Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A roma nemzetiségűeket miért...

A roma nemzetiségűeket miért zavarja ha cigánynak nevezzük őket?

Figyelt kérdés
Én ezt tényleg nem értem.

2017. dec. 18. 21:35
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Roma származásúakat* bocsánat
2017. dec. 18. 21:36
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Vannak,akik,ezt sértőnek találják. Ezért is mondd nekik először, hogy roma, mert csomóan meg,ilyen "mesterkélt"-nek vélik ezt a szót, ők majd biztos mondják, hogy nyugodtan hívhatod őket cigánynak.
2017. dec. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

Mivel az esetek 99%-ban a "cigány" nem nemzetiségre van használva, hanem az adott személyre, illetve valamilyen mögöttes tartalommal van ellátva.

"Hé, te cigány! "Mit akarsz te cigány?"

"Már megint a cigányok" és még sorolhatnám.


Amúgy meg nem mindegy?

Ha ettől boldogabbak, nehogy már nekünk nehezünkre essen a cigány helyett romát használni.

Főleg, hogy tudjuk, hogy a köznyelvben a cigányozás nem valami szép múltra tekint vissza.

2017. dec. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%

Nem zavarja őket. A cigány az magyarul van. A roma a lovári nyelven "cigányul".

A "mo!" Megszólítás "Hé, te!"


Ungricko , sértő? Magyart jelent.


A proli magyarok gyakran mondják "dik" Ez sértő, úgy baxnám szájba szívesen, mert ha tudja mit jelent, mert az esetek többségében nem tudják, csak használják.

2017. dec. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg cigányt ismerek, köztük sok jóbarátom is van, soha nem hallotam volna, hogy zavarja őket. Minket magyarokat sokan parasztnak neveznek, ez engem zavar, pont azért, mert verejtékes munkából élő gazdálkodó embereket degradálják ezzel, a paraszt szó pozitív csengése teljesen kikopott a köznyelvből. A cigány szónak kétféle kicsengése is lehet.
2017. dec. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%

Igazából ők cigányok - ez a hivatalos magyar megnevezés, nem sértő, ők tették azzá -, a roma szó a cigány romani nyelvből jött létre pár évtizede, és mivel Magyarországon élnek ők is, és itt magyar a hivatalos nyelv, így nem is értem miért kellene egy kihalóban lévő nyelv szavait átvenni.

Mivel a sok-sok év alatt a civilizálatlan társadalmuk tönkretette a cigány szót, és már automatikusan mindenki a cigány bűnözőkre, és segélyből, lopásból élő hatalmas cigány családokra gondol, így jelenleg jobb érzés nekik, ha romának nevezzük őket. De igazából ha egy cigány normálisan él és viselkedik, akkor van annyi intelligenciája, hogy nem veszi rossz néven, ha cigánynak szólítod, és nem jön egyből a tesokkal megnevelni téged.


Amúgy emiatt a cigányok is mondogatják, hogy "magyar", mintha akkora nagy szitokszó lenne. Pedig hivatalosan ők is cigányok, mi pedig magyarok.

Persze muszáj kierőltetni magunkon a roma szót, mert ahogy látod az előző válaszból is kiderül, hogy milyen agresszív lények csapódtak társadalmunkhoz, és feleslegesen senki nem akarja, hogy megöljék.

"A proli magyarok gyakran mondják "dik" Ez sértő, úgy baxnám szájba szívesen, mert ha tudja mit jelent, mert az esetek többségében nem tudják, csak használják."

2017. dec. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
Általában mikor lecigányoznak, közlöm, hogy magyar vagyok, ha meg nem hiszi el, pont leszarim... Magyarnak születtem, magyarországra, az őseim, 400 évre lazán visszavazethetően magyarországon éltek (sok "magyar" fehér, ezt nem mondhatja el), bármelyik családtagom megkérdeznéd, azt mondanánk, magyarok vagyunk. Magyar cigányok... nagyon nagyon magasról szarom le amúgy, ki minek nevez... az a réteg aki harap rá, nem azért harap rá, mert ez olyan nagy sértés, hanem mert szándékosan bután van tartva az a réteg... nem tudom, kinek és miért érdeke ez... kb mint a migráció most... pontosan ugyan olyan emberek vagyunk mint bárki más, de valakinek valamiért érdeke nem támogatni semmiféle előre mutató dolgot a cigányságnak... tudtok ilyen embert? Segítek, ebbe a pozícióba jutáshoz, mindig buta manipulálható emberek szavazatára van szükség.
2017. dec. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

7-nek hatalmas respect!! Bárcsak minden cigány ilyen értelmi szinten lenne,mint te!

Mondom ezt olyan fehérként, akinek semmi baja a cigányokkal- igyekszem mindenkinek megadni az alapvetö emberi tiszteletet.


Egyébként a "cigány" szó görög eredetü, s olyasmit jelent,hogy kívülálló.


25f

2017. dec. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
36%
#8 a mostani 15-21évesek közt én látom a javuló tendenciát,bizony a szekularizáció minket is elért... főleg Budapesten és Székesfehérváron látok egyre több márkás ruhákban mászkáló ilyen időst, akik nem mennek balhézni, tiszták ápoltak... persze még mindig sokan nem ilyenek, de szerintem 40-50év múlva már fingja nem lesz az akkori cigánynak a "kultúrájáról"
2017. dec. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszaitokat, semmi bajom a cigányokkal, csak a baráti körömben van egy két roma és nem szabad ki mondanom a cigány szót előttük, pedig nem sértésnek szánom
2017. dec. 19. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!