Ti nem féltek tőle, hogy valaki a tömegközlekedésen kikapja a kezetekből telefont? (Már ha azt nyomkodjátok ilyenkor. )
Bár nem járok túl sokat tömegközlekedéssel, a barátaim mesélték a saját sztorijukat (igaz, kettőből három gyerekekkel történt), volt, hogy egy gyerek kezéből kapta ki egy nagyobb srác a mobilt, amit épp nyomkodott a villamoson, volt, ahol megkérdezték, mennyi az idő, mire a naív gyerek elővette a telefonját, és elvették tőle a megállóban, és még egyet meséltek, ahol felnőtt nő kezéből kapták ki… mindez ún. „jó környéken” Bp-en, nappal.
De megnyugatató, ha azt mondjátok, ezek csak elvétve előforduló esetek.
„Ennyi erővel még sok minden mástól is félhetnék,pl. metró beragad az alagútba stb.”
Persze, a mutogatósok, a táskából pénztárcát lopkodók stb., stb. is lehetne para, de ezek szerintem mindig is voltak, és most sem lettek többen.
Azért kérdezem a mobilt, mert régen, míg nem voltak mobilok (vagy nem voltak ilyen drágák), azért nem volt egyértelmű, hogy több tíz- vagy százezres értékeket „lóbáltak” az emberek a kezükben, így nyilván nagyobb a kísértés azok számára, akik hajlanak az ilyesmire…
Csak attól lehet ellopni a telefont aki nem figyel rá eléggé. Én az unokahúgomnak bebizonyítottam, hogy mint kétbalkezes(és soha nem loptam semmit, így gyakorlat híján) simán ellopom a mobilját úgy, hogy észre sem veszi. Persze a tesómmal (unokahúgom anyjával megbeszéltük, hogy kipróbálom) Egyik nap a kis barátnőjével sétáltunk egy parkban, a drága mobilja a sort hátsó zsebében ahonnan félig ki is látszott. Mondtam a húgomnak, hogy ez a mobil viselés ahogy minden fiatal viseli, egy felkínálás a zsebtolvajoknak. Mi a lányok mögött sétálva dumálgattunk, majd jött egy helyzet amikor szépen kivettem a hátsó zsebéből a mobilt. Elraktuk, és nem szóltunk. Fél órával később olyan hisztit levágott, hogy elhagyta vagy ellopták a mobilját amit most ballagásra vette majdnem 100 ezer forintért. Mi meg mondtuk a lányoknak, hogy annyiszor mondtuk, hogy vigyázzanak a mobilra, mert ahogy viselik, bizony ellophatják. Az anyja ( húgom) még vagy 1 óráig hagyta, hogy végre megértse, hogy ha érték van nálunk arra mindig figyelni kell. Természetesen visszakapta a mobilját, és valahol jó lecke volt neki, mert azóta nem viseli hátul félig kilógatva a fenekénél..
Szóval ha én az ártatlan aki nem rutinos, sosem loptam sikerült úgy ellopnom, hogy észre sem vette, akkor egy profi simán ellopja bármikor, de csak attól aki nem is figyel, nem óvatos.
5.: egyetértek, és erről eszembe jutott még egy sztori, a fiam mesélte, hogy látott ő is ilyet nemrég a villamoson, mikor farzsebből szedte ki a mobilt a tolvaj (bár mázli volt, mert nem tudott vele leszállni, és a „közönség” haragja rázúdult).
Szóval igazad van, hogy figyelni kell rá, és nyilván a legtöbben nem is tartják a farzsebükben, de számomra az is „felkínálkozásnak” tűnik, ha csak ül és nyomkodja (nyilván nem szorítja ilyenkor, így nem lehet nagy kunszt kikapni a kezéből).
én kibírom, hogy metron, buszon, villamoson ne nyomkodjam, addig a zsebem vagy a táskám mélyén van.
vonaton, helyközi buszon szoktam használni telefont
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!