Idősebbek! Tényleg jobb volt a régebbi kor? Miért?
96-os vagyok, most találtam youtube-on ilyen régi zenéket a 90-es évekből pl. ezt https://www.youtube.com/watch?v=cwa1YRfoDq0
és olvastam a kommenteket, hogy mennyivel jobb volt az a korszak, a mai generáció ezt nem tudja stb. miért?
miben volt jobb?
Én a '90-es években voltam gyerek. Nyilván nem tapasztaltam annyit a korból, mint vki, aki akkor volt tinédzser vagy felnőtt. De úgy látom, hogy előnyei és hátrányai is voltak. Nyilván aki akkor élte a fiatalkorát, annak már a nosztalgia miatt is pozitívabb, mert akkor volt az az időszaka, amikor már tudott bandázni, bulizni, de még nem kellett dolgoznia... az ugyanannyira minőségtelen zenéket is jobbnak látja, ha kötik hozzá jó emlékek meg bulik.
Én pl. amit "visszasírok" abból a korból, az az, hogy:
- több személyes kapcsolat volt, többet mozogtak az emberek, többet voltak szabad levegőn... többet kellett tenniük egy kapcsolat, barátság fennmaradásáért
- a tévében igényesebb, értelmesebb műsorok mentek (vagy legalábbis abba vicces belenézni, hogy 2000-es évek elején is megfeddtek embereket, amiért élő adásban káromkodtak, ma meg már direkt keresik azt, aki a legjobban csicskag...izik; nem volt ilyen nyílt erkölcstelenkedés)
- szívem szerint eltörölném az egész Instagram-kultúrát (legalábbis azt a részét, hogy azt ajnározzuk, aki a legjobban tud pucsítani, aki a legjobb plasztikai sebészt és a legmenőbb szállodát tudja megfizetni... meg hogy tehetségtelen, életében nem dolgozott emberek kapjanak meg olyan munkákat, amiket régebben olyan emberek kaptak meg, akik végigmentek a szamárlétrán vagy legalábbis jóval többet dolgoztak, mint hogy plasztikcicike, kattintsunk egy képet instán, aztán filterezzük meg, és kész)
Amit én előnynek tartok:
- bizony én örülök annak, hogy sok technikai vívmány született, és könnyebb az élet... lehet, kényelmes vagyok, de tök jó volt, hogy egy szakdolgozat megírásához nem kellett 10-20 egész napokat könyvtárban töltenem és kutatnom, hanem Google Booksról meg Scridbről megcsináltam az egészet... hogy van okostelefon
- szerintem sokkal normálisabb, értelmesebb ifjúsági könyvek jelennek mostanában meg, mint a '90-es és a 2000-es években (nem, nem a Twilightra gondolok ez alatt)... az akkori felhozatal kb. olyan volt, hogy ami a tiniknek készült, az vagy infantilizálta őket és gyerekebbé akarta őket tenni ennek minden káros hatásával együtt, vagy csak a felületes sulis dolgokról szólt (de még a 2000-es évek elején is az volt, hogy aki mondjuk 13-14 évesen már komolyabb dolgokat akart olvasni, az nem talált a korosztályának/ról szóló alkotásokat, hanem felnőtt irodalmat kezdett el olvasni, akkora szakadék volt) Manapság sokkal komolyabb témákat feszegető alkotások is vannak tiniknek.
A Peat Junior&Fernando, és a többi hasonszőrű (Dred, Josh és Jutta, Splash, Dance4ever, Dj Lotters, Deja Vu, Dj Szatmári ft. Jucus, Dj Lotters) azért már messze nem a '90-es évek. Az ilyen handzup muzsikák 2005-2010 között mentek nagyon.
A '90-es évek az Ice Ice Baby, Nothing compares 2U, Backstreet Boys - I Want It That Way, Will Smith - Gettin' Jiggy Wit It, Celine Dion - My Heart Will Go On, What is love, House Of Pain - "Jump Around", Natalie Imbruglia - Torn, Scatman, Macarena by Los del Rio, Livin' La Vida Loca by Ricky Martin, I Don't Wanna Miss A Thing by Aerosmith, Lemon Tree by Fool's Garden, Wannabe by Spice Girls, Be My Lover (Club Mix) by La Bouche, Blur - Song 2, You Are Not Alone by Michael Jackson, I Will Always Love You by Whitney Houston, Bailamos by Enrique Iglesias, Un-break My Heart by Toni Braxton, Britney Spears - Baby one more time, Smells Like Teen Spirit by Nirvana, Joe Cocker, Bittersweet symphony, Lou Bega, Real McCoy - Another Night, stb. Ezek voltak a külföldi rádióslágerek.
A magyarok pedig a Desperado, Groovehouse, Unique, Hip Hop Boyz, Carpe Diem - Álomhajó, 4F Club - Balatoni láz, UFO - Nyár van, Soho Party, Ámokfutók, TNT, V-tech, Crystal, Kozmix, Náksi vs. Brunner, Betty Love, Fresh, Emergency House. Bulikban inkább Brooklin Bounce, E-rotic, Dj Bobo, Captain Jack, Mr. President, 2 unlimited, Dr. Alban, Eiffel 65, Gigi D'Agostino, RMB, Scooter, Náksi vs. Brunner ment.
Még korábban pedig a rave, ill. happy hardcore. Én a 2005-2010-es handzup zenékben pont ezeknek a visszacsengését érzem, hangulatában, dallamvezetésében, néha tempóban is megközelítve a közép-korai populárisabb rave (DJ Tony Star, Charly Lownoise & Mental Theo, Dj Paul) zenékhez állnak közel.
Én '89-es vagyok, gyerekként nyilván máshogy éltem meg azt a korszakot, mint a mostanit felnőttként. Annak örülök, hogy a mai fiatalság nagyon könnyen ki tudja élni a vágyait. Akkoriban nagyon vágytam arra, hogy legyen egy fotómasinám, amivel bárhol, bármit lefotózhatok, de nem volt ilyesmi. Ma meg már a gyerek születését is nézheted live-on, a youtube meg tele van 9-12 éves showmanekkel. Amíg ésszel csinálják, addig ezzel szerintem nincs baj.
Az biztos, hogy kevesebb könyvet olvasunk, mint akkoriban. 13-14 évesen, 500 oldalas könyveket olvastam ki egymás után, ma pedig alig veszek könyvet a kezembe, ha veszek is, leginkább ebook-ot. És ezt észreveszem másokon is.
A mesék nagyon megváltoztak... Bolygó kapitánya, Balu kapitány, Gumimacik, Chip és Dale, Aladdin, Kacsamesék, Micimackó helyett olyan buta, eszetlen mesék vannak, hogy az elképesztő... az Én kicsi pónim még a normálisabb mesék közé tartozik, de ritka az olyan normális mese, mint pl. a Mia és én, vagy a Sam a tűzoltó.
Én 80 as születésű vagyok.
A tinikoromat éltem akkor,és jobb volt.
Hülyeség hogy ha valaki azt mondja az azért volt jobb mert mi akkor már éltünk azt szoktuk meg.
Nem volt net, sőt vezetékes telefon sem nagyon. Ha barátokkal akartunk találkozni, akkor elmentünk hozzájuk bicajjal, vagy gyalog, még ha több utcával lejjebb laktak akkor is.
Vártuk a nyári szünetet mert együtt lógtunk. A suliban kosaraztunk, röplabdáztunk, nem volt kivétel.
Nem mertünk beszólogatni a tanároknak, mert ha kiderült otthon kaptunk érte. Bár nem is volt okunk, mert úgy lettünk nevelve, hogy tisztelni kell a felnőtteket. Az tény hogy az akkori tanárok jobban tudtak fegyelmezni, jobban tudtak tanítani.
Pont tegnap beszélgettünk a bulikról a meló helyen.
Nekünk vannak élményeink, amire jó vissza emlékezni.
És nem volt okos telefon, meg net, hogy ha épp ittas vagy valaki tuti lefotóz, és posztolgatja.
Akkor nagyon vártuk a szombat estéket, mert csak akkor volt dj.
Készülődtünk ezerrel, ittunk 1-2 felest, és mentünk bulizni. Fiúk,lányok bandába verődve védtük egymást minden áron. Táncoltunk, buliztunk. A zenék szuperek voltak, ma is imádom őket.
A mai korban nem tudok elmenni bulizni, pedig néha szeretnék. Jó lenne kiengedni a gőzt. Nem iszom alkoholt, de táncolni szeretek, szeretnék. De a mai zenékre nem lehet. Ha ugrálni akarok elmegyek egy csoportos tornára ami olcsóbb, nem kell smink,és ugrálok ott.
Kb 3 hete kért meg egy ismerősöm hogy vigyem el a haverjaival bulizni, de nem vállaltam, elvitte párom, ő is velem egy idős.
Azt mondta borzalom ami ott volt.
Volt egy ember aki nem énekelt csak szövegelt, de beszélt olyan mocskosan, alázva a közönséget, a sok agyament meg videózta, visítottak érte.
Lökdösődés ezerrel. Fiatal kis éretlen fiúk másznak rá ittasan az idősebb nőkre aki el mer menni.
Fiatal lányok meg kezdéskor tiszta ittasak, másznak rá mindenkire, azt sem tudják hol vannak....szégyen.
Számomra jobb volt akkor fiatalnak lenni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!