Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért tartanak/tartottak...

Miért tartanak/tartottak furcsának a társaim, amiért én fiú létemre macskás vagyok?

Figyelt kérdés

Még tavaly egyetemen beszélgettem néhány fiúval és lánnyal, és amikor arra került sor, hogy kinek milyen állata van, amire én azt válaszoltam, hogy nekem macskám van, akkor furának neveztek.


Miért?


Miért tartják sokan furcsának azt, ha egy fiú macskás?


(23/F)



2018. szept. 18. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem azt kérdezte a főbérlőm: "milyen lány az, aki nem macskás"


Valamiért egyeseknek az a berögződése, hogy a lányok a macskásak. Nem tudom miért.

2018. szept. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet azért, mert elvileg a kutyák falkavezérként tekintenek a gazdájukra, a férfiak meg általában dominánsabbak és sokaknak valamiért evidens, hogy aki irányítani szeret, annak kutyája van...Vagyis én ilyesmire gondolnék :D

Amúgy én lány vagyok, és imádom a cicákat, de sajna még nem találkoztam olyan fiúval, aki szintén ennyire szeretné őket c: Pedig örülnék neki, ha a barátom is cicás lenne :3

2018. szept. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs, ez butaság. Csak mert sok férfi nem tűr el egy valamelyest egyenrangú házikedvencet (ez nem egyszerű, mert a macska is tud fent lenni és az ember is, mondjuk ez kutyánál is így van, azok sem mind hódolnak be, pláne, ha a gazdi nem tud nevelni, sokszor láthatóan a kutya a falkavezér és ledominálja a gazdáját), attól még sok férfi szereti a macskákat.


Én domináns vagyok (voltaképpen, de alapvetően az egyenrangú kapcsolatokat szeretem, csak elég határozott elképzeléseim vannak) és macskás, ezt is össze lehet ám hozni. Én aztán sosem fogom szolgálni a macskát, de örülök, hogy önálló és büszke lény, nem kell vele foglalkozni, akkor is elvan (max. nem tetszik neki, a mieink imádják a figyelmet, de én meg szeretek macskázni, aminek az eredménye viszonylag boldog ember boldog macskával).


Én nő vagyok, de a párom férfi és ugyanúgy macskás, mint én (igazából androgünök vagyunk, de szerintem ez mindegy most). Nyávog nekik, simogatja őket, semmivel nem vár több alázatosságot tőlük, mint én (mivel tudja, hogy macskákról van szó :D)... Kölcsönösen pozitív kapcsolat ez.


Régen még olyan butaságok is voltak, hogy a férfiak nem édesszájúak, nem? Mesékben simán volt ilyen. Pedig hány férfi édesszájú...

2018. szept. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én már alapvetően felesleges megbélyegzésnek tartom ezt a "macskás-kutyás" dolgot, mintha kötelező lenne csak az egyiket szeretni a másikat utálni.


A macska el van könyvelve nőies állatnak a kutya meg férfiasnak. Mégis azt látom, hogy manapság több nő tart kutyát mint férfi.


Nem mellesleg vidéki házban nekünk mindig volt mindkettő...

2018. szept. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!