves korosztálynál, az általánosságban a hobbik, érdeklődési körök hiánya, a tanulás iránti affinitás hiánya, a kamikaze módon űzött alkoholizálás és a magas szintű agresszivitás, mint feszültség-levezetés.

Persze ez sem mindenkire jellemző, de elég sok rá a példa.


Szerintem ezekből keveset lehet a netre, főleg nem az okostelókra fogni, de a túlzott és átláthatatlan hitelességű információ-dömpingnek lehet benne szerepe.

2018. nov. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!