Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » (egy tizenéves kiakadása...

Ka.ka.o kérdése:

(egy tizenéves kiakadása következik) Mi értelme? Felesleges teher nehezedik ránk, de a végén mindez mit sem ér.

Figyelt kérdés

Tagadja-e valaki, hogy a világ hatalmas terhet tesz az ember vállaira? Teher, felelősség, kötelességek tömege van a vállainkon, de ezek egy része felesleges.


Az emberek nem tudják, hogy meg fognak halni? Ha az emberre halál vár, miért tölti felesleges dolgokkal az idejét? Mi értelme van olyasmit tanulni, aminek a 70%-át elfelejtem? Mi értelme magas társadalmi rangra, sok pénzre törekedni, amikor az ember halálakor ezek mindegyike a semmivé lesz? Mi értelme nagy vagyonra szert tenni,a pénzt hajkurászni, mikor a világból úgysem viheted ki?


Az embert lefoglalják a mindennapi teendői, a munkai teendők, az iskolai feladatok, de ezek egy része teljesen felesleges. Mi értelme van emberek ezreinek megpróbálni megfelelni, és mi értelme a szelet kergetni? Hisz úgysem kapjuk el. Mindenkinek megfelelni nem lehet, a legnagyobb társadalmi rangod sem lesz, és a leggazdagabb sem leszel. De ha az is leszel, mi haszna van annak? Hisz csak kapzsivá és mohóvá tesz, megelégedni sosem fogsz.


Mi haszna van a versengésnek, arra törekedni, hogy jobb legyél a másiknál?


Nem kellene inkább valami sokkal fontosabbra törekedni? Az élet értelmét keresni, keresni és kutatni az igazságot? Miért cseréljük el az aranyat holmi műanyagra?


Csak szerintem pakol ránk rengeteg felesleges terhet a világ?


2017. nov. 1. 10:07
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

A nyugati társadalmakban az emberek túlnyomó többségének azért sokkal kényelmesebb és biztonságosabb élete van, mintha állatok módjára élnénk, szóval sokkal előrébb vagyunk.

Tanulni azért kell, hogy tudj dolgozni és ne halj éhen, meg hasonló apróságok. Az lehet, hogy egyszer úgyis meghalunk, de addig pl akár élhetsz is és még akár jól is érezheted magad. Arra meg ne alapozz, hogy mi lesz a halál után mert úgyse tudja senki mi vár ránk utána.

A különböző tárgyak tanulása, különböző módon fejleszti az agyat, így a konkrét tudás megszerzésén túl is van értelmük. Az más kérdés, hogy nagyon elavult a rendszer és lehetne sokkal jobban is csinálni.

Ha úgy érzed, hogy túl sok dolgod van, akkor gondolj arra, hogy nemrég még 12 órás munkanapok voltak és csak a vasárnap volt szabad, illetve a gyerekek is már 10 éves korok körül dolgoztak. A fejlődésnek köszönheted, hogy a "fölösleges" dolgokat tanulhatod a suliban és nem egy gyárban kell napi 8-12 órát dolgoznod.

2017. nov. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!